Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A300-1G2 problem z klawiaturą

29 Lis 2008 18:01 5177 7
  • Poziom 18  
    Witam,

Kupiłem laptopa jak w temacie i zainstalowałem windows XP następnie metodą prób i błędów dobrałem poprawne sterowniki ze strony producenta (jest więcej niż jeden do określonego urządzenia). Następnie sformatowałem dysk. Zacząłem stawiać znów windowsa XP i podczas próby wpisania klucza przy naciśnięciu odpowiednich klawiszy wyskakuje ciąg znaków z tego zbiuru klawiszy np. po wciśnięciu "d" wyskakuje "djss" Podczas naciśnięcia "q" wyskakuje " [.,,q]]" . Problem występuje podczas wciskania klawiszy " q [ ] s d g j , . " Był w serwisie. Zainstalowali Viste i było ok. Co to może być?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 18  
    Czy jest ktoś w stanie udzielić mi informacji na ten temat? Czy naprawdę nikt nie spotkał się z takim przypadkiem?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 26  
    Skoro był w serwisie i stwierdzili że jest sprawny to czego ma dotyczyć pytanie? Nie piszesz jakie to sterowniki zainstalowałeś, czy grzebałeś coś przy sterownikach klawiatury? A może pytanie brzmi jak zainstlować windows xp na tym komputerze i wtedy powinno być w dziale softwere , bo jak sam stwierdziłeś laptop sprzętowo sprawny. Opisz dokładnie co robiłeś, co chcesz zrobić.
  • Poziom 18  
    Kolego jurek1980 problem polega na tym że podczas instalacji windows XP i po zainstalowaniu go na sprzęcie występuje wyżej opisany błąd klawiatury związany z przyciskami. Ten laptop powinien ogarniać klawiaturę systemową z samej zasady. Nic nie grzebałem w biosie. Num lock wyłączony. Układ polski programisty bo nie zamienia znaków. Po prostu wyskakują dodatkowe. Wygląda to jak jakieś stany nieustalone cyfrówki, ale tylko przy podanych wyżej klawiszach. Sterowniki do klawiatury to chyba dopiero po zainstalowaniu windows XP. Myślałem że może źle montuję płytę w nLite ale podczas oddawania do serwisu koleś nie wierzył w sklepie i sam próbował instalować windows XP Home ale było to samo. Jak już wyżej napisałem problem występuje podczas wpisania klucza produktu. Wydaje czasem według mnie biosowe sygnały dźwiękowe, podczas wciskania jakiegoś klawisza i w tedy nic się nie wyświetla. Jak już napisałem był w serwisie i sprawdzali tylko na Vista. Wtedy było ok. Zauważyłem jeszcze że podczas używania programu Winternals Administrator's Pack (instaluje on namiastkę systemu Windows XP z płyty i na niej pracuje) Na początku nie występuje problem a po pewnym czasie znów to samo. Tak jakby temperatura wpływała na stan nasilenia problemu. Według mnie problem ze sprzętem. Powiem jeszcze że laptop sprzedawany jest w sklepach z Win XP PROF. SP2. Więc przystosowany do XP i Visty. Ma ktoś pomysł co i jak?
  • Poziom 26  
    A co na to dos czy knopixx? Ściągnij jeśli nie masz najnowszego knopixxa i spróbuj go uruchomić z Cd. Mogę się założyć, że testy w serwisie nie polegały tylko na samej instalcji visty ale także na innych testach. Czy jak zainstalujesz vistę jest coś nie tak z klawiaturą? Widziałem wiele przypadków gdzie bios klawiatury powodował bądź gubienie znaków przy szybkim pisaniu bądź inne problemy z klawiaturą. Zostaje jeszcze próbowanie wgrywania różnych biosów. Ale tutaj uważaj żebyś sobie nie przedobrzył. Najpierw sprawdziłbym napewno inne systemy operacyjne i inne oprogramowanie.
  • Poziom 18  
    W protokole naprawy w serwisie napisali dokładnie "Uszkodzone było oprogramowanie. Po reinstalacji działa poprawnie. Aktualizacja biosu, testowanie - sprawny". Według mnie po prostu wgrali Vistę i stwierdzili że jest ok. Co do knoppixa, linuxa czy dosa to może i działało by poprawnie. Czasami przy uszkodzeniach płyt głównych nie można zainstalować żadnego windowsa a linux się instaluje i działa poprawnie. Co do biosu to na stronie producenta nie ma do tego modelu sterowników. Dokładny model to Toshiba Satellite A300-1G2 PSAGGE.
    Czy jest możliwość uszkodzenia klawiatury? Patrzyłem w biosie ale tam na temat klawiatury nic nie ma. Nigdzie w sieci nie znalazłem żeby ktoś miał taki sam problem. Nie mam w domu windows Visty ale po zainstalowaniu przez serwis nie było problemów. Powiem tak ja po prostu nie chcę Visty tylko XP. Wiem że laptop powinien pracować na XP. W czy może leżeć problem i jak można to sprawdzić? Czy jest sen próbować podłączać klawiaturę na USB? Czy to da jakiś obraz o usterce? Jeżeli chodzi o pisanie to jak już sam napisałem problemy pojawiaja się po czasie użytkowania sprzętu i nasilają się w funkcji czasu. Np. jak wcisnę klawisz to zaczyna się pojawiać ciąg tego znaku i raptem przestaje pisać i zaczyna brzęczeć bios. Są różne symptomy ale większość w postach wyżej. Jakieś pomysły???
  • Poziom 26  
    Po pierwsze skąd wiesz, co zainstalował serwis i że była to tak niechciana przez Ciebie Vista. Odpal coś innego to się przekonasz czy na pewno to uszkodzenie sprzętowe, jak tak to do serwisu na reklamację. Jeśli nie opisałeś, że usterka występuje po jakimś czasie to serwisant pewnie wziął sprzęt, uruchomił program djagnostyczny, przeleciał klawisz po klawiszu i koniec. Jakich pomysłów jeszcze oczekaujesz? Nikt nie poradzi Ci rozbiórki sprzętu bo możesz utracić gwarancję. Z ilu płyt próbowałeś instalować tego windowsa xp? Płyty pewnie modyfikowane. Może tu tkwi problem. Jest zasadnicza różnica między tym co piszesz w postach - raz piszesz że problem pojawia się przy próbie wpisania numeru seryjnego, raz że po czasie użytkowania, jakbyś miał na nim ten system zainstalowany. Opis drugiego przypadku sugeruje jednak problem sprzętowy. Upewnij się uruchamiając jakiś inny system np. knopixxa i jeśli tak, dokładny opis usterki dla serwisanta i spowrotem do serwisu.
  • Poziom 18  
    Co do płyt modyfikowanych to przecież Recover Windows XP to nawet na początku jak pojawiały się laptopy z sata to dawali w zestawach. Jak kupuje się Laptopa z XP to też dają recoverka. Co do niezgodności w postach to napisałem że podczas próby instalacji wyskakują błędy ale dało się zainstalować i sprawdzałem po instalce w notatniku, a co do pewności że była to Vista to po prostu była wgrana jak ją dostałem i kazali w sklepie gdzie odbierałem go sprawdzić czy wszystko działa. Spróbuje wgrać Linuxa i potem napiszę jak na nim z klawiaturą.