Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1xN + 1xPolsat + RTV naziemna + multiswitch = 6-8 kabli

Gonzokrates 29 Lis 2008 16:25 4627 29
  • #1 29 Lis 2008 16:25
    Gonzokrates
    Poziom 9  

Witam de Beściaków! Chciałbym dwa abonamenty (N i PC) rozprowadzić w swoim domku do 4 - 6 gniazdek. Planuję do jednej czaszy podłączyć dwa Quatro (HotBird + Astra) oraz antenę szerokopasmową ze zintegrowanym wzmacniaczem na dwa pasma (mam już kupioną alfa7 firmy SOWAR z Wrocławia) i dookólną radiową (np. Dipol), do multiswitcha 9/6 lub 9/8. Chciałbym aby kanał aktualnie oglądany lub włączony na którymś dekoderze/tunerze SAT był również widoczny we wszystkich gniazdkach z jak najlepszą jakością. Dekoder "N" - zwykły, już mam od roku, ale planuję wymienić go na recorder. Drugiego dekodera/tunera jeszcze nie mam, ale rozważam właśnie PC i dekoder z twardym dyskiem. Mam wykształcenie elektroniczne na poziomie średnim, ale o antenach i technikach satelitarnych nie miałem wcześniej pojęcia. Przewaliłem więc trochę internetu i przypuszczam, że do moich potrzeb miałby zastosowanie schemat instalacji nr 4 na multiswitchu z Dipolu: Dipol_schemat04
    Jednak w tym schemacie jest tylko jeden odbiornik satelitarny - tuner.
    Dlatego mam takie pytania i prośby o doradzenie:

1. Czy możecie coś Koledzy podpowiedzieć w kwestii modulatorów do dekoderów N i Polsatu Cyfrowego, aby te sygnały wpuścić zwrotnie do instalacji? I generalnie jakieś uwagi - czy te modulatory podłącza się do urządzeń i/lub względem siebie w jakiś szczególny sposób? Jakieś dobre i rozsądne cenowo firmy...
    2. Czy multiswitch zasili mi tę antenę szerokopasmową ze wzmacniaczem/mi biorąc pod uwagę, że przed MS wejdą sygnały z modulatorów, czy też trzeba podłączyć do tej anteny jej zasilacz fabryczny i jeżeli tak, to w którym miejscu?
    3. Widzę, że są oferty multiswitchy na 6 wyjść i tyle potrzebuję na teraz (recorder N = 2 szt., recorder np. PC = 2 szt., dwa odbiorniki TV w innych pokojach = 2 szt. Razem daje 6 kabelków), ale czy te 9/6 nie są gorsze w działaniu niż 9/8? Nie wiem czy kupić 9/8 i zaślepić 2 WY (mała jest szansa, że będę w najbliższych latach coś dokładał) czy tańszy 9/6 - ale może tam jest gorsza dystrybucja sygnałów...?
    4. Znalazłem w necie taki kabel CONOTECH HDTV o zarąbistych (ponoć) parametrach:

"Najwyższej klasy kabel koncentryczny do zastosowan w instalacjach telewizyjnych i satelitarnych. Kabel RG6 75 Ohm z dielektrykiem spienianym fizycznie - 100 metrów. TRI-SHIEKD poczwórny ekran 1.13 mm Cu - ALU FOIL - CuSn braiding - ALU FOIL - PVC 6.8 mm. Zastosowanie - wysokiej jakości instalacje SAT/CATV.

Żyła wewnętrzna - 1.13 ± 0.02mm, Cu
    Dielektryk - 4.8 ± 0.02mm spieniony fizycznie PE
    Ekran - folia Al. + polipropylen, grubość 0.04
    Oplot – 96 ył x 0.12mm, drut CuSn
    Ekran – folia AL. + polipropylen, grubość 0.04
    Oplot – 64 yły x 0.12mm, drut CuSn
    Powłoka zewnętrzna – 7.2mm, szary PVC
    Impedancja charakterystyczna 75 ± 3 Ohm
    Pojemność jednostkowa: 52 ± 1,5 pF/m
    Współczynnik skuteczności ekranowania: >= 120 dB"

i nie wiem czy warto wyłożyć na niego kasę? Do recorderów będą biegły 2 kable obok siebie po ok. 10-12 mb każdy. Jeżeli ma być sygnał zwrotny z modulatora, to już są 3 kable ciasno obok siebie ułożone w dwóch pokojach. Czy ktoś coś wie o tym kablu lub może polecić jakiś inny bardzo dobry? Czy ten kabel można położyć na dachu? Chyba nie...

