Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niekonwencjonalne metody pozyskiwania energii

emeryt 25 Mar 2008 21:02 197617 1137
  • #451 25 Mar 2008 21:02
    Dadas123
    Poziom 12  

Witam,

A może wykorzystać właściwości elektretu i zastosować go do zasilania cewek silnika/generatora elektromagnetycznego tal nawiniętego, że właśnie potrzeba mu wyskich napięć rzedu 1-2kV i małych prądów rzędu µA lub mA?

Dodatkowo dałoby sie wykorzystać zjawisko "back EMF" do odzyskiwania energii i np ładowania akumulatora. Znaczy wtedy wystarczyłoby zasilać taki silnik z akumulatora, ale potrzeba wtedy robić powielacz napięcia na diodach i kondensatorach elektrolitycznych. Elektret by uprościł sprawę i byłby chyba bardziej bezpieczny. Kondensator elektrolityczy lub ich bateria ładowana do np. 1kV stanowi zawsze jakieś niebezpieczeństwo dla człowieka, bo może zabić. Natomiast, jeżeli elektret lub Thesta-Distatica nie jest w stanie wygenerować większych prądów, to jest bezpieczna. Nawet 1mlnV nie jest w stanie zrobić żadnej krzywdy człowiekowi, ledwo co niektórzy bardziej wrażliwi to czują, jeżeli tylko ograniczony jest prąd.

W ten sposób można zbudować urządzenie "over unity", które nie tylko ładuje własne źródło zasilania, ale jeszcze generuje moc mechaniczną, praktycznie dowolną w zależności od konstrukcji takiego silnika.

Pewien Pan japończyk o nazwisko Minato (szukaj w Google) już produkuje takie silniczki, tylko małe, wiatraczki i do klimatyzacji samochodowej, które pobierają 20% energii w stosunku do tradycyjnych.

Kłopot z silnikiem magnetycznym PERENDEV polega na tym, że magnesy są trwałe, więc nie da się sterować polem magnetycznym magnesu (chyba, że o czymś nie wiem). Teoretycznie, gdyby można było skonstruować jakiś mechaniczny układ ukierunkowywania magnesów trwałych (neodymowych, bo są silniejsze) w taki sposób, żeby tylko w odpowiednim momecie magnesy statora odpychały magnesy rotora, to wtedy możnaby uzyskać efekt napędzania. To jest prostsze do wykonania z elektromagnesami, tylko tyle, że elektromagnesy trzeba zasilać prądem.

Zapraszam do rozwinięcia tematu.

• Megger
  • #452 25 Mar 2008 21:28
    _jta_
    Specjalista elektronik

Jeszcze jeden, który nie odróżnia bajek od rzeczywistości? Przykre. To po co jest szkoła? :(
    Kolego Dadas123 - może zanim coś takiego napiszesz, zerknij do szkolnych podręczników?

• #453 26 Mar 2008 11:17
    Dadas123
    Poziom 12  

ita, a jakie ty masz ywkształcenie, że tak mi odpowiadasz?

Dodano po 11 [minuty]:

A propos bajek:

Wiem, że będę nudny, bo wielu już to powtarzało, ale chyba trzeba powtarzać do znudzenia:

Byłe sobie bajka o Ikarze i Deadlu, tylko nikt nie chciał w nią wierzyć - dzisiaj ta bajka jest rzeczywistością i to bardzo mocną rzeczywistością.

Z czasów bardziej nam współczesnych, była sobie bajka "Star Wars". Fajna bajka, ma wielu fanów i swój klub.

Dzisiaj oglądamy na Discovery "The Science of Star Wars" gdzie możemy zobaczyć ile z tej bajki już jest rzeczywistością.

Gdybyśmy nie wierzyli w bajki, to byśmy dalej na drzewach banany zajadali a nie w kosmos latali!

Dodano po 10 [minuty]:

A propos szkoły:

Tą wypowiedź także znajdziecie na forum www.joecell.pl

Otóż w ósmej klasie szkoły podstawowej nauczyciel zadał nam pytanie:
    "Jak myślicie, czy powietrze jest przewodnikiem, czy izolatorem?"

Ja sobie pogłówkowałem, że skoro iskra przeskakuje, to pewnie jest przewodnikiem, więc wysoko podniosłem rękę i tak też odpowiedziałem.

