Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox Tp i Telewizja Kablowa !

Morfo00 29 Lis 2008 13:08 11858 9
  • #1 29 Lis 2008 13:08
    Morfo00
    Poziom 9  

Witam niedawo zamówiłem Telewizje w Neostradzie ! Dali mi do tego Liveboxa Tp , antene , dekoder (ale mniejsza z tym) ! Jest z Tym jeden problem do tej pory miałem Modem Thomsona 320 i mam jeden komputer stacjonarny podłaczony do tej pory do tego powyzszego modemu . Jak to zainstalować ? wiem ! Moje głowne pytanie jest takie :

:arrow:-Czy jak podłącze Liveboxa przez usb (bezprzewodowo) będe musiał bawic sie w odinstalowywanie starego modemu ?

:arrow:-Czy Livebox niespowolni mi internetu przez to ze niema kabla telefonicznego do komputera ? I czy podczas jednoczesnego oglądania telewizji , rozmawiania przez telefon stacjonarny i pracowania przy komputerze "grozi mi" powolna praca internetu ?

W te sprawy jestem zielony . Prosze o pomoc niedawno się zarejestrowałem rosze o wyrozumiałość. Za każdą odpowiedz będe wdzięczny !

0 9
  • #2 29 Lis 2008 13:46
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Korzystając z internetu możesz jednocześnie używać telefonu stacjonarnego bez spowolnienia neta. Nie ma dużej różnicy czy podłączysz liveboxa przez wi-fi jeżeli oczywiście nie są za bardzo oddalone od siebie. Telewizji chyba nie możesz używać razem z internetem (nie jestem pewien ale pisze to w tej książce co dostałeś od TP, o ile dobrze pamiętam na samym początku <ja gdzieś moją zgubiłem>)
    ------------------------------------------------------------------
    To mój setny post ;-)
    Jak ci pomogłem to wciśnij "pomógł"
    Jak ty mi pomożesz to ja wcisnę "pomógł"

0
  • #3 29 Lis 2008 13:58
    Morfo00
    Poziom 9  

Z ksiażkami to dojde Dzieki :D A czy Livebox jest mi potrzebny do jednego kompa ? Czy go oddać a może TV niebędzie wtedy działało bez liveboxa ?

0
  • Pomocny post
    #4 29 Lis 2008 14:03
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Jeżeli masz blisko gniazdko telefoniczne to livebox ci nie potrzebny (wtedy od TP musisz załatwić sobie zwykły modem) ale TV nie będzie działało bez liveboxa ponieważ telewizje musisz podłączyć do liveboxa. (co też pisze w instrukcji)
    ------------------------------------------------------------------
    Jak ci pomogłem to wciśnij "pomógł"
    Jak ty mi pomożesz to ja wcisnę "pomógł"

0
  • #5 29 Lis 2008 19:27
    Morfo00
    Poziom 9  

@ziomuś20087 - Masz u mnie pomogł . Za lektorami nieprzepadam czytalem poszczególne zdania :D . Dzięki Ci wielkie ! Teraz juz wiem co mam robić !

Dodano po 5 [godziny] 19 [minuty]:

Przy instalacji Live box'a Jest dane aby wpisać :

:arrow: Nazwę Użytkownika
    :arrow: Hasło

Mój błąd że zgubiłem kartkę z powyższymi danymi i czy mogę założyć konto od nowa ? Co mam zrobić :D:D:D?

0
  • #6 29 Lis 2008 19:42
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Dzwonić do TP, nic innego raczej nie da się zrobić.

Dodano po 3 [minuty]:

Może jak wpiszesz gdzieś na stronie neostrady numer który masz na rachunku telefonicznym w prawym górnym rogu to możesz odzyskać. Wiem że coś tak można odzyskać (ale to chyba poczta e-mail- którą dostajesz od TP)

0
  • #7 01 Gru 2008 15:06
    Morfo00
    Poziom 9  

:cry:Jest ból bo bez nazy użytkownika i hasła niezainstaluje liveboxa ;(...Na stronie neo niema...co mozna zrobic jeszcze ???

0
  • #8 02 Gru 2008 16:44
    Electrical
    Red. Komputery FAQ

Dzwonić do TP

0
  • #9 23 Sty 2009 11:48
    mrpawli
    Poziom 1  

czy jeżeli nie podłacze dekodera do liveboxa będzie odbierała mi telewizja??

0
  • #10 24 Sty 2009 23:02
    marcin1700
    Poziom 17  

mrpawli napisał:
    czy jeżeli nie podłacze dekodera do liveboxa będzie odbierała mi telewizja??

Nie bedzie. Na stale dekoder musi byc podlaczony do Liveboxa.
    Bez problemu jednoczesnie mozna ogladac tv i korzystac z internetu bez spowolnienia predkosci/straty jakosci itp

0