Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BUDERUS Logamax plus GB022-24/24K wyłącza się

christo_74 30 Dec 2010 18:43 29556 37
 • #31
  ma3-4ysz
  Level 24  
  Witam ponownie.
  W moim przypadku piec wyłącza się już regularnie po ~ 6h pracy lub wcześniej. Czyli problem postępuje w złą stronę.

  Pojawił się nowy problem, nieduży wyciek skroplin z komory spalania. Po zaciekach widać, że pojawia się na dole na połączeniu pokryw komory przy wylocie spalin. Nie jest duży ale moczy obudowę, metalowe części, które pordzewiały i przewody. Wycieka na zewnątrz w postaci rdzawych zacieków.
  Dlatego ponawiam pytanie czy można odczepić te cztery zatrzaski i zdjąć przednią pokrywę komory spalania, wyczyścić uszczelkę (chyba tam jakaś jest) ewentualnie złożyć na odrobinie sylikonu do składania silników?
  Z tego co medytowałem budowę to przednia część komory spalania zębi z górnym kołnierzem, do którego przykręcony jest cały dolot (4 śruby na torxa). Do tego kołnierza, po przeciwnych stronach, przykręcone są jeakieś elementy, z jednego wychodzi 1 przewód, z drugiego dwa.
  Pytanie jak się to rozbiera? Jaka jest kolejność?

  Zwracałem się z tym kilkakrotnie do firmy, która to zamontowała i odesłano mnie na koniec stycznia ze względu na terminy. Wtedy mogę technika przywieść i zobaczy ("looknie").
  :cry:
  Jeden serwisant zalecił poprawienie wentylacji przez uchylanie drzwi i "obserwowanie" zachowań pieca. Skasował.
  Drugi zasugerował zmianę pieca, na markę, którą prowadzi i powiedział, że w tedy nie będzie problemu bo to ma obcykane.

  Proszę o pomoc z likwidacją tego wycieku. Choćby w taki sposób, aby serwisantom chleba nie odbierać. Ja szukam dziury w kominie.
  Dosiego.
 • #32
  piracik
  Moderator of Heating systems
  z opisu wychodzi na niedrożny odpływ kondensatu.

  Podczas pracy zbiera się tyle kondensatu, że zalewa wymiennik i spaliny nie mają się gdzie podziać, kocioł w ogóle nie odpala i właśnie pojawia się ten błąd.

  Czasami po dłuższym czasie można ponownie uruchomić kocioł, po prostu kondensat gdzieś powoli sobie spłynie, ale po jakimś czasie pracy kotła problem wraca.

  Tak więc sprawdź drożność odpływu kondensaty, czystość syfony w kotle, ewentualnie możesz na próbę puścić skropliny w jakieś wiaderko, oczywiście syfon musi być zalany.

  Daj znać czy coś pomogło.
 • #33
  ma3-4ysz
  Level 24  
  Eeee eeeee. To nie to.
  Odpływ skroplin jest ok. W czasie pracy pieca widać ładnie jak przezroczystymi rurkami spływa. Zresztą w tym syfonie widać, że po odpaleniu ciśnienie spalin wywiera nieco nacisk na lustro skroplin i ich poziom od strony komory pieca nieco niższy niż poziom ustalony przez wysokość odpływu. Widać jak z rury odprowadzającej spaliny napływa do syfonu skroplona woda.
  Tak więc niedrożność odpływu odpada. Zresztą skroplin jest na tyle, że taką komorę wypełniły by w jakieś 2 - 3 h pracy. Wyciek jest znacznie mniejszy.
  Pomoże ktoś z tym otwieraniem komory spalania i doszczelnieniem?
 • #34
  jaqb_s
  Level 13  
  Witam
  Nie radziłbym rozbierać GB022 jeżeli się na tym nie znasz, znajdź kogoś kto zrobi to dokładnie i dobrze, moim zdaniem to tylko kwestia dokładnego wyczyszczenia.
  Jeżeli chodzi o syfon to zbiera się tam taka szara zgożel i blokuje przepływ - zbiera się ona również na połączeniu obudowy aluminiowej z czarnym tworzywowym odpływem do syfonu.
  Zdażało się że elektronika wentylatora nawalała i trzeba było wymienić - wada fabryczna - kilkanaście wymieniałem.
  Generalnie GB022 pracuje bez usterek jak ma czysty wymiennik i dobrze zrobiony komin.
  U kilku moich klientów pojawiał się problem gdy GB022 pracował na otwartym układzie - ciśnienie za małe - trzeba było zamknąć układ.

  Pozdrawiam
 • #35
  dark6210
  Level 2  
  Witam !!!
  Użytkuje mojego Logomaxa już 3 rok .Nigdy nie było z nim żadnych problemów do dzisiaj . W pewnym momencie zgasło światło w całym domu . Podszedłem do skrzynki z bezpiecznikami i załączyłem bezpiecznik główny . Podszedłem w pokoju do regulatora temperatury RC20 a tu nic na nim się nie wyświetla . Niestety na wyświetlaczu pieca też nic się nie wyświetla . Czy jest jakiś bezpiecznik który mógł się spalić lub coś innego . Oczywiście sprawdziłem instrukcję nic tam o takim przypadku nie ma . Dzwoniłem do Buderusa na telefon o awariach w dni świąteczne i wolne od pracy ale odezwał się tylko portier .
 • #36
  jaqb_s
  Level 13  
  Jaki dokladnie jest to model kotla?
 • #37
  dark6210
  Level 2  
  Mój piec to model Logomax plus GB022-24/24K.
  Problem już rozwiązany . Awaria nastąpiła przez spalony bezpiecznik w panelu za wyświetlaczem .

  Pozdrawiam !!
 • #38
  christo_74
  Level 12  
  Panowie założyłem ten wątek w listopadzie 2008r :-). Mój Buderus logamax po 10 latach praktycznie bezawaryjnej pracy ( wymieniona tylko jakaś duża uszczelka , poza tym przed sezonem grzewczym czyszczenie z nagaru ) zaczął od zeszłego roku dziwnie piszczeć podczas pracy ( łożyska w zespole wentylatora ) . Serwisant powiedział że to cały moduł i koszt ok 1000zl i już przy takim przebiegu mogą wychodzić inne rzeczy więc rozsądniej będzie już kupić nowy piec.
  To prawda że te zespół wentylatora jest nierozbieralny ?