Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Filtrowanie wyprostowanego sygnału

adamskiba 28 Nov 2008 21:54 951 5
    adamskiba
    Level 10  
    Mam problem z układem przedstawionym poniżej:

Albo za dużo wymagam od życia albo może to jest nie możliwe do wykonania w ten sposób bo chciałbym na wyjściu z tego układu otrzymać idealnie prostą linię. jak to zrobić, jak ustawić elementy filtru LC, lub jak zrobić może w innej konfiguracji, ale używając elementów RLC do wygładzenia charakterystyki bo wyjście wygląda następująco:

A po "ustabilizowaniu się" i powiększeniu wygląda to tak:

Jak widać rozbieżność między minimum a maksimum wynosi ponad 130 mV, a potrzebuję później z tego napięcia sterować tranzystorem.

Jestem laikiem wiec proszę o wyrozumiałość

Niedopowiedziałem może, że na wejściu jest 50Hz i muszę filtrować na filtrze LC
    adamskiba
    Level 10  
    Niedopowiedziałem może, że na wejściu jest 50Hz i muszę filtrować na filtrze LC
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    adamskiba
    Level 10  
    A mógłbyś mi wytłumaczyć jak do tego doszedłeś w sensie co to za wzór T100Hz=20*log(27/0,13) i w nim dane, ja chyba "przespałem" to na polibudzie aż wstyd się przyznać ale za dużo o LC to nam nie mówiono:(

Myślałem że jeżeli będę tłumił na 100 Hz bo to jest prostowanie dwupołówkowe to wytłumię cały sygnał (że na WY wszystko co ma 100Hz będzie miało "zero woltów"). Licząc ze impedancję powinienem mieć ją nieskończenie wielką dla 100 Hz? czy zerową? Jest jakiś poradnik jak dobierać te parametry?

I wielkie dzięki za pomoc.
    User removed account
    User removed account