Na to anuczyciel:
    "Czyś ty zgłupiał, czy co! Gdyby powietrze było przewodnikiem, to by nas wszystkich tutaj pokopało z gniazdek!"

Skutecznie mnie upierdolił, skopał, zgnębił i posprzatał.

Niedawno zacząłem trochę więcej czytać i interesować się innymi rzeczami poza pracą zawodową i natrafiłem na "The Earth's Electrical Environment" -> http://www.nap.edu/catalog.php?record_id=898
    i w szczególności rozdział "EARTH'S ELECTRICAL CIRCUIT page 206" -> http://www.nap.edu/openbook.php?record_id=898&page=206

I tu sie dowiedziałem, że to jednak ja miałem rację, chociaż intuicyjnie, a nie mój nauczyciel się jednak mylił.

Powtarzam jeszcze raz - gdybyśmy nie kwestionowali obowiązującej oficjalnie w danym momencie wiedzy, to nadal słońce by się kręciło wokół ziemi, albo siedzielibyśmy na drzewach i wsuwali banany!

Dodano po 7 [minuty]:

A propos silników magnetycznych:

W PL są zgłoszone przynajmnie 2 patenty siników samopędnych na magnesach stałych:

1. Silnik magnetyczny dwuwirnikowy Filipiak Włodzimierz, Lublin,
    2. Silnik magnetyczny Pańczak Andrzej, Słupsk.

Możecie sobie poszukać na Google .

• #454 26 Mar 2008 15:20
    Jarkon2
    Poziom 25  

"
    A propos silników magnetycznych:
    W PL są zgłoszone przynajmnie 2 patenty siników samopędnych na magnesach stałych:
    1. Silnik magnetyczny dwuwirnikowy Filipiak Włodzimierz, Lublin,
    2. Silnik magnetyczny Pańczak Andrzej, Słupsk.
    "

I co z tego, że są zgłoszone?
    Działające modele są?
    Nie ma.

• #455 26 Mar 2008 16:13
    Dadas123
    Poziom 12  

A właśnie, że są.

http://www.uprp.pl/wydawnictwa/wyd/bup_07/bup12_07/bup12_2007.pdf

http://www.uprp.pl/wydawnictwa/wyd/bup_99/bup02_99/html/wyn02h.html

prototyp ma właścicel

Dodano po 36 [sekundy]:

Nawet dostał nagrodę.

http://kbn.icm.edu.pl/pub/kbninfo/20040406.html

Dodano po 41 [sekundy]:

Jeszcze jeden link:

http://www.elektrownie.tanio.net/wynalazki.html

Dodano po 11 [minuty]:

A to ten Pańczaka:

http://www.uprp.pl/wydawnictwa/wyd/bup_99/bup19_99/html/wyn19h.html

• Megger
  • #456 26 Mar 2008 17:25
    Jarkon2
    Poziom 25  

Prototyp, to ja też mam, własnej konstrukcji.
    Niestety nie działa, więc nie mogę się nim pochwalić.
    I ten Filipiak pewnie też nie może z tego samego powodu :) Żadne patenty i nagrody mu w tym nie pomogą.

• Megger
  • #457 26 Mar 2008 17:39
    Dadas123
    Poziom 12  

Jeżeli masz prototyp, to czemu nie pokażesz go na forum?

Może razem wspólnie go przejrzymy, może komuś cooś wpadnie do głowy i zadziała?

Podziel się, zrób foty ze wszystkich stron, co nie masz cyfrówki? Pożycz od kogoś.

Dodano po 2 [minuty]:

Bo w innym wypadku, nie ściemnaj że coś masz tylko że to nie działa.

Ja mam słonia w karawce, ale nie pokażę!!!!

Jeżeli mówisz prawdę, to pokaż to. Nie myśl, że sam coś zrobisz i zaraz zarobisz na tym milion eurusiów, bo nie zarobisz!

Ale możesz się przyczynić dla nas wszystkich.