5. Możecie polecić jakieś dobre sumatory do tej koncepcji, przed multiswitch? I czy taki sumator trzeba dać blisko anten czy może być te około 10 mb kabla od anten pod dach i podłączyć to (sumator) nawet bezpośrednio do multiswitcha? Wtedy ewentualnie mógłbym zasilić antenę szerokopasmową z jej fabrycznego zasilacza, jeżeli sumator nie przepuszcza zasilania...
    6. Kwestia czaszy. Polecana jest m.in. taka duńska firma Triset, że jej czasze są bardzo dokładnie wykonane i dają dobre parametry sygnału. Czy to faktycznie tak jest i ma wyraźne znaczenie, czy też można wykorzystać "pierwszą lepszą" ;-)? Mam jeszcze czaszę 90 cm (około 7 letnia), zdemontowaną na czas remontu i nie wiem czy ją użyć czy niestety kupić nową i mieć spokój na najbliższe 10-15 lat...
    7. Może znacie jakieś lepsze rozwiązania? Słyszałem o jakichś tunerach sat. np. Ferguson itp., ale nie wiem czym to się je...

Pozdrawiam :-)

• #2 29 Lis 2008 17:30
    Doominus
    Poziom 34  

Cześć.
    Jeśli chcesz wpuścić niezależne sygnały sat na 6 odbiorników to może pomyśl o C+.
    Przy jednym abonamencie można podzielić uprawnienia na 6 tunerów.
    Każdy będzie mógł oglądać to co chce :D

• #3 29 Lis 2008 18:53
    Gonzokrates
    Poziom 9  

Hmm, na pierwszy rzut oka brzmi zachęcająco. Czyli co, trzeba mieć tunery i do każdego z nich wkłada się jakąś kartę? A każda taka karta pozwala wybrać na tunerze dowolny program z pakietu, wchodzącego w skład abonamentu, tak? A koszty tych tunerów i tych kart, czy cokolwiek to jest, to jakie są orientacyjnie?
    Gniazdka to będą 4 na teraz, tylko w dwóch z nich trzeba doprowadzić po dwa kabelki, żeby recordery mogły nagrywać niezależnie od oglądania.

• #4 29 Lis 2008 19:29
    Doominus
    Poziom 34  

Spliter wygląda tak
    Wkładasz do głównego modułu kartę C+ a potem kablami są podpięte kart do tunerów.
    Są jeszcze tunery które nie potrzebują spliterów.
    Ktoś na pewno doradzi ci co kupić.W zależności ot typu tunera dobiera się odpowiednio spliter.

• #5 29 Lis 2008 19:48
    Gonzokrates
    Poziom 9  

Spliter - nawet nie wiem co to jest... Tą kartę C+ to się wkłada do dekodera Cyfry czy do jakiegoś tunera? Ale podstawowe pytanie - czy to jest w 100% legalne? Bo nie chcę rzeźbić a później "chodzić chyłkiem, po zmroku" i się czaić, że ktoś coś sprawdzi i mi dowali jakąś karę.

• #6 29 Lis 2008 21:07
    Doominus
    Poziom 34  

Cześć.
    Nie musisz brać dekodera od cyfry. Możesz kupić tylko kartę i ją opłacać. C+ pójdzie na każdym dekoderze który ma odpowiednie oprogramowanie. Podziału uprawnień na jeden lokal C+ się nie czepia bo to właśnie przyciąga klientów ; za jakiś czas cyfra sama udostępni odpowiednią usługa do podziału .
    http://satkurier.pl/news/43895/multiroom-w-cyfrze-nie-zabije-splitterow.html

Co do splitera wkładasz do niego kartę C+ a później od niego idą po kablu uprawnienia na karty splitera.
    Są różne modele spliterów i różne rodzaje kart do nich wszystko zależy od dekodera który się posiada.

