Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trilux tap 2101t, odchylanie pionowe

namlooc 29 Lis 2008 19:42 1504 6
  • #1 29 Lis 2008 19:42
    namlooc
    Poziom 15  

Witam!

Jakis czas temu naprawialem TV po tym jak wpadla do niego kropla wody.
    Wymiemilem wtedy caly mostek gretza,wszystkie rezystory i elektrolity,tda4601,bu508af po stronie pierwotnej i wszystko dzialalo:

Code:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=715216&postdays=0&postorder=asc&highlight=tap+2101t&start=30

Po pol roku od czasu do czasu TV potrafil zaskrzeczec i ekran, dzwiek gina (czerwona lampka palila sie)...pomagalo pukniecie wlascicielki ;p i dalej chodzil.

Nie dosc tego dzis po 2,3 probie wlaczenia zadymil delikatnie z plytki umieszczonej na koncu kineskopu i stracil odchylanie pionowe (biala kreska i dziek jest :/)

Wydaje mi sie ze TV ma teraz dwie usterki:
    - zaskakuje gdy potrzasne cala plyta (moze zimne luty po poprzednim lutowaniu)
    - odchylanie pionowe padlo bo gdy juz sie wlaczy po chwili kineskop wylapa pozioma krecha

Od czego zaczac ?

-1 6
  • #3 29 Lis 2008 23:31
    namlooc
    Poziom 15  

ok....zimne luty usuniete

chodz wydaje mi sie ze wogole cale odchylanie H i V padlo ;/ bo jednak mam sam dzwiek a obrazu ni huhu..

ewidentnie widzialem czarny dymek w pewnym momencie wiec cos sie poprostu spalilo. Pytanie w ktorym miejscu schematu szukac tego elementu albo jakis napiec???! Wydaje mi sie ze palilo sie na plytce na poczatku kineskopu

Kolego namlooc, na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni w języku polskim. Mówi o tym pkt. 15 regulaminu. Proszę się z nim dokładnie zapoznać i poprawić swoje posty. [@mirex]

0
  • #4 30 Lis 2008 09:05
    *ANDY*
    Poziom 25  

Zanieś do fachowego serwisu - będzie taniej dla kienta

0
  • #5 30 Lis 2008 16:41
    namlooc
    Poziom 15  

Sam chialbym sie nauczyc naprawic. Prosze chociaz podpowiedz na ktorych scalakach/tranzystorach od H i V powinienem miec jakie napiecie ?

0
  • #6 30 Lis 2008 18:34
    jarek slow
    Poziom 15  

Czegoś tu nie rozumiem. Skoro jest biała krecha to odchylanie H działa, chyba że po poprawie lutów i to odchylanie padło.

0
  • #7 30 Lis 2008 20:22
    DiZMar
    Poziom 43  

jarek slow napisał:
    Czegoś tu nie rozumiem. Skoro jest biała krecha to odchylanie H działa, chyba że po poprawie lutów i to odchylanie padło.

Przecież autor tematu nie odróżnia odchylania H od V i dlatego napisał, że oba uszkodzone mimo poziomej kreski. Po drugie ja też nie rozumię sformułowania z pierwszego postu:
    namlooc napisał:
    ... po chwili kineskop wylapa pozioma krecha
    ...
    :?:
    Kombinowałem na różne sposoby i ni jak nie domyśliłem się co oznacza wyraz wylapa. :D
    namlooc napisał:
    ... Prosze chociaz podpowiedz na ktorych scalakach/tranzystorach od H i V powinienem miec jakie napiecie ?

H (odchylanie poziome) na IC101-TDA8362 oraz na T801-BC639 i T802-BU508DF;
    V (odchylanie pionowe) na IC101-TDA8362 oraz IC701-TDA3653B
    Schemat:
    Schemat Trilux TAP2101T

0