• #458 26 Mar 2008 20:45
    Jarkon2
    Poziom 25  

Nie ściemniam, poszukaj moje dawniejsze posty (jeśli ich moderatorzy nie wyrzucili, bo co nieco mojego powyrzucali).
    Porobiłem sporo testów, straciłem sporo czasu i trochę kasy.
    Mimo to uważam, że opłaciło się, bo w wyniku obserwacji zachowania się tego "silnika" zrozumiałem, że taki silnik - na samych magnesach - nie ma prawa działać.
    Kiedyś myślałem dokładnie tak jak Ty - może razem, może wspólnie, może komuś coś wpadnie do głowy :) :)
    Teraz się z tego śmieję, bo wpadło mi do głowy trochę zrozumienia i wiedzy na temat oddziaływań magnesów.
    Zapewniam, że jeśli by mi się udało zbudować działający silnik magnetyczny, to nie zatrzymałbym tej wiedzy tylko dla siebie. Opisywałem wcześniej dość szczegółowo swoje spostrzeżenia i wyniki doświadczeń, nie będę się powtarzał, jak chcesz, to poszukaj.

"Ale możesz się przyczynić dla nas wszystkich."

Sęk w tym, że już to zrobiłem. Jednak tacy jak Ty nie chcą tego przyjąć do wiadomości, gdyż rzeczywiste wyniki nie są takie jakich oczekiwałeś, wręcz są dokładnie odwrotne!
    A nie jest moim celem podtrzymywać wiarę w coś co nie ma prawa bytu. Wolę powiedzieć prawdę narażając się na lincz ze strony napalonych na darmowe silniki niedowiarków, zamiast na słowa uznania za otrzymane doświadczalnie wyniki, które jednoznacznie wskazują na niemożliwość uzyskania energii z magnesów.

Zdjęć "silników magnetycznych" jest w internecie sporo. Zapewne większość już przegładałeś i wiesz jak są zbudowane. Masz zatem wystarczająco dużo materiałów do rozmyślań.
    Udało Ci się już wymyśleć choćby jedno ulepszenie do dowolnego z tych "silników" ?
    Myślę, że nie i że nie uda Ci się, ani nikomu innemu.
    Jednak nie jest moim celem odradzanie Ci własnych doświadczeń, wręcz zachęcam Cię do nich. Jeśli po nich zrozumiesz kiedyś jak działają magnesy, to sam sobie powiesz, że osiągnąłeś największy możliwy do osiągnięcia w tym zakresie sukces.

Życzę powodzenia!

• #459 26 Mar 2008 22:31
    andreas50
    Poziom 15  

Napisałem na str 15 "Po za tym moja wersja ma bardzo duże szanse być uniwersalną , czyli obsługiwać diesle i benzyniaki po pewnych małych modyfikacjach programowych , ale na 100% wiedziałbym to po konsultacjach właśnie z chemikiem . " Muszę jednak zmartwić tych co posiadają diesle - nie jest możliwe, by na mojej wersji pracowały benzyniaki i diesle. Tylko silniki benzynowe mogą pracować - szkoda.

• #460 27 Mar 2008 13:07
    Dadas123
    Poziom 12  

Dzięki ci Jarkon2 za wypowedź.

Ja właśnie po to piszę swoje prowokacje na różnych forach, żeby dociec jak najbliżej prawdy co i jak komu wyszło albo nie wyszło, żeby sie nie napalać i nie zaangażować się w jakiś "kosmiczny projekt" tylk w taki, który ma szansę powodzenia.

Ale nie znaczy to, że namawiam do poddania się. Czasem jest tak, że utkniemy w miejscu i nie możemy dalej ruszyć. Nie tylko w temacie konstruowania czegoś, ale z każdym inny problemem życiowym.

Często inni ludzie, którzy patrza na ten problem z boku są w stanie dostrzec coś, czego ty nie dostrzegłeś - i o to mi chodzi.

Uwierz, ja bardzo cenię sobie twoje uwagi. Nie jestem "młokosem", który się rzuca z "motyką na słońce"!

Nie wpakuję kilku lub kilkunastu tysięcy PLN w projekt, w który nie będę wierzył, a moja wiara nie będzie się opierać tylko na tych wszystkich filmikach, fotkach ani tym bardziej relacjach słownych różnych ściemniaczy.

Sam posiadam dyplom technika-elektronika z specjalnością teleinformatyka i w swojej karierze zawodowej także i wtym zawodzie pracowałem, między innymi, i posiadam sporo wiedzy o elektryczności i elektromagnetyzmie.