Napisz czego oczekujesz od poszczególnych dekoderów a ktoś na pewno doradzi ci odpowiedni model.

• #8 29 Lis 2008 23:51
    Gonzokrates
    Poziom 9  

Heyka,

do Doominus: Cyfra+ raczej odpada. Przejrzałem zgrubsza ich ofertę i brakuje tam Polsatu i Polsatu Sport, a moja żona jest m.in. fanem sportu i potrzebuje mieć dostęp do transmisji sportowych Polsatu. Czyli minima nie są spełnione. Jakby ten spliter działał z Polsatem Cyfrowym tudzież z N, to można by się zastanowić. Ponadto czuję, że to nie jest do końca legalne - przynajmniej na dzień dzisiejszy.

do Zbyszek_: ten green8 to też interesująca koncepcja. Jestem "w szoku", że technika tak się rozwija. Jednak mnogość systemów bezprzewodowych w domu rodzi obawy, że wnętrze mieszkania w końcu upodobni się do wnętrza mikrofalówki... Poza tym znowu pojawia się tutaj Cyfra+ a nie np. Polsat lub N i to rodzi moje podejrzenia, że z tymi platformami ten system nie współpracuje. Na stronce upload... wyskakuje jakaś reklama, której nie można zamknąć więc w ogóle sobie dałem spokój.
    Obu Wam dziękuję za cenne wskazówki - dowiedziałem się kolejnych, nowych rzeczy.
    Nadal czekam na info do zadanych przeze mnie pytań.

Pozdrówka :-)

• #9 30 Lis 2008 12:32
    zbyszek_
    Poziom 26  

Kol.Gonzokrates Dziś co nie możliwe staje się naprawdę możliwe.Jeśli nie chcesz bezprzewodowo to możesz przewodowo no problem. Skoro masz takie wymagania że byś chciał wsjo oglądać to da się to zrobić tylko przygotuj się na duża kasę i porządnie rozbudowaną instalacje RTV-SAT. Niestety nic za free.Tylko musisz się z góry określić ile pkt. odbiorczych, co gdzie i jakim pomieszczeniu, czy tez masz takie życzenie że w kazdym pkt odbioru chciałbyś niezależnie oglądać z każdej platformy, z różnych satelit A, HB, bo niestety wymaga dość dobrego projektu, a potem dość solidnego wykonania.Pytań jest naprawdę dość dużo.Stronki które podałem naprawdę dokładnie poczytaj tam jest prawie wsjo i ty jako elektronik nie powinieneś mieć z tym problemu, a jeśli już takowy wystąpi i nie będziesz mógł sobie poradzić to proponuje zlecenie tej pracy naprawdę osobie kompetentnej i odpowiedzialnej.Obejrzy, wyceni, a potem po zaakceptowaniu przez ciebie wykona to. Tylko jak znam życie ludzie chcą wsjo za free i to za niewielką kasę ale tak nie ma. Jak ktoś ci wyceni samą wartość materiałów oczywiście b. dobrej jakości wraz z zabezpieczeniami etc, potem na wizji lokalnej oceni wartość robocizny to prawie jestem pewien , że przy twoich obecnych wymaganiach co do oglądania z połowy się wycofasz.Nie mówię już o kosztach zakupu przez ciebie OTVC szt 6 i następnie w tej samej ilości tunerów, które tez muszą być odpowiedniej klasy. A co do upodobnienia się mieszkania jak mikrofala to niestety tak to juz jest jak ludzie mają właśnie b. duże wymagania.A co byś powiedział na instalację w skład której wchodzi:oświetlenie, gniazda / instalacja inteligentna /, centrala tel, monitoring, instal RTV-SAT, ogrzewanie podłogowe , Instalacja wykrywania CO2, instalacja zadymienia, automatyczne sterowane żaluzje etc etc.Takowe niestety są i działają a ty dokładając u siebie tylko RTV-SAT już masz obawy. Jeśli ci wyskakuje reklama to nie wiem dlaczego masz jeszcze raz tę stronkę http://upload.dvhk.pl/content.php?id=99021 oraz http://forum2.dvhk.pl/Pozdro

