Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw kina domowego - jaki zestaw kupić?

Witek89 29 Nov 2008 18:22 3808 17
    Witek89
    Level 2  
    Dojrzałem w sklepie zestawy kina domowego i jak dla mnie prostego użytkownika, który pierwszy raz kupuje taki zestaw jest to czarna magia. Prosił bym o doradzenie.
    Pierwszy zestaw to:
    Amplituner- Onkyo HT-R518B
    Odtwarzacz- Onkyo DV-SP405E/B
    Głośniczki- M-audio HTS-900
    Drugi:
    Amplituner: Marantz SR4002
    Odtwarzacz: Maranz DV3002
    Głośniczki: Yamaha NS-50+NS-P60
    słuchałem juz jednych i drugich i yamaszki grają troche lepiej ale w drugim zestawie amplituner onkyo jest ponoc lepszy. pokój mam 15m2
    wiec gosc mi polecal zestaw drugi. a wy co o tym myslicie ? z góry dzieki.

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś
    komuś np. postawił piwo w brudnym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w
    środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem... Użyj przycisku "zmień" w prawym górnym rogu.
    przemo-lukas
    Dani66
    Level 30  
    Zacznijmy od tego do czego potrzebujesz tego zestawu? Jesli to ma być nie do telewizora to myślę, że nie warto kupować zestawu kina domowego tylko jakiś zestaw stereo, jeśli natomiast chcesz tylko oglądać telewizję to zestaw będzie odpowiedni. Chodzi o to, że muzykę lepiej słuchać na stereo, a telewizję i filmy na zestawach.
    Witek89
    Level 2  
    hmm myśle, że będę na tym słuchać głuwnie muzyki, ale do oglądania filmów też mi się przyda, a akurat te 2 bo mogłbym wziąść na raty bo wydać 2500 tak od ręki to mi troche wyczyści portfel ale za jakieś 2 miechy myśle, żę ze 2000 to spokojnie mógł bym wydać możo troche więcej, więc moze macie jakieś propozycje ale widzę, że taki tema się niedawno pojawił więc może zajże też do niego
    Dani66
    Level 30  
    Ja proponuję coś z Denona, bo sam jestem przekonany co do tej firmy i wiem, że brzmienie Denona jest lepsze niż jakiejkolwiek innej firmy. Ostatnio pojawiło sie wiele modeli tej firmy w stosunkowo niskich cenach. Zazwyczaj Denon miał np amplitunery powyżej 2000 lub 3000zł, ale teraz weszły do sprzedaży modele po 1000zł. To samo się tyczy odtwarzaczy tej firmy. Jeśli natomiast chodzi o kolumny to wg mnie jakieś Tonsile, choć to przecież nie jedyna firma na rynku sprzedająca kolumny czy zestawy kolumn. Zreszta brzmienie Denona w każdych kolumnach jest lepsze :)
    Pozdrawiam
    zapek42
    Level 27  
    Dani66 wrote:
    Ja proponuję coś z Denona, bo sam jestem przekonany co do tej firmy i wiem, że brzmienie Denona jest lepsze niż jakiejkolwiek innej firmy. Ostatnio pojawiło sie wiele modeli tej firmy w stosunkowo niskich cenach. Zazwyczaj Denon miał np amplitunery powyżej 2000 lub 3000zł, ale teraz weszły do sprzedaży modele po 1000zł. To samo się tyczy odtwarzaczy tej firmy. Jeśli natomiast chodzi o kolumny to wg mnie jakieś Tonsile, choć to przecież nie jedyna firma na rynku sprzedająca kolumny czy zestawy kolumn. Zreszta brzmienie Denona w każdych kolumnach jest lepsze :)
    Pozdrawiam

Tak ale mi się wydaję że Marantz i Onkyo to równie dobre firmy .
    Z Twojej wypowiedzi wynika że najlepszą marką jest Denon, tak niestety nie jest...
    Dani66
    Level 30  
    Każdy ma różne zdania na ten temat, ale nie chodzi o frmy tylko o brzmienie.
    zapek42
    Level 27  
    A co my tu przepraszam mamy powiedziec...
    Brzmienie ? Idź do sklepu niech ci sprzedawca włączy przesłuchaj sobie coś i zobaczysz w 50% jak to brzmi -drugie 50% to rozstawienie kolumn w domu ;-) .
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Powinieneś przeczytać najpierw temat "podklejony":
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

Następnie poczytać co możesz kupić za pieniądze, którymi dysponujesz.