A swoją drogą, chętnie bym poczytał twoje wcześniejsze wypowiedzi i obejrzał twoje uploady, ale wiesz, że znaleźć coś z archiwum to jest żmudna robota. Ja ostatnio codziennie pochłaniam spore ilości lektury i to po angielsku, a to o Joe Cell, a to o silnikach magnetycznych i elektromagnetycznych, a teraz mam zamiar przysiąść się dokładniej do Tesli i jego wynalazków.

A wszystko zaczęło się od poszukiwania taniego sposobu zasilania domu w energię elektryczną do wszystkich zastowoań - także ogrzewania i od elektrowni wiatrowych, i tak po nitce, po nitce.....

Dodano po 18 [minuty]:

Już sama lektura forum, to jest dopiero harówa.

Andres50 zapodał mi elektrodę i ten wątek i "kazał mi czytać od 13-tej strony.

Więc czytałem, ale dopiero na końcu stwierdziłem, że jedyne co z tego miałem, to fakt, że przeczytałem materiał o elektrecie i stwierdziłem, że tego nie chcę robić.

Wiem z czym się je wysokie napięćie.

Pewnie, że można to zrobić, ale zbyt udżo bałaganu, izolatorów ceramicznych, przewodów wysokiego napięcia itp.

Bez tego będzie nas kopało i to niewąsko i ciągle będą zwarcia, bo nam kabelek się przysunął niechcący do drugiego za blisko.

Ja szukam drogi środka - taka jest najbezpieczniejsza.

Dlatego zastanawia mnie temat silnika elektro-magnetycznego albo kombinacji elektro i magnetycznego.
    .

Dodano po 10 [minuty]:

Ty Jarkon2 eksperymentowałeś z sinikiem magnetycznym. I zgoda, ja też w jakieś cuda nie wierzę w tym temacie, tylko staram się myśleć logicznie.

Tylko teraz produkuje się tyle różnych magnesów neodymoch, w różnych kształtach, więc sobie tak myślę, że tylko być możę, ale tylko być może - bo potrzeba znać rozkład pól magnetycn dla każdego kształtu magnesu i twedy może coś pokombinować.

W każdym razie, ja nadal twierdzę, że stosując kombinację, czyli np. wirnik z magnesami neodymowymi i stajan z elektromagnesami.

Teraz, elektromagnesy muszą działać (odpychać) tylko w jednym momencie, tylko gdy magnes wirnika znajdzie się pod odp. kątem za osią elektromagnesu w kierunku jego obrotu.

Każdy elektromagnes, czy para elektromagnesów w odpowiednim momencie odepchnie magnes i wirnik będzie się kręcił, musi!

Tylko trzeba mu nadać ruch wstępny, (rozruch).

Nie będzie to całkiem darmowa energia z nikąd, ale powinien to być dosyć sprawny silnik, który możnaby wykorzystać do podłączenia do generatora prądu.

Dodano po 1 [minuty]:

kolejnym krokiem byłoby wykorzystanie zjawiska back EMF, czyli zwrotnej siły pola elektromagnetycznego - nad tym zjawiskiem muszę popracować i bliżej się z nim zapoznać.

Tylko po kolei, bo nie dam rady wszystkiego na raz!

Dodano po 36 [minuty]:

Wyjaśnienie back EMF jest tutaj
    http://www.acroname.com/robotics/info/articles/back-emf/back-emf.html

Dodano po 26 [minuty]:

http://en.wikipedia.org/wiki/Counter-electromotive_force

Dodano po 2 [minuty]:

Perpetual motion device
    In 2008, inventor Thane Heins claimed to have used CEMF to create a more efficient motor that may be a perpetual motion device.[4] This claim is still under investigation, but points to the possibility of CEMF being used to produce higher efficiency motors at the very least.[

Dodano po 9 [minuty]:

http://www.youtube.com/watch?v=ogLeKTlLy5E

Dodano po 15 [sekundy]:

http://www.youtube.com/watch?v=1vX8Cxkrpqs&feature=related

Dodano po 43 [sekundy]:

http://www.youtube.com/watch?v=jpIdu1lWVW0&feature=related

Dodano po 15 [sekundy]:

http://www.youtube.com/watch?v=Q18eSaiKMyc&feature=related

Dodano po 16 [sekundy]:

http://www.youtube.com/watch?v=3WrzCRimtHc&feature=related

Dodano po 17 [sekundy]:

http://www.youtube.com/watch?v=wie2ZLWHUEk&feature=related

Dodano po 48 [minuty]:

Z ty,że to pokazuje jako przykład, że cos się cały czas robi.

