Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciek podczas pobierania wody- pralka BOSCH WFB 2400

devilo6 30 Lis 2008 12:50 3659 4
  • #1 30 Lis 2008 12:50
    devilo6
    Poziom 10  

Witam
    Problem pojawił się parę dni temu, nie znma sie kompeltnie na pralkach, więc mam nadzieję, że tutejsi fachowcy mi pomogą.

Parę dni temu robiłem remont w łazience, wyniosłem pralkę i wniosłem po robocie( cały czas w pozycji pionowej).Przy okazji wymieniłem zawór wody. Po podłaczeniu wszystkich przewodów, rur itd. i włączeniu pralki pojawił się silny wyciek z miejsca, gdzie czyści się filtr. Myślałem, że gdy pralka nabiera wode to trafia ona do bębna, a nie odrazu do odpływu( miejsca gdzie jest filtr, gdzie osadził sie proszek wspypany do pojemnika), czy to normalne? Jaka może byc przyczyna wycieku, czy jest wina nie działającego filtra lub mechanizmu który odprowadza wodę, byc może uszczelka od korka zamykającego miejsce gdzie czyści się filtr jest zużyta

Proszę o pomoc, z góry dziekuję
    K.

0 4
  • #2 30 Lis 2008 12:56
    any56
    Poziom 39  

Sprawdź wąż łączący bęben z pompą wody.

0
  • #3 30 Lis 2008 13:03
    rafaelo14
    Poziom 15  

A czyściłeś filtr? jak tak mogłeś go słabo lub krzywo wkręcić, wąż który łączy bęben z pompą mógł być już zmurszały i jak przenosiłeś pralkę mógł pęknąć i jak włączyłeś pralkę woda zaczęła się lać. Dobrze że stałeś przy pralce bo woda lała by się w nieskończoność ;]

0
  • #4 30 Lis 2008 13:14
    basgol
    Poziom 23  

Pzyczyn ( miejsc ) przecieku może być mnóstwo . Radzę zdjