Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Sharan 1,9 TDI 2002 r. siłownik drzwi

robert2006 29 Nov 2008 23:24 4011 6
IGE-XAO
    robert2006
    Level 10  
    Witam,
    Prosze speców o pomoc w usunięciu usterki: samochód jak w temacie VW Sharan 1,9 TDI 2002 r. wersja trendline silnik AUY, od wczoraj przestał mi działać siłownik tylnych lewych drzwi, wszystkie inne zamykają drzwi zarówno z kluczyka jak i pilota, i moje pytanie brzmi: siłowniki są elektryczne czy pneumatyczne, grzie mogę znaleść schemat elektryczny, jak zciągnąć boczek drzwi tylnych. Proszę o wyrozumiałość i pomoc, wskazówki jak rozpocząć poszukiwania usterki.
    Z wyrazami szacunku, RR
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    ecsb
    Level 17  
    Żeby nic nie zepsuć pojedź do warsztatu, bo niestety myślę że sobie nie poradzisz.
    robert2006
    Level 10  
    Może z początku wyglada tak jakbym miał niedać sobie rady, ale to nie jest tak do końca. Miałem już nie jeden samochód w swoim życiu i wszystkie sam naprawiałem, ponadto jestem też elektrykiem i elektronikiem, więc się trochę w tej dziedzinie rozeznaję. Zanim zejdę do garażu chciałem wywołać temat i wyszukać kto miał już podobne usterki w takim samochodzie. Wiem że powodów może być wiele, póki co dwie odpowiedzi nic nie wnoszące.
    Sztomel
    Level 35  
    robert2006 wrote:
    wiem, że powodów może być wiele, póki co dwie odpowiedzi nic nie wnoszące.

powodów nie może być wiele a mylisz się mówiąc, że dwie odpowiedzi nic nie wnoszące gdyż Michu10 podał prawidłową diagnozę a, żeby przybliżyć Ci problem z centralnym zamkiem wkleję fotoporadę na przykładzie Golfa IV i od razu załapiesz o co chodzi :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053&start=0

musisz tylko pamiętać aby nie rozbierać obicia drzwi kierowcy tylko tylnych lewych bo tam jest problem w zamku, sterowanie łatwo rozponać czy jest pneumatyczne czy elektryczne - przy elektrycznym po przekręceniu kluczyka we wkładce zamka drzwi od razu (praktycznie w tej samej chwili) wyskakują/chowają się rygle zamków a przy pneumatycznych ze zwłoką ale to nie ma wpływu bo pneumatyka czy elektryka to tylko elementy wykonawcze, które i tak dostają sygnał elektryczny z mikrowłaczników elektrycznych wewnątrz obudowy zamka drzwi.
    robert2006
    Level 10  
    Dziś miałem chwilkę czasu aby zabrać się za te drzwi, rozpinam złącze kalbli ze słupka, zciągam gumę a tu masakra, kupa kabli jak po wojnie ze szczurem, nawet te grube popękane izolację miały, jutro za dnia czeka mnie lutowanie przewodów. Zastanawiam się dlaczego te kable pękają w ten sposób, samochód ma tylko 6 lat. Mam nadzieję, że po połączeniu wszystko będzie działało.
    niutat
    Level 36  
    Witam, też spotkałem się z taką usterką, wygląda na to że te przewody to pierwsza rzecz jaką trzeba sprawdzić w razie jakichś problemów w drzwiach w Sharanie.