Ja mam na myśli troche inną koncepcję.

teraz wracam do lektury back EMF.

Dodano po 2 [minuty]:

Tu jeszcze jedno fajne wyaśnienie back EMF

http://www.newton.dep.anl.gov/askasci/phy00/phy00351.htm

• #461 27 Mar 2008 13:40
    andreas50
    Poziom 15  

Jeśli tylko wydobrzeję będę coś podobnego robił - zmodyfikowany silnik Adams'a plus generator Muller'a lub Lutec'a . Muszę przekalkulować który będzie tańszy.

• #462 30 Mar 2008 18:41
    _jta_
    Specjalista elektronik

Dadas123, czy siły przecwelektromotorycznej nie było w szkole? To ona powoduje, że nie ma "free energy".

• #463 05 Kwi 2008 23:47
    keseszel
    Poziom 26  

Nie lepiej zamiast się użerać dać się Kolegom wypowiedzieć? Aż się nieprzyjemnie czyta. A o bananach było dobre. Ja zawsze mówię, że jakby wszystkim stan rzeczy odpowiadał to dziś byśmy surowe mięso z zwierzyny jedli. Ja się przymierzam w obecnej chwili do popełnienia kolektora do podgrzewania wody przez słońce. Nic niezwykłego, ale chce wykorzystać stare anteny satelitarne. Ile osób się pukało po głowie u mnie w aborygenii to nie będę wyliczał.

• #464 15 Kwi 2008 15:58
    _jta_
    Specjalista elektronik

Anteny satelitarne dobrze byłoby obracać, żeby cały czas celowały w Słońce - do tego jest potrzebna jakaś mechanika.
    Był na forum prostszy pomysł - bierzemy grubą rurę, przecinamy wzdłuż, od środka pokrywamy czymś, co dobrze odbija
    światło, i w ognisku umieszczamy rurkę kolektorową. Zwiększenie ilości światła jest dużo mniejsze, ale jest ogniskowane
    w sporym zakresie położeń Słońca, więc nie trzeba tego obracać. No i tanim kosztem uzyskuje się dużą powierzchnię.

Antena satelitarna pewnie się dobrze nada do zrobienia mikrofonu kierunkowego - ktoś na forum chce taki zrobić, zobacz
    Mikrofon Kierunkowy z funkcją nagrywania.; do podgrzewania wody też wymagałaby zrobienia na niej lustra.
    Pytanie: czy w roli lustra nadają się "sreberka" od czekolady? Może trzeba zacząć je zbierać? Potrzebne będą setki.

• #465 11 Maj 2008 00:45
    andreas50
    Poziom 15  

A co koledzy myślą o tym?
    http://www.youtube.com/watch?v=tYRTb-OknbM
    lub
    http://www.youtube.com/watch?v=LgxQIxw4fIU&feature=related
    albo
    http://www.youtube.com/watch?v=vnxjLWR0VXM&feature=related
    Fikcja , czy prawda ?
    A to jest dodatek do tych filmików

Moderowany przez Mirek Z.:

"Płatny" załącznik usunąłem, jest dostępny tutaj:
    http://www.intalek.com/Index/Projects/Research/otto_ronette_TPU_ECD-V1_0.pdf
    Ostrzeżenie - p.10.10 regulaminu.

• #466 11 Maj 2008 11:32
    _jta_
    Specjalista elektronik

andreas50 - może napisz o co chodzi, co masz na myśli? z oglądania filmów i czytania PDF-a
    o rozmiarach kilku MB trudno jest zgadywać, na co w tym wszystkim ty zwróciłeś uwagę.

• #467 11 Maj 2008 16:10
    andreas50
    Poziom 15  

Chodzi o to czy taka cewka może działać tak jak pokazano na tych filmikach . A w tym pdf'ie który podałem opisują w jaki sposób do tej cewki dochodzili w praktyce , poprzez pomiary wartości elektrycznych miernikami , ale też są podane oscylogramy . Są w tym pliku podane zdjęcia jak taką cewkę wykonali , a także schematy ideowe elektroniki tejże cewki . Na tych filmikach widać , że cewka z filmików jest bardziej usprawniona w porównaniu do cewki z pdf'a , prawdopodobnie uprościli elektronikę i zamiast grubych drutów miedzianych jest coś innego , ale co ?

• #468 11 Maj 2008 19:01
    _jta_
    Specjalista elektronik

Tak jak na filmikach, to znaczy jak? Na jaki element zwracasz uwagę? Na to, że płynie przez nią prąd? ;)

• #469 11 Maj 2008 19:55
    andreas50
    Poziom 15  

To jest chyba oczywiste , że chodzi o cewkę . A o czym Ty myślałeś ? I zwróć uwagę jak ewoluuje ta cewka . Porównaj cewkę z pierwszego filmiku z cewkami z drugiego i trzeciego . Chyba nie myślałeś o woltomierzu z pierwszego filmiku , czy o żarówkach z trzeciego . Ja nie wiem o co Ci chodzi ?

• #470 11 Maj 2008 21:35
    _jta_
    Specjalista elektronik

Myślę, że z takimi wskazówkami nadal nie będę wiedział, na co mam patrzeć, czego w tym szukać.
    Na razie nie oglądałem - chętnie bym przeczytał jakąś recenzję filmu, zanim go obejrzę.

Nie sformułowałeś jasno pytania - pytasz "fikcja czy prawda", ale czego na filmie to ma dotyczyć?

Czy chodzi o ocenę, czy pokazywana cewka rzeczywiście istnieje, czy też jest to tylko dekoracja?
    czy też chodzi o to, czy ma jakieś określone właściwości - a jeśli tak, to jakie? nic o tym nie piszesz.

• #471 13 Maj 2008 05:53
    andreas50
    Poziom 15  

Jeśli nie oglądałeś , to nie mamy o czym rozmawiać . Takie rzeczy są dla osób o otwartych umysłach , światłych , mających otwarte umysły na nowości techniczne , na pewno nie dla osób , który tak pisze , cytuję "Jeszcze jeden, który nie odróżnia bajek od rzeczywistości? Przykre. To po co jest szkoła?
    Kolego Dadas123 - może zanim coś takiego napiszesz, zerknij do szkolnych podręczników?
    " . Nikt Panu nie karze oglądać filmików , ani ściągać przeszło 3 Mb plik i czytać . I recenzji raczej nie będzie .

• #473 13 Maj 2008 10:49
    pawem1
    Poziom 25  

andreas50 co w tym dziwnego że kilka baterii jest owiniętych czarną taśma izolacyjną na kształt okręgu a po podłączeniu żarówki ona świeci ?.
    A w kwestii pdf to ktoś tam się zastanawia dlaczego przepuszczając przez cewkę prąd o napięciu 12V i jakimś przebiegu prostokątnym uzyskuje świecenie się równolegle wpiętej żarówki 24V 5W, to by było na tyle.

• #474 13 Maj 2008 14:30
    _jta_
    Specjalista elektronik

Żarówka 24V 5W potrzebuje 0.21A. Najprostszy model: cewka ma dużą indukcyjność, i jej prąd można
    przybliżyć jego średnią wartością; niech ten prąd cewki będzie N razy większy od prądu, jaki normalnie
    zużywałaby ta żarówka; do tego potrzeba, by czas włączenia napięcia był 2N razy większy od czasu
    jego wyłączenia (bo napięcie na żarówce, gdy przez nią płynie taki prąd, jest 2N razy napięcie zasilania);
    wtedy moc wydzielająca się w żarówce, gdy zasilanie jest wyłączone, będzie N^2 razy moc nominalna,
    a gdy włączone - 1/4 mocy nominalnej, więc średnia będzie (N^2+N/2)/(2N+1) razy moc nominalna.
    A więc, żeby żarówka świeciła normalnie, potrzeba by (N^2+N/2)/(2N+1)=1, co zachodzi dla N=2.
    To oznacza, że ten prostokąt powinien mieć współczynnik wypełnienia 1/(2N+1)=0.2.

Jakby ktoś chciał coś takiego zrobić, to warto pamiętać, że: (1) iloczyn indukcyjność cewki * częstotliwość
    musi być dość duży; i (2) im mniejszy współczynnik wypełnienia, tym większa moc wydzieli się w żarówce.

• #475 14 Maj 2008 01:01
    andreas50
    Poziom 15  

revolt napisał cytuję "andreas50 jest za to bardzo otwarty na punkty za tego pdfa. Skasuj prowizję chociaż. " - wpierw porównaj jaką prowizję ma elektroda , a jaką ja . Jeśli tylko elektroda zrezygnuje ze swojej prowizji , to chętnie zrezygnuję ze swojej . Zaś co do tej żarówki 24V 5W , to może doczytalibyście tego pdf'a do końca , a wtedy nie pisalibyście bzdur . Ja wiem o żarówce 100W 230V , którą wykorzystywano tylko i wyłącznie do testów . Miałem zapodać drugiego pdf'a , gdzie budowa tej cewki opisana jest dużo bardziej szczegółowo , ale przy takim poziomie dyskusji na ten temat ,wydaje mi się to , przynajmniej na razie bezcelowe . Widocznie , co poniektóre osoby muszą wzrost cen paliw i energii odczuć na własnej skórze , by zmienić stosunek do pewnych spraw , np. dzisiaj w radio usłyszałem bardzo dobrą nowinę , mianowicie w ciągu kilku miesięcy cena benzyny ma wzrosnąć do około 8 zł za litr - jak wam się podoba taka perspektywa ? A ceny energii elektrycznej jak myślicie , będą stały w miejscu ? Nie piszę już o gazie , z którym od kilku miesięcy firmy ,które przesyłają gaz , robią nas w konia .

• #476 14 Maj 2008 01:27
    _jta_
    Specjalista elektronik

Przepisz tego pdf-a na zwykły tekst, albo podaj link do innego forum, na którym to jest dyskutowane, bądź do samego pliku, podany np. w Nexusie.
    A jeśli ktoś przeczytał nie to, co chciałeś, to przypominam, że pytałem, na co zwrócić uwagę, a ty nie chciałeś odpowiedzieć.

I może byś jeszcze wyjaśnił, dlaczego ewentualby prawie dwukrotny wzrost cen paliw uważasz za bardzo dobrą nowinę?

• #477 14 Maj 2008 17:09
    andreas50
    Poziom 15  

A dlatego , że mniej będzie samochodów na drogach i powietrze będzie czyściejsze .Mniej będzie wypadków na drogach i ludzie będą zdrowsi - chyba wystarczy prawda ?

• #478 15 Maj 2008 11:49
    sfera2
    Poziom 14  

Dodaj jeszcze wzrost cen jedzenia ubrania oraz produktów których cena w znacznym stopniu zależy od ceny paliw.

Zmniejszenie zużycia paliwa odbije się na przychodzie narodowym, co ograniczy wydatki na edukacje służbę zdrowia itd.
    Kierunek w jakim musimy iść to nie ograniczanie produkcji energii ale wzrost produkcji energii ekologicznej, nieszkodzącej środowisku naturalnemu.

• #479 15 Maj 2008 13:10
    _jta_
    Specjalista elektronik

Ostatnio na skutek zwiększenia produkcji biopaliw drożeje żywność, zaczyna jej brakować
    - rolnicy stwierdzili, że bardziej im się opłaca produkować biopaliwa i mniej sięją zboża...

Amerykanie ostatnio poszli w kierunku fotoogniw, uzupełnianych innymi źródłami odnawialnymi
    - ponieważ to oni zużywają dużą część ropy naftowej (mają elektrownie głównie na ropę), jest
    szansa, że jej ceny przestaną rosnąć - albo i inne kraje przestawią się na fotoogniwa.

To prawdopodobnie jest jedyny kierunek, który w perspektywie kilkudziesięciu lat ma realne
    szanse powodzenia - bo paliwa się już kończą, elektrownie jądrowe na uran buduje się zbyt
    długo, żeby mogły zaspokoić zapotrzebowanie ludzkości na energię, elektrownie na syntezę
    helu z deuteru i trytu jeszcze przez kilkadziesiąt lat mają być w fazie prób, nie zastosowań
    - reaktor "demo" planuje się na rok 2040, prototypową elektrownię na 2070...

• #480 16 Maj 2008 20:21
    keseszel
    Poziom 26  

Co do budowy elektrowni jądrowych bym polemizował. Głównie rozchodzi się o odpady poprodukcyjne. Poza tym mało osób chce mieszkać w pobliżu reaktora - a Ty? U nas dużo zaczyna się robić z wierzbą energetyczną. Co do fotoogniw -nie liczyłbym zbytnio na nie...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME