Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mysz bezprzewodowa - scroll nie działa

29 Lis 2008 18:44 9402 6
  • Poziom 17  
    czy ktoś z Was posiada takowy sprzęt i zauważył jakieś wady w działaniu?
    Zauważyłem kłopoty z działaniem scrolla:/ Mam już pierwszą wstępną diagnozę, ale nie wiem czy to jest wina konstrukcyjna tego modelu czy tylko mojego egzemplarza (nie chce też zdradzać o co konkretnie mi chodzi by nie sugerować odpowiedzi:P ). Nie minął jeszcze tydzień więc zastanawiam się czy go nie oddać do sklepu.

Moderowany przez marek216:

Temat poprawiłem. W temacie nie używamy słowa "problem".

• Poziom 39  
    Nie zdradzisz nam usterki ??
    Mamy się sami domyśleć ?
    To jest forum techniczne , a nie dla jasnowidzów !
  • Poziom 17  
    Napisałem przecież wystarczająco dużo - zacina się scroll. Pytanie też proste: czy ktoś posiadający taki sam sprzęt spotkał się z takim problemem czy może to tylko pojedynczy przypadek. To czego nie chcę przedwcześnie zdradzać to podejrzewana przeze mnie przyczyna :)
  • Admin grupy komputery
    Czyli przykładowo - kolega nie wymienił baterii i podejrzewa że to ich wina a my mamy to odgadnąć ?
    Lub nie zainstalował sterowników i podejrzewa że to przyczyna ?
    A może była rozkręcana i ktoś coś uszkodził .... i , może , gdyby , albo ...

Jasnowidz dostał bana szklana kula jest rozbita .

Rada - Zainstaluj sterowniki myszki lub odpowiednią ją skonfiguruj , wymień baterie , ustaw bliżej nadajnika .

A na przyszłość podaj więcej danych , czas od kiedy awaria występuje , ewentualnie w jakich okolicznościach to następuje .
  • Poziom 17  
    No i masz. Pytanie było proste: czy posiadasz taką mysz i możesz powiedzieć czy występują w niej jakieś usterki? Chcę żeby jakiś posiadacz wprost powiedział co w jego myszy dzieje się nie tak, a nie oczekuję komputrowego hipochondryzmu. Nie chodzi mi o to żeby ktoś znowu zabłysnął tekstem w stylu "sam sobie odpowiedziałeś na pytanie".
    Jak bardzo jestes taki ciekawski to proszę bardzo: scroll przestaje przewijać w momencie gdy włączę lampkę biurkową. Podejżewam, że jest to spowodowane dużymi szczelinami przy kółku. Żarówa zwykła więc daje sporo podczerwieni. Światło wpada i zakłóca działanie detektora podczerwieni na scrollu (nie pamiętam jak to się nazywa). Dopóki światło pada na szczeliny - scroll skacze o 1-2 skoki na kilkanaście obrotów, gdy zasłonię ręką szczeliny - scroll chodzi bez zarzutów. Przy świeceniu białą diodą (zimna biel) nie występuje ten efekt (energooszczędna żarówka sufitowa też nie wywołuje tego efektu). Chodzi mi o to czy jest to wada konstrukcyjna czy fabryczna. Jeśli w większości tych modeli myszek tak jast, to ok - jestem w stanie to przeżyć.
    Mysz jest nowa - dziś mija tydzień jej mojego posiadania. Sterowniki prosto z płytki instalacyjnej (nowszych w sieci brak). Baterie wg aparatu są martwe, ale nawet akumulatorki naładowane w ok 90% nie wykazują wielkiej różnicy w działaniu myszy. Odległość od odbiornika przy włączonej lampce nie ma znaczenia. Propozycja zaprzestania korzystania z lampki też mi nie odpowiada bo dużo czasu spędzam przy komputerze w godzinach nocnych:)
  • Poziom 39  
    northx napisał:
    Nie chodzi mi o to żeby ktoś znowu zabłysnął tekstem w stylu "sam sobie odpowiedziałeś na pytanie".

Miałem podobny przypadek ze starą myszą (taką z kulką) , mysz przestawała działać w określonych godzinach . Okazało się , że słońce przeszkadzało myszy . Klient związany emocjonalnie z gryzoniem chciał by go "naprawić" .
    Mysz wykonana była z jasnego , dość cienkiego plastiku więc promienie słoneczne zakłócały pracę odbiorników podczerwieni . Rozwiązałem problem wyklejając od wewnątrz obudowę folią aluminiową .
    W Twoim przypadku podobny "patent" może też zadziałać .
  • Poziom 17  
    Problem naprawiony.
    Faktycznie, jak się okazało usterką była wada konstrukcyjna - zbyt wiele światła wpadającego przez szczeliny wokoło kółka scrolla. Początkowo myślałem, że naprawa będzie wymagała zerwania połowy naklejek zasłaniających wkręty od spodniej strony (co byłoby równoważne z utratą gwarancji). Tymczasem obudowę trzymał tylko jeden wkręt ukryty w koszyku na baterie. Wystarczyło osłonić fototranzystor encodera paskiem z taśmy izolacyjnej by mysz znowu mogła sprawnie działać.

Mysz bezprzewodowa - scroll nie działa Mysz bezprzewodowa - scroll nie działa Mysz bezprzewodowa - scroll nie działa