• #10 30 Lis 2008 14:13
    Gonzokrates
    Poziom 9  

Zbyszek_ - dzięki za te wszystkie informacje o nowych technologiach. Jeżeli chodzi o sprawy związane z automatyką budynków to spotykam się z tym w mojej pracy. Natomiast ani nie znam się na w.cz. ani na antenach ani na technikach "satelitarnych". Nie miałem wcześniej również świadomości rozwoju technik telewizyjno-satelitarnych i wynikających z tego możliwości. Ponieważ przeprowadziłem termorenowację domu, w którym mieszkam wraz z rodzicami, to dotychczasowa instalacja została zlikwidowana. Nie mając rozeznania w temacie nawet nie przewidziałem miejsc na przewody sygnałowe w ścianach, chociaż elektryczne wymieniłem sobie po swojemu. Teraz (od miesiąca) przywracam w domu możliwość oglądania TV dla nas i dla moich rodziców. Okazało się, że zbiorcza instalacja antenowa, jest bardziej złożona niż to mi się wydawało przed remontem. Ponieważ rodzice nie mają takich potrzeb aby mieć swobodny dostęp do kanałów satelitarnych oraz raczej nie są zainteresowani płaceniem abonamentu/ów za SAT więc u nich nie będzie dekoderów/tunerów. Natomiast musi być TV naziemna, żeby mogli oglądać "swoje" seriale i programy. Ponieważ u nas (ja i żona) z kolei SAT jest potrzebny, a ponadto chcemy mieć 2 x SAT więc doszliśmy do wniosku, żeby były dwa różne SAT`y ze swobodą wyboru oglądanego programu - ja oglądam film o Rambo a żona Kubicę. Ta koncepcja wymusza pojawienie się w tej domowej instalacji sygnałów z obu dekoderów/tunerów, ponieważ nie chcemy być uzależnieni, że w tym pokoju to można oglądać tylko Polsat Sport a w tym tylko jakąś inną opcję. Skoro tak, to te rozwiązania, z którymi się zapoznałem umożliwiają przy okazji pojawienie się tych sygnałów z SAT również w gniazdkach u rodziców. Niejako przy okazji, ale też niech mają, tym bardziej, że stwarza to pewne możliwości manewru, że można im nastawić jakiś program, typu Discovery na nieużywanym w danym momencie dekoderze/tunerze i niech sobie oglądają. Lub też jeżeli jest jakiś program czy film, który wszystkich w domu interesuje to jak my go będziemy oglądali, to i inni też będą mogli. Reasumując nie chcę wywalać obecnie niewiadomo jakiej kasy na stworzenie systemu doskonale elastycznego, gdyż ten, który przedstawiłem w pierwszym poście jest obecnie całkowicie wystarczający. Może w przyszłości jak będę budował swoją chatę, to wezmę specjalistę, żeby zrobił projekt i dostarczył rozwiązania optymalne. Na dzisiaj, raczej będzie to wersja uboga, w stosunku do możliwości, które oferuje technika, ale satysfakcjonująca. Ponadto wykonać tę instalację muszę w ciągu najbliższych kilkunastu dni, czyli skorzystać z możliwości sprawdzonych w instalatorstwie antenowym i sat., które będą dobrze działały.
    Się trochę rozpisałem, ale mam nadzieję, że to będzie również wskazówka dla innych, którzy czytają, żeby wiedzieli jakie są moje oczekiwania od tej instalacji.