Przy pisaniu postów i tematu powinieneś zwrócić uwagę na błędy ortograficzne.

Dani66 wrote:
    Ja proponuję coś z Denona, bo sam jestem przekonany co do tej firmy i wiem, że brzmienie Denona jest lepsze niż jakiejkolwiek innej firmy...

Mało kolego słyszałeś "firm" w swoim życiu. :idea:
    Po za tym, "firma" nie "gra". Jak każda ma swoje lepsze i gorsze produkty. :idea:
    Dani66
    Level 30  
    Wolę Denona niz jakieś tam Kenwood'y, Yamahy czy inne badziewie. To Wy koledzy chyba nie słyszeliście, bo ja już tego sprzętu trochę miałem i sporo słyszałem. I wiem, że firma nie gra, ale niby jak mam polecić coś nie mówiąc jakiej to jest firmy.
    Pablo1964
    Moderator
    Dani66 wrote:
    ale niby jak mam polecić coś nie mówiąc jakiej to jest firmy.

Przecież nie poleciłeś żadnego modelu.
    przemo-lukas
    Dani66 wrote:
    Ja proponuję coś z Denona, bo sam jestem przekonany co do tej firmy i wiem, że brzmienie Denona jest lepsze niż jakiejkolwiek innej firmy...

Kolego, nie skomentuję więcej tego. Polecasz "coś" z Denona.
    Każda (no może większość) firm w swojej ofercie ma jakieś "perełki". Nawet Yamaha, którą wykpiłeś a w innym temacie polecałeś:
    Dani66 wrote:
    Proponuję jakieś Altony lub Altusy, bo robią hałas i się nadają do takich celów ja Ty chcesz. A wzmacniacz to np jakiś Denon czy Yamaha.

Są konstrukcje z Chin i Tajwanu, które są bardzo przemyślane i mogą konkurować pod każdym względem, z wychwalaną przez Ciebie firmą. Taka jest rzeczywistość. Nie polemizował bym z Tobą, jeśli dodał byś tylko, że "Twoim zdaniem". A tak wypowiedziałeś się w sposób autorytatywny, co po prostu mija się z prawdą.

Dani66 wrote:
    ...To Wy koledzy chyba nie słyszeliście, bo ja już tego sprzętu trochę miałem i sporo słyszałem...

A skąd kolego wiesz co ja słyszałem i jakie "klocki" przewinęły się przez moje ręce? :idea:

Zresztą Twoje opinie są mocno... hm... kontrowersyjne:
    Dani66 wrote:
    No wg mnie Winamp sie nie nadaje. Po prostu on jest raczej do tych małych komputerowych głosniczków a nie do duzych kolumn.

Z tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5806499#5806499

Moim zdaniem sam PC jest słabym źródłem. :idea:
    A już chciałem opisywać Tobie różnice pomiędzy multiformatowcami DENON DVD-1930 i YAMAHA S1800 (lepsze opinie ma Yamaha, którą posiadam w tej chwili jako źródło).
    Dani66
    Level 30  
    Pablo1964 wrote:
    Dani66 wrote:
    ale niby jak mam polecić coś nie mówiąc jakiej to jest firmy.

Przecież nie poleciłeś żadnego modelu.

Chyba jest różnica między COŚ a MODEL jakiejś firmy. I ja poleciłem firmę jakbyś nie zauważył a nie model.
    Witek89
    Level 2  
    dzieki za pomoc a szczególnie Tobie przemo-lukas . Twoje posty uświadomily mnie troche bardziej w tej spirali opcji jakie dają amplituner , teraz juz mniej więcej sie oriętuje na co patrzec przy zakupie sprzętu i czego wymagać, więc podjęcie decyzji będzie w tym momęcie duzo łatwiejsze i myślę, że kupie kino domowe, które posiada pre-out o ile będzie mnie na nie stać a jak nie to chyba wezme tego Marantz'a
    Dani66
    Level 30  
    przemo-lukas wrote:
    Mało kolego słyszałeś "firm" w swoim życiu. :idea:

Tak samo i Ty nie wiesz co słyszałem, więc powstrzymaj się od takich komentarzy.
    I nie wykpiłem Yamahy tylko po prostu miałem w posiadaniu dokładnie dwa modele tej firmy, a styczność z różnymi modelami mam niemal na codzień i uważam, że to badziewie, a w poście z przytoczonego przez Ciebie tematu podałem tylko przykładowe firmy których modele mogłyby zainteresować gościa któremu polecałem (m.in. Yamaha bo spełniałaby jego oczekiwania, a skoro miałem i moich oczekiwań nie spełniała to mogę chyba polecić jeśli ktoś mówi np do czego będzie wykorzystywany ów sprzęt, bo jeśli mi nie odpowiadało to jeśli ktoś posłucha jakiś model poleconej firmy to możliwe, że temu komuś się spodoba).
    I jeśli piszę "coś z Denona" to znaczy, że jakiś model tej firmy, bo uważam ją za godną polecenia jeśli ktoś pyta co wybrać (bo również miałem modele tej firmy i każdy mi się podobał, nawet stary DRA-335R, którego mimo wieku trzymam w swoim posiadaniu i mam go jako drugi amplituner w domu).
    A jedziecie po mnie tylko dlatego, że mam mniej "kwadracików" niż Wy.
    przemo-lukas
    Przykro mi, że odebrałeś to jako atak na swoją osobę. Tak nie jest, chcę tylko uświadomić Tobie jak i innym userom śledzącym ten wątek, że polecanie marki, która rzekomo jest "naj" jest wielkim nieporozumieniem. Nie można w ten sposób generalizować.
    Załóżmy, że mamy do wydania określoną kwotę na wzmacniacz. Sądzę, że jeśli kolega zdecydował by się na zakup DVD + wzmacniacz + kolumny stereo, to rozsądną kwotą było by ok 1500zł.
    Za tą kwotę możemy kupić:
    DENON PMA - 700AE
    NAD C325BEE
    Cambridge Audio Azur 640A v2
    XINDAK A-06
    Marantz PM-7001
    Nie chciał bym wskazywać tu faworyta, jednak z całą pewnością nie jest to Denon. :wink:
    Dani66
    Level 30  
    Ok. Może niektóre modele Denona rzeczywiście nie zasługują na pochwały, ale mówiąc "coś z Denona" nie podawałem przecież dokładnie modeli tylko polecałem firmę bo jest dobra, a jeśli poleciłem firmę to ktoś zainteresowany jak posłucha jakiegoś produktu, w tym przypadku Denona, to może uznać czy mu się podoba czy też nie. A ja nic tu nie generalizuję tylko napisałem, że jestem przekonany co do tej firmy.

Dodano po 6 [minuty]:

Ale to jest moje zdanie. Jeśli ktoś nie chce to nie musi przecież kupować, bo ja NIKOMU NIC NIE KAŻE. A skoro chciałem pomóc, bo przecież to forum po to jest to tak napisałem.

Dodano po 1 [minuty]:

Pozdrawiam
    przemo-lukas
    Temat uważam za wyczerpany.
    Witek89 wrote:
    dzieki za pomoc ...

Regulamin: dozwolone jest podziękowanie za pomoc, co jest jednoznaczne z zakończeniem tematu.
    Dani66 wrote:
    Ok. Może niektóre modele Denona rzeczywiście nie zasługują na pochwały...

Cieszę się, że doszliśmy do konsensusu. Właśnie kolego cały czas próbowałem wytłumaczyć, że nie ma sensu "promowania" jednego producenta. Nigdy nie odważył bym się napisać, że n.p. Unison Research, Accuphase, czy MANLEY to najlepsze firmy, pomimo, że wspomniana przez Ciebie firma nawet nie może z nimi konkurować. :idea: