Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz Predom Zelmer się nie włącza

nemo666 30 Nov 2008 12:28 6596 6
 • #1
  nemo666
  Level 21  
  Witam. Mam stary odkurzacz Predom Zelmer i od pewnego czasu nie działa. Dziś odkręciłem go i wyciągłem silnik i działa, ale jak go włoże spowrotem do środka to znów nie działa. Silnik leży na gumowej uszczelce to raczej żadnych przebić nie ma. Proszę o pomoc bo muszę dywan poodkurzać :P
 • #3
  Anonymous
  Anonymous  
 • #4
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Należy sprawdzić szczotki silnika. Jeżeli będą krótkie >1,5cm należy wymienić na nowe. Jak sprawdzić kolejne podzespoły. Zakładając ż nie masz miernika z tzw. piszczkiem, bierzesz żarówkę z dwoma kabelkami i kolejno badasz. Czy napięcie dochodzi do kostki, czy napięcie dochodzi przez wyłącznik do końca, czy napięcie pojawia się na szczotkach. Jeżeli napięcie dochodzi do silnika a nie pojawia się na szczotkach należy sprawdzić stojan a jeżeli dochodzi do kondensatora przeciwzakłóceniowego a nie do silnika to podłączyć bez kondensatora. Wymiana kabla bądź wyłącznika opisana wyżej. Warto podać jeszcze jaki to model sprzętu bo w tedy łatwo ocenić jego konstrukcję, typ na spodzie.
  pozdrawiam
 • #5
  piotr71
  Level 11  
  wszystko do sprawdzenia jak wyżej opisane,dodatkowo sprawdz połączenie stojan-szczotki.Dość częsta awaria.

  Dodano po 2 [minuty]:

  sprawdz jeszcze styki obrotowe zwijacza
 • #6
  Anonymous
  Anonymous  
 • #7
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Tak się składa że silnik po wyjęciu może złapać styk i działać bez problemu, a przy składaniu traci go i po pracy. Przy takich naprawach zawsze !! sprawdza się przewód, włącznik, stojan szczotki kondensator, aby wyłapać usterkę, chociaż czasem może ona się wydać banalna np, poluzowany kabelek. Trudno jest ocenić czy odkurzacz ma zwijacz ale dlaczego nie sporo odkurzaczy predom typ 51, 268, 100, 96, 700, 900 itp. jak najbardziej go posiadały.
  pozdrawiam