Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w zrealizowaniu pomysłu

29 Lis 2008 18:38 1156 5
  • Poziom 20  
    Witam :) z okazji tego że zbliżają się święta a od tego roku bardziej zacząłem interesować się elektroniką wpadłem na fajny pomysł, mianowicie oświetlenie choinki migające w rytm muzyki coś a'la kolorofon. Widziałem coś takiego w diy ale migało tylko w rytm basu. Ja chcę pójść trochę dalej i zrobić coś na 3-4 zestawy lampek różnego koloru migających niezależnie. Wiem, używałem opcji "szukaj" ale nic zadowalającego mnie nie znalazłem. Prosiłbym o schemat w miarę prostego kolorofonu na łatwo dostępnych elementach, ze źródłem sygnału najlepiej z mikrofonu lub wyjścia przedwzmacniacza (discolitez w moim przypadku odpada). Wiem że jest kit ale cena przekracza budżet przeznaczony na mój "projekt". Chciałbym się także dowiedzieć ile taki projekt może mnie wynieść (nie licząc lampek itp, sama elektronika) oraz na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy budowie. Z góry dziękuję wszystkim za pomoc! (klikam oczywiście pomógł :P)
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam
    Zobacz TEN projekt. Można zastosować tylko 3 układy reagujące na tony niskie, średnie i wysokie, każdy oddzielnie. Ale można w myśl sugestii autora artykułu pokusić się o rozbudowę, poprzez dodanie kilku układów z filtrami pasmowymi.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Dzięki, wszystko jest :) tylko że trochę skąplikowane jeszcze jak dla mnie. Ale cóż kiedyś trzeba wypłynąć na głębsze wody :P A może istnieje jakiś łatwiejszy kolorofon? No i cena, zamknę się tak w 20zł za same części elektroniczne?
  • Poziom 20  
    Witam ponownie! Mam kilka pytań odnośnie tego projektu z EdW podanego przez kolegę. Mianowicie to jest główny schemat

a ja chciałbym dać 3 filtry dla 3 kanałów (3 zestawy lampek choinkowych) dokładnie te filtry

Pomóżcie mi, jak mam to wszystko połączyć razem. Wyjście na żarówkę to Y i Y1, tak?? czyli do tego głównego schematu można podłączyć tylko 1 żarówkę? Prosiłbym także żebyście mi zaznaczyli na tym głównym schemacie co w którym miejscu dokładnie jest (gdzie filtry, wejście sygnału z mikrofonu itp) oraz jakiś rysunek/schemat pełnego kolorofonu trzykanałowego. I powiedzcie mi co to jest komparator bo nie wiem.

Z góry dziękuję za pomoc!
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam
    Gdybyś dokładnie przeczytał cały artykuł, to nie zadawałbyś takich pytań. Chcąc zbudować 3 zestawy, można wstawić elementy wzmacniacza mikrofonowego (wszystko do rezystora Z1) z głównego schematu. Dalej dołączyć w miejsce U1E i U1C wraz z elementami (to są filtry), dołączyć równolegle filtry z drugiego rysunku (LP, BP, HP). Dalsza cześć dla każdego układu, to wszystkie elementy poczynając od C8 z głównego schematu. Tylko wtedy musisz już zastosować zasilacz o odpowiedniej wydajności prądowej, zamiast tego z e schematu. Żarówki lub światełka łączysz do punktów Y i Y1. Komparator, to w skrócie, układ porównujący (więcej w „Google”).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    a mógłby mi ktoś podać 1 cały schemat od "A do Z"? Bo ciężko mi to zrozumieć co mam czym zastąpić, co z czym połączyć i w ogóle, a tak to będę miał schemat, polutuje i tyle :) Z góry dzięki

Dodano po 4 [godziny] 15 [minuty]:

Po głębokim zastanowieniu doszedłem do wniosku że jednak kupię kit. Wybór padł na jabel j-50, prosiłbym o opinie jak sprawuje się ten kolorofon, i czy będzie dobrze pracował z 3 zestawami lampek choinkowych 50/100szt.

Kupowaliście już coś ze sklepu www.elektroniksc.com.pl ? Tam w sumie najtaniej ale nic jeszcze tam nie kupowałem więc nie wiem jak tam z nimi jest.

Kolejne moje pytanie, gdyż nie chcę zakładać nowego tematu, czy można jakoś podpiąć pod ten kolorofon stroboskop jabla j-23 żeby błyskał w rytm basu? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!