Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka brandt WM 701 - problemy z obrotami nie pierze

29 Lis 2008 15:22 3253 8
  • Poziom 10  
    Witam,
    przeglądam forum już kilka dni, ale odpowiedzi nie mogę znaleźc.
    od razu opiszę może problem. Po włożeniu prania,nastawiam na program prania-włączam pralkę-bęben obróci się raz w jedną raz w drugą stronę tak jakby chciał wejśc w większe obroty.Trwa to wszystko ok 5-10 sekund.
    To tyle z kręcenia bębna.Stoi do końca prania.
    -programator się kręci do końca prania w normalnym tępie(czas całego prania),
    -wymienioty triak, kondensator elektrolityczny(jedyny taki na module),
    -grzałka grzeje wodę,
    -rezystancja prądniczki TACHO równa jest 92 ohmy, w schemacie jest napisane że ma byc 20-150 ohmów,
    -wężyk nie jest zapchany od układu hydrostatu(nie wiem jak sprawdzic czy sam hydrostat jest sprawny,czy w zbiorniku co idzie do niego wężyk jest cos jeszcze?),
    Zasadnicza uwaga - jakbym nie ustawił programatora czy na wirowanie, czy na pranie, płukanie, itd... to pralka ZAWSZE zakręci raz w jedną raz w drugą stronę i stoi a reszte działa tak jak powinno. Czyli wypompowuje wodę jak trzeba, nabiera czyli pompka wody sprawna.

Dużo się rozpisałem ale chciałem podac najwiecej rzeczy
    Proszę o jakąś poradę.
  • Specjalista AGD
    vasco2 napisał:

bęben obróci się raz w jedną raz w drugą stronę tak jakby chciał wejśc w większe obroty.Trwa to wszystko ok 5-10 sekund.
    .[/b]
    Sprawdź magnes prądniczki tacho, może być pęknięty lub poluzowany, dobrze obejrzyj kostkę silnika (jakość połączeń)sprawdź silnik i grzałkę na upływność do masy (przebicie) i silnik sprawdź poza instalacją pralki.
  • Poziom 10  
    schnauzerman napisał:

Sprawdź magnes prądniczki tacho, może być pęknięty lub poluzowany, dobrze obejrzyj kostkę silnika (jakość połączeń)

Czy chodzi o ten magnes w środku na klucz torx? Jest z dwóch części i jest luźny, wysuwa się. Kostka nie zasniedziala, grzałki jeszcze nie sprawdzałem na upłynnośc

pralka brandt WM 701 - problemy z obrotami nie pierze
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Tak to ten magnes, do wymiany, może załatwisz w serwisie, ale jeżeli nie dostaniesz możesz go spróbować skleić mocnym klejem.
  • Poziom 10  
    Normalnie go wyjąc i skleic klejem? Mam bardzo mocny klej.
    Czy to nie zmieni wlasciwosci? za co on odpowiada (tak pytam z ciekawości, bo duzo pisalo na forum o tym magnesie tacho a nie wiedzialem ze to ten)
    To szukam tego magnesu jak nie znajde to sklejam, odpisze czy to pomoglo.
    Dziekuje za szybkie odpowiedzi
  • Specjalista AGD
    vasco2 napisał:
    Normalnie go wyjąc i skleic klejem? Mam bardzo mocny klej.
    Czy to nie zmieni wlasciwosci? za co on odpowiada (tak pytam z ciekawości, bo duzo pisalo na forum o tym magnesie tacho a nie wiedzialem ze to ten)
    Jeżeli dobrze skleisz powinno być OK.
  • Poziom 23  
    Jeżeli magnes tylko się obluzował to można go do osi przykleić i będzie dobrze , jeśli jest pęknięty to jego pole magnetyczne nie będzie prawidłowe i raczej nie będzie działać ( mi w każdym razie nie działał ) , ale spóbować warto .
  • Poziom 10  
    Szukam kleju gdzies sie zapodzial. Napisze jak skleje jaki rezultat
  • Poziom 10  
    Udało się skleic. Na razie działa wszystko.
    Dzięki "schnauzerman" za podpowiedź.