Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

układ aperiodyczny i dobrze dobrany układ regulacji - Pomoc

29 Lis 2008 20:57 3488 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam wielki problem. Prowadzący moje zajęcia zadał mi do opracowania dwa zagadnienia związane z pracą w MATLABIE. Otóż brzmią one tak:

-Jakie muszą być spełnione warunki, aby układ był aperiodyczny (aby nie występowały oscylacje)?

-Jakimi parametrami (uchyb ustalony, oscylacje, czas regulacji) powinien charakteryzować się dobrze dobrany układ regulacji.

Proszę o pomoc, gdyż od tego zależą moje losy na tej uczelni Smile

edit: NAPRAWDĘ szukałem wszędzie. Może nie potrafię szukać, ale google nie pomogło... Już nie wiem do kogo mam się zwrócić, dlatego postanowiłem zapytać na Waszym forum. To, że pytam bezpośrednio nie znaczy, że jestem leniwy. Tak jak powiedziałem - szukałem w wielu miejscach i nie znalazłem odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    1. Poszukaj o pierwiastkach mianownika transmitancji i ich umieszczeniu na płaszczyźnie zespolonej.

2. Przejrzyj to ... no i biblioteka, autorzy: Kaczorek, Dzieliński, Voight ....., duużo tego.
  • Poziom 2  
    Po dłuuuugich poszukiwaniach dochodzę do wniosku, że aby układ był aperiodyczny, wzmocnienie nie może być większe niż 1. Czy mam rację?
  • Poziom 43  
    smutny student napisał:
    Po dłuuuugich poszukiwaniach dochodzę do wniosku, że aby układ był aperiodyczny, wzmocnienie nie może być większe niż 1. Czy mam rację?
    Nieprawda ... czytaj dalej..
  • Poziom 17  
    podałem ci hinta, chodzi o pierwiastki mianownika transmitancji albo jak kto woli pierwiastki równania charakterystycznego macierzy stanu. Jakieś one muszą być, ale skoro jeszcze błądzisz po jakiś wzmocnieniach.. to nic kawę na ławę.
  • Poziom 2  
    Czy chodzi o to, aby bieguny były rzeczywiste i ujemne?