• #11 30 Lis 2008 16:10
    zbyszek_
    Poziom 26  

Skoro takie masz teraz wymagania to nie aż taki straszny problem, jest to zapewne do wykonania nawet jak masz już chatę wykończoną.Nie wiem tylko jak masz w tej chwili wykonaną instalację a to ważne , można by ją częściowo na pewno wykorzystać.Więc po kolei, tak jak wcześniej wspomniałeś oglądałeś schemat z DIPOLA i super tam jest wsjo.Więc ja na twoim miejscu zainstalowałbym multiswitcha gdzieś np. na strychu lub jak o nie ma to gdzieś na zewnątrz ale blisko czaszy, do niego doprowadził sygnał z konwerterów, anteny TV naziemnej i anteny radiowej.Następnie od switcha doprowadziłbym do każdego pkt odbioru przewód, zakończyłbym to gniazdem RTV_SAT. Teraz podejrzewam że obecna instalację w domku masz tzw. szeregową od gniazda do gniazda więc ja bym wykorzystał i w nią bym wpioł np do rodziców sygnał z tunera np C+, czy CP, czy tez N, oczywiście teraz zakładam że rodzice nie mają żadnego tunera.Więc mogliby ogladać TV naziemną i program z jakiegoś twojego tunka który ty w danej chwili ogladasz.Natomiast gdyby rodzice sobie kupili jakiś tunek np nie taki jak ty masz z żona to mogliby oglądać TV naziemna , radio, programy ze swojego tunka i program który ty im wyślesz od siebie.Wykonanie samej instalacji nie jest problemem zawsze można gdzieś przewody pochować, może nawet w listwie i do pkt. odbiorczych wejść od razu z zewnątrz, lub przez okna, nie robiąc żadnych dziur / Są obecnie takie do okien łączówki na wtyk F z obu stron /.Tylko uwaga naprawdę nie żałuj kasy na sprzęt / Switch , dobrej klasy przewód sat np TRISET 113, konwertery i czaszę od 90cm no do 125cm, zabezpieczenia pburzowe /. Switch jeśli będzie na zewnątrz wsadź go w hermetyczna skrzynkę. Zrobisz raz porządnie i zapomniesz o instalacji na b długo.Pozdro

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Dodam jeszcze abyś kiedyś w przyszłości nie musiał ponosić dodatkowych kosztów proponuję multiswitch 9/8 firmy TERRA
    http://www.dipol.com.pl/multiswitch_msr-908_t...owy_8_wyjsciowy_z_aktywna_naziemna_R70808.htm
    Pozdro

• #12 30 Lis 2008 21:18
    Gonzokrates
    Poziom 9  

Heyka, no tak jak podpowiadasz to nie chcę zrobić gdyż u rodziców nie będzie wówczas sygnału z TV naziemnej, a to dla nich jest podstawa. Czyli wszędzie musi pójść sygnał bezpośrednio z multi. I stąd moje pytania o modulatory i sumatory oraz kable. Ponadto nie mam wiedzy ani doświadczenia dotyczących technologi w.cz. i stąd prośba moja na tym forum o zarówno informacje dotyczące sprzętu jak i pewnych konkretów związanych z łączeniem tego wszystkiego w całość. Kabli nie mam praktycznie w domu w ogóle. Jak wspomniałem wszystko zostało wywalone podczas remontu. Jedynie co mi się udało, to wrzucić rurę kanalizacyjną w dach, jak się zorientowałem, że muszę dać 9-10 kabli, oraz jeden koncentryk puścić pod styropianem do rodziców z miejsca gdzie planuję dać multiswitch. Ręsztę kabli niestety będę musiał położyć na wierzchu, gdzieś przy podłodze. Dlatego pytanie o dobry kabel z dobrym ekranowaniem. Generalnie potrzebuję informacji finalizujących temat, czyli konkretnych. Wydaje mi się, że schemat z Dipola jest sprawdzony, gdyż na wielu topicach się te schematy przewijają i innym działałą. Natomiast mója koncepcja jednak rozwija ten schemat i nigdzie nie znalazłem tych informacji, których potrzebuję - bo być może, że w praktyce nie da się takiego układu wykonać/uruchomić z powodów czysto praktycznych. Ponadto może się okazać, że będzie potrzebny jakiś "zawodnik" z miernikami sygnału, żeby to wszystko zgrać. Jak wspomniałem mam antenę szerokopasmową ZE WZMACNIACZEM/AMI na oba pasma. Polecasz mi multiswitch z aktywną naziemną - czy to się nie pogryzie?

• #13 30 Lis 2008 21:57
    zbyszek_
    Poziom 26  

Słuchaj to teraz jak już wiem że w ogóle nie masz instalacji / zdemontowana stara/ to pozostaje nic innego jak do każdego pkt odbioru doprowadzić po 2 kable / dobre kable np TRISET 113 / od multiswitcha /np na strychu.Do multi doprowadzasz 8 kabli z konwerterów A i HB i 1 kabel z sumatora anteny TV naziemnej i radiowej.Połączyć jak na schemacie choć on wcale nie jest potrzebny tak naprawdę wszystko jest opisane i masz niezależność oglądania w 4 pkt.Co do rodziców to jak im wystarczy tylko naziemka to niech i tak będzie, ale możesz np kupić kartę TNK dobry tunek np Ferguson 6600 7600 czy coś podobnego, no chyba że chcą oglądać w HD to wyższe modele i całość śmiga.Najważniejsze jest prawidłowe ustawienie czaszy, dobre połączenia, następnie zaprogramowanie tunków i po problemie. Ja robiłem chatę która miała już instalację tylko że była dostosowana nie do tego co potem klient chciał.Cała wykończona , elewacja, umalowane, marmury etc i powiem ci ze znalazłem takie rozwiązanie że praktycznie nie ma żadnej różnicy przed podjęciem zlecenia jak i po wykonaniu.Powiem tak nie ma takich możliwości w obecnej dobie aby czegoś nie można wykonać.Problem może być jedynie taki że jest większy nakład pracy jak już jest wsjo wykończone, ale jak ja powtarzam zawsze się da zrobić jak tylko się chce.jak będę miał jutro czas to ci wyślę rysunki jak było przed zleceniem a jak po zleceniu, tylko tu nie wchodziło w grę np nagrywanie ale to jest dokładnie to samo tylko nie 2 kabe do pkt odbioru a 1. Zawodnik do pomiaru nie powinien ci być potrzebny powinieneś dać sobie sam radę tylko podstawa BARDZO DOBRZE ustawiona czasza.Ja na odcinki kabla 45 uzyskałem poziom sygnału 90% ale przy dobrym kablu i sprzęcie, myślę ze u ciebie nie będzie większych odcinków. To wsjo musi wypalić bez problemu, wyżej podałem ci mniej więcej co będziesz potrzebował.Pozdro

• #14 01 Gru 2008 00:02
    Gonzokrates
    Poziom 9  

No naziemka im wystarczy, ale jakby była możliwość dorzucić SAT, (wprawdzie bez możliwości wyboru kanału) to byłby plan maksimum zrealizowany.
    Dzięki za informacje.
    Nadal czekam na odpowiedzi, na postawione w pierwszym poście pytania...

• #15 01 Gru 2008 12:16
    zbyszek_
    Poziom 26  

To co napisałem w ostatnim poście, to aby mieli jeszcze satke to muszą mieć tuner, a jeśli nie chcą zakupić tunera to ty musisz do nich od siebie poprowadzić kabel i podłączyć do twojego tunka, ale czy warto nie powiedziałbym.Lepsza opcja jest zakup tunka.Pozdro

• #16 01 Gru 2008 21:05
    Gonzokrates
    Poziom 9  

No ale jak mam im podłączyć te ich kable do "mojego/ich tunków? Bo mają być dwa tunki.

• #17 01 Gru 2008 21:14
    zbyszek_
    Poziom 26  

Musisz jak ci napisałem do rodziców od siebie doprowadzić przewód, który podłączysz albo z modulatora twojego tunka albo ze skarta też twojego tunka.Jak znajdę czas to ci to narysuję.
    PS. wysłałem ci na priv modernizację zerknij może coś wykorzystasz to jest dokładnie to samo co u ciebie tylko że obsługuje 1 poz. sat np HB, ale bez możliwości puszczenia sygnału z tunka do innego TV.Pozdro

Dodano po 1 [minuty]:

I dodam że ta chata była w pełni już wykończona, a modernizacja nic nie uszkodziła i nie pogorszyła całej estetyki obiektu tak wewnątrz jak i na zewnątrz.Pozdro

• #18 01 Gru 2008 21:52
    Gonzokrates
    Poziom 9  

Zbyszku_, ale jeżeli podłączę do modulatora tunera, kabel, który pójdzie do rodziców, to skąd wezmę sygnał z tego tunera do mojego TV?

• #19 01 Gru 2008 22:22
    zbyszek_
    Poziom 26  

Tak jak pisałem z multi w systemie gwiazdy doprowadzasz po jednym/ lub 2 kable gdybyś miał zakładam tunek z nagrywarką / kablu do 4 pkt odbiorczych i teraz dodatkowy kabel kładziesz od siebie do rodziców, którym właśnie puszczasz sygnał z modulatora.Postaram się ci to wsjo rozrysować.Pozdro

• #20 01 Gru 2008 22:28
    Gonzokrates
    Poziom 9  

Zbyszku_, widzę, że nie przeczytałeś uważnie mojego pierwszego postu i prawdopodobnie wyobrażasz sobie moją koncepcję inaczej niż ja. Jeden kabelek do rodziców nie jest dla mnie rozwiązaniem. Powiedziałem, że chcę mieć w CAŁEJ domowej sieci sygnał RTV oraz sygnały z obu dekoderów/tunerów dostępne w KAŻDYM gniazdku.

• #21 01 Gru 2008 22:42
    Doominus
    Poziom 34  

W takim wypadku trzeba zrobić od każdego dekodera kabel z powrotem do multiswitcha z sygnałem tv. Dodatkowo należy zastosować sumator oraz dwa modulatory do dekoderów każdy modulator ustawiony na inną częstotliwość aby się nie gryzły.

• #22 01 Gru 2008 22:55
    Gonzokrates
    Poziom 9  

Oooo, właśnie. O tym napisałem w swoim pierwszym poście i zadałem pytania do doświadczonych kolegów, jako że w życiu nie miałem do czynienia z tymi urządzeniami.

• #24 01 Gru 2008 23:16
    zbyszek_
    Poziom 26  

Kol Doominus spoko może to narysujesz, coś się zagalopowałeś.Pozdro

• #25 01 Gru 2008 23:21
    Gonzokrates
    Poziom 9  

W znacznej części, jest to narysowane na schemacie blokowym Dipolu - schemat nr 4.
    Tylko czy ktoś robił coś takiego co ja bym chciał? Bo może będę musiał sobie odpuścić... :-(

• #26 02 Gru 2008 21:22
    zbyszek_
    Poziom 26  

Więc jak obiecałem masz rys.
    druga wersja
    trzecia wersja
    Jak coś jeszcze nie wiesz pytaj .Pozdro

• #27 02 Gru 2008 21:51
    Gonzokrates
    Poziom 9  

Zbyszku_, dziękuję Ci za przesłane schematy, ale są one dla mnie bezużyteczne :-(

• #28 02 Gru 2008 22:06
    zbyszek_
    Poziom 26  

To jakie ty widzisz rozwiązanie.Sam doszedłeś już do rozwiązania problemu.Pozdro

• #29 02 Gru 2008 22:30
    Gonzokrates
    Poziom 9  

Jakbym wiedział jak zrobić, to co chcę zrobić, to nie zawracałbym głowy sobie i innym na Forum :-(
    Nadal czekam na podpowiedzi, jak to zrobić o ile to się da zrobić.

Pozdrawiam :-)

• #30 03 Gru 2008 08:58
    zbyszek_
    Poziom 26  

DA się na pewno.Już rzeczy niemożliwe są niestety możliwe. Pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME