Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedwzmacniacz z regenta 1000H zasilanie i sygnał wejściowy

28 Lis 2008 21:45 1107 7
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Przedwzmacniacz jak w temacie, pytania następujące:
    Jakie napięcie zasilania potrzebne do prawidłowej pracy?
    Czy można podać sygnał na jego wejście bezpośrednio z tunera/CD/kasety? (wiem że to mono)
    No dobra napięcie znane :)
    Co z drugim pytaniem, a i przy okazji jaki jest zakres regulacji barwy tonu?
    Dobra teraz z innej beczki (choć w sumie może i z tej samej)
    Zasilacz od tej vermony na schemacie 5 kondensatorów 2x1000 3x2000µ
    U mnie stoją 5x1000µ ale nie to mnie aż tak martwi jak fakt że na schemacie mam rezystory r404 i 405 o wartościach kolejno 270 i 100Ω a na stole przed sobą widzę jeden i drugi 68Ω, nie zwróciłbym nawet uwagi na to gdyby nie fakt że ten w miejscu r405 grzeje się na tyle (bez obciązenia) że przysmażył płytkę.
    Zmienić to jak ze schematu wynika czy zostawić?
    dodam że napięcia wychodzą prawidłowe
  • Użytkownik usunął konto  
    dj-MatyAS napisał:
    pisałem że mam sklerozę?

Nie wiem, zapomniałem co było na początku :)
    W każdym razie plan przerabiania się nieco zmienił, wejście zostaje jak konstruktor przykazał na gitarę itd.
    Jak wynajdę to podstawię zgodnie ze schematem przynajmniej ten jeden co się grzeje (bo i tak wygląda na nieoryginalny) i jak zasilanie zostanie takie jak ma być to tak zostawię.
    Poszło jak instrukcja piszę i grzeje się praktycznie tak samo, mniejsza o to, lepiej nie będzie.
    Ostatnie już chyba pytanie dotyczące gratów z vermony:
    Biorąc jedno wejście (cały moduł) mogę od razu podłaczyć jego wyjście na wejście końcówki mocy (inna niż oryginał ale to raczej bez znaczenia) pomijając w ten sposób sumator? Jeżeli dobrze rozumuję to będzie z rezystora r219 wtedy potencjometr p204 (bodajże od reverbu chyba - nie wiem, nie mam panela przedniego) pozostaje bezużyteczny.
  • Użytkownik usunął konto