Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik jaki? Łączenie prądu o napięciu 12V. Krótkotrwały impuls.

29 Lis 2008 20:35 2779 12
  • Poziom 9  
    Mam pytanie, potrzebny mi jest Przekaźnik który będzie łączył prąd o napięciu 12v krótkotrwałym impulsem minusa lub plusa, i tak samo będzie rozłączał napięcie 12v krótkotrwałym impulsem, istnieje taki Przekaźnik? i jak się nazywa?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    Każdy przekaźnik czasowy to potrafi z regulacją długości cykly.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 13  
    Witam
    Kolega potrzebuje pewnie przekaźnik bistabilny. FINDER takie produkuje , znajdując zastosowanie np. do załączania i wyłączania oświetlenia przyciskiem .Przyciskasz raz - załącza się , przyciskasz ponownie - gasisz.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 9  
    Właśnie coś takiego jak "TJordan" napisał, tylko pod napięcie samochodowe 12V ?

Dodano po 5 [minuty]:

I właśnie jakby coś takiego było, żeby nie był załączany przyciskiem, tylko jakimś impulsem prądowym. (np. Za pomocą pilota poprzez alarm samochodowy który wyzwala minusa (od 1 do 3sek.) i właśnie aby ten minus z alarmu załączał i wyłączał Przekaźnik
  • Poziom 24  
    a co będziesz rzeźbił kolego?? może da się to w jakiś inny tańszy sposób rozwiązać
  • Poziom 9  
    Mam zamontowane neony i diody na zewnątrz samochodu i chciałbym włączać je zdalnie pilotem. Mam alarm który podaje + lub - ale tylko przez chwilę, i tak myślałem żeby załączał Przekaźnik który dalej poda napięcie 12V do neonów. Chyba że doradziłbyś mi inny sposób, to proszę?
  • Poziom 10  
    To i ja się podczepię do tego tematu, żeby nie zaczynać nowego.
    Potrzebuje przekaźnika, który były w stanie załączać do 24V DC i prąd do 10A. Sygnał załączający były z przedziału do 6VDC.

Od razu opiszę mój problem, to może rozjaśnię troche sytuację i może ktoś byłby w stanie poradzić mi inne rozwiązanie (lepsze).

Otóż robię zdalnie sterowanego Quada. Ale takiego full size. Sterowanie ma być z aparatury modelarskiej. No i okazało się, że do obrotu kierownicą (zapomnijcie o jakimkolwiek wspomaganiu) wymagana jest dośćduża siła. Serwa oczywiście odpadają, bo nawet he heavy duty nie wygenerują mi odpowiedniego momentu. Nawet połączone ze sobą. Więc wybór padł na siłownik do bramy. No i tu pojawił się problem. Otóż, żeby załączyć taki siłownik, żeby pracował to w jedną to w drugą stronę potrzebny były mi przekaźnik (najlepiej jakiś trójstanowy, choć nie wiem czy coś takiego jest).
    Ot tak wygląda mój plan. Problem tylko w tym, że nie mogę znaleźć takiego przekaźnika (już nie mówię o trójstanowym) aby mógł przesłaćdo 10A prądu. Relpol ma do 5A półprzewodnikowe. Jedyne co znalazłem to Przekaznik półprz. DC 15 A firmy Crouzet, ale problem z tym, ze on kosztuje ponad 200 zl.

Z góry dziękuję za pomoc
    Rafał Typiak
  • Poziom 13  
    Witam.
    Przekaźnik bistabilny, nic prostszego, do podstawy zwory magnetycznej dodać mały magnes stały, taki aby po wyłączeniu napięcia zworka nie odpadła (mam gdzieś nawet takie oryginalne ale z cewką na 48V) .
    Od lat robię kontaktrony z podtrzymaniem, wklejam malutki magnesik obok cewki.
    Aby przełączyć przekaźnik należy zamienić + z - , ale co to za problem dla fachowców.

Jeśli komuś pomogłem to przypominam o punkcikach.
  • Poziom 13  
    Witam
    Konstruje przetwornice prądu o mocy 250W i jest tam przekaźnik RM 83Z czy jest moze jakiś zamiennik ... ponieważ wszedzie szukam tego i nie ma
  • Poziom 36  
    Lysunevada518218168 napisał:
    Witam
    Konstruje przetwornice prądu o mocy 250W i jest tam przekaźnik RM 83Z czy jest moze jakiś zamiennik ... ponieważ wszedzie szukam tego i nie ma

Witam.
    Tym podobnych przekaźników jest bardzo dużo. Np. tu: http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.phtml?search=rm83&idp=1#search%3Drm83
    Musisz tylko sprecyzować jakie ma być napięcie znamionowe jego cewki i czy musi być on identyczny konstrukcyjnie, jego wielkość, kształt itp.