Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGV46A13 Brak wody w pojemniku z solą.

29 Lis 2008 22:43 5010 7
  • Poziom 9  
    Witam,
    Ze reguły zanim zadam pytanie - staram się korzystać z ocji SZUKAJ, ale tym razem nie było skuteczne.
    Posiadam zmywarkę BOSCH od blisko trzech lat. Używam soli oraz właściwych kostek. Okresowo czyszczę filtry - itd. Ostatnio zaczęła często zapalać się kontrolka soli.
    Raz wsypalem, ale po kilku cyklach ponownie kontrolka się zapaliła. Wyjąłem filtr - w filtrze stała woda. Rozkręciłem osłonę filtra coby oczyścić mijesce przy pompie (wg intsrukcji), ale tam było czysto. Żadnych jakichś stałych śmieci, które mogą powodować zatrzymanie pompy.
    Zorientowałem się jednak, że w pojemniku z solą - brakuje wody. Może to mieć jakiś związek.
    Zasypałem znowu sól i po kilku cyklach znów się załącza kontrolka. Rozumiem, że opada stan roztworu bo nie ma wody (dlatego włacza się kontrlka), ale dlaczego nie ma wody? Czy ją powinienem dolać sam? Dotychczas problemu nei było.

No i co z tą wodą w filtrze. Czy powinna zostawać? - Kiedyś jej nie było.

Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam
    Grzesiek
  • Poziom 11  
    Problem na 90 % z elektrozaworem pobierania solanki lewy elektro zawór w złozu jonowym ,woda w pojemniku sugeruje o jego nie szczelności . Regeneracjia zaworu raczej nie mozliwa pozdrawiam
  • Poziom 20  
    w takiej zmywarce za szybko na uszkodzenie zaworu zdemontuj go i wyczyść może ziarenko soli podeszło i go zablokowało co do kontrolki musi być woda w pojemniku czujnik działa na zasadzie jajka w słonej wodzie
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedzi.
    też mi się wydaje, że za szybko na uszkodzenie. Dzisiaj wieczorem rozkręcę i wyczyszczę.
    pozdrawiam
    Grzesiek
  • Poziom 9  
    Birre - może jakaś podpowiedź jak go zdemontować? Obejrzałem okolice na wszystkie strony - i nie wiem :(
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    zdejmij lewy bok zmywarki na dole będą 2 zawory ciebie interesuje ten z tyłu tylko uwaga po zdemontowaniu wyleci trochę wody
  • Poziom 9  
    Przeczyściłęm ;)
    Jutro zmywanie. Zobaczymy.
  • Poziom 9  
    Działa! Jest OK!
    Dzęki za pomoc.