Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 1,9 TDI 2002 r. siłownik drzwi

29 Lis 2008 23:24 3690 6
  • Poziom 10  
    Witam,
    Prosze speców o pomoc w usunięciu usterki: samochód jak w temacie VW Sharan 1,9 TDI 2002 r. wersja trendline silnik AUY, od wczoraj przestał mi działać siłownik tylnych lewych drzwi, wszystkie inne zamykają drzwi zarówno z kluczyka jak i pilota, i moje pytanie brzmi: siłowniki są elektryczne czy pneumatyczne, grzie mogę znaleść schemat elektryczny, jak zciągnąć boczek drzwi tylnych. Proszę o wyrozumiałość i pomoc, wskazówki jak rozpocząć poszukiwania usterki.
    Z wyrazami szacunku, RR
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 16  
    Żeby nic nie zepsuć pojedź do warsztatu, bo niestety myślę że sobie nie poradzisz.
  • Poziom 10  
    Może z początku wyglada tak jakbym miał niedać sobie rady, ale to nie jest tak do końca. Miałem już nie jeden samochód w swoim życiu i wszystkie sam naprawiałem, ponadto jestem też elektrykiem i elektronikiem, więc się trochę w tej dziedzinie rozeznaję. Zanim zejdę do garażu chciałem wywołać temat i wyszukać kto miał już podobne usterki w takim samochodzie. Wiem że powodów może być wiele, póki co dwie odpowiedzi nic nie wnoszące.
  • Poziom 34  
    robert2006 napisał:
    wiem, że powodów może być wiele, póki co dwie odpowiedzi nic nie wnoszące.

powodów nie może być wiele a mylisz się mówiąc, że dwie odpowiedzi nic nie wnoszące gdyż Michu10 podał prawidłową diagnozę a, żeby przybliżyć Ci problem z centralnym zamkiem wkleję fotoporadę na przykładzie Golfa IV i od razu załapiesz o co chodzi :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053&start=0

musisz tylko pamiętać aby nie rozbierać obicia drzwi kierowcy tylko tylnych lewych bo tam jest problem w zamku, sterowanie łatwo rozponać czy jest pneumatyczne czy elektryczne - przy elektrycznym po przekręceniu kluczyka we wkładce zamka drzwi od razu (praktycznie w tej samej chwili) wyskakują/chowają się rygle zamków a przy pneumatycznych ze zwłoką ale to nie ma wpływu bo pneumatyka czy elektryka to tylko elementy wykonawcze, które i tak dostają sygnał elektryczny z mikrowłaczników elektrycznych wewnątrz obudowy zamka drzwi.
  • Poziom 10  
    Dziś miałem chwilkę czasu aby zabrać się za te drzwi, rozpinam złącze kalbli ze słupka, zciągam gumę a tu masakra, kupa kabli jak po wojnie ze szczurem, nawet te grube popękane izolację miały, jutro za dnia czeka mnie lutowanie przewodów. Zastanawiam się dlaczego te kable pękają w ten sposób, samochód ma tylko 6 lat. Mam nadzieję, że po połączeniu wszystko będzie działało.
  • Poziom 36  
    Witam, też spotkałem się z taką usterką, wygląda na to że te przewody to pierwsza rzecz jaką trzeba sprawdzić w razie jakichś problemów w drzwiach w Sharanie.