Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terminal Taxi RT200 UZ98

jawor-13 28 Lis 2008 23:27 12124 7
  • Poziom 2  
    Czy można kupić używany terminal z jakiejś korporacji i i używać go w innej?? Czy jest możliwość dostrojenia go do innej korporacji?? Jak lub gdzie to się robi??Mam zamiar kupić osobno terminal i radio na allegro i teraz nie wiem co trzeba zrobić aby taki komplet działał ze sobą??
    Czy ktoś zna częstotliwości pracy korporacji taksówkarskich w Toruniu??
    Dziękuję bardzo i przepraszam jak zadałem pytania lamerskie , ale w tej dziedzinie to dla mnie czarna magia.
    Pozdrawiam Jawor13
  • Poziom 42  
    Terminal (lub razem z radiostacją) kupuje się taki jaki system terminalowy obsługuje dana korporacja - wiec trzeba się zapytać prezesa danej korporacji.

Są dwa systemy - analogowy i cyfrowy (droga radiowa lub GPRS)

To samo dotyczy przedziału częstotliwości pracy danej korporacji oraz typu radia; 80MHz, 160MHz, 400MHz dolne /górne

Terminal-radio są przygotowywane przez serwisy montujące taki osprzęt lub sprzedaje je dana korporacja - samo gołe radio nic nie da.

Chyba, że dany zestaw radio-terminal są przygotowane pod daną korporacje - wtedy wymienia się tylko numer korporacyjny na własny nadany przez prezesa korporacji.
  • Poziom 2  
    ok. Teraz tak korpracja używa RT2000 UZ98 i ja kupiłem taki sam na Allegro, radio kupię od korporacji. Czy jak podłączę tą przystawkę do radia i będę miał nadany numer na terminalu to wszystko będzie działało?? Czy muszę kupic terminal i radio od korporacji?? Czy terminale są jakoś specjalnie przerabiane dla każdej korporacji??
    Pozdrawiam Jawor-13
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Widać po tym , że próbujesz oszczędzić na korporacji.

Większość taksówek wymusza zakup sprzętu od własnej korporacji , celem zysku ze sprzedaży dla siebie.

Kupując radio i terminal (w tym samym systemie) możesz złożyć to wszystko razem , zaprogramować właściwą częstotliwość i po wpisaniu właściwego (uzgodnionego) numeru identyfikacyjnego w terminalu, normalnie pracować jak inni.

Wydaje mi się , że chyba nie będziesz w stanie podłączyć terminal z radiem. Nie dlatego , że nie można tylko , że brak Ci doświadczenia w tej materii.

Pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    Numeru to nie wpisze sam; użytkownik nie ma dostępu do tego trybu.

W radiostacji dodatkowo jest wstawiana płytka pośrednicząca radio-terminal, więc radio mieć taka płytkę w sobie.

Nieraz korporacje wymagają konkretnego typu radia - z innymi nie przyjmują
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mało która korporacja wymusza zakup akurat u nich. Sporo z nich nawet podaje zakresy w których pracują, żeby potencjalny kierowca wiedział czy posiada odpowiedni sprzęt.
    Teraz jest konkurencja i tego typu firmy muszą do siebie ludzi jakoś przekonać a nie kazać płacić za radio i terminal 4k zł.

Z radiem możesz mieć kłopot, dlatego powinieneś zapytać. Ale nie oznacza to, że nie wstawią Ci modułu identyfikacji do radia kupionego na aukcji, w cenie o 70% niższej niż u nich.
    To samo z terminalem - da się dogadać.

Nie zapominaj jeszcze i kolejnym dość istotnym urządzeniu - kasie fiskalnej ;-)
  • Poziom 10  
    Terminal RadioTaxi system RT2000 typu UZ98 nie jest przystosowany do bezpośredniego połączenia z radiotelefonem.
    W radiotelefonie wymagane są odpowiednie modyfikacji (zależnie od modelu) hardwerowe, softwerowe, lub obie naraz.
    Przystawka UZ98 jest dedykowana do konkretnej korporacji. Posiada swój unikalny numer systemowy, który tylko producent urządzenia może zmienić. Ponadto po włączeniu przystawki UZ98 na ekranie są wyświetlane dane korporacji ( nazwa i nr telefonu ), w której przystawka jest lub będzie zarejestrowana.
    Z nielicznymi wyjątkami przystawkę można zakupić bezpośrednio u producenta, którą późnej należy zarejestrować w komputerowym systemie RT2000 danej korporacji. Następuje w tym momencie przypisanie numeru systemowego przystawki UZ98 do numery identyfikacyjnego kierowcy z jednoczesnym uzupełnieniem danych o taksówce (nr rejestracyjny, nr miejski, kolor, marka itp) od tej chwili posługując się przystawką UZ98 przedstawiasz się na centrali swoim numerem identyfikacyjnym oraz dodatkowo z imienia i nazwiska.
    Odpowiedź na postawione na początku pytania :
    1- "Czy można kupić używany terminal z jakiejś korporacji i i używać go w innej??" brzmi NIE.
    2- "Czy jest możliwość dostrojenia go (radiotelefonu) do innej korporacji??" za zgodą korporacji TAK
    3- "Jak lub gdzie to się robi??" terminal przeprogramować i przystosować do konkretnej korporacji RadioTaxi może TYLKO PRODUCENT, radiotelefon przestroisz w serwisie obsługującym daną korporację,
    4- "Mam zamiar kupić osobno terminal i radio na allegro i teraz nie wiem co trzeba zrobić aby taki komplet działał ze sobą?? "
    Pierwsze kroki powinieneś skierować do szefa korporacji RadiTaxi, w której chcesz jeździć - unikniesz w ten sposób wielu kłopotów i niepotrzebnych wydatków, jeśli korporacja ma swój serwis radiowy to zgłoś się do niego z radiem, a przystawkę możesz wysłać do producenta celem przerobienia lub wyśle za Ciebie korporacja, w której zamierzasz jeździć.

Przed zakupem radiotelefonu należy znać:
    1 - pasmo w którym pracuje dana korporacja szczególnie należy uważać na pasmo 400MHz gdzie są dwa pasma - dolne i górne,
    2 - przydzielone korporacji częstotliwości kanałów,
    3 - używany na poszczególnych kanałach CTCSS,
    4 - dopuszczalna moc nadajnika.

Uwaga! Kupując używaną przystawkę należy mieć na uwadze jej model, gdyż stare modele tzw. UZ98 C producent przerabia na model UZ98 D za około 250 zł plus cena wymienionych podzespołów, jeśli zajdzie taka potrzeba np. akumulator, klawiatura itp.
  • Poziom 2  
    Witam,
    tak na prawdę firmy taksówkarskie inwestują bardzo mocno w rozwój a świat idzie w inną stronę! Po co dedykowane terminale które nie nadają się do niczego innego!
    To zbędny gadżet.

Na chwilę obecną są na rynku systemy które można obsługiwać przez telefon komórkowy taksówkarza! Każdy telefon! Kosztów zero, a ile korzyści!

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 13.
    Świat idzie do przodu, realia się zmieniają, a Kolega odpowiada w temacie z przed 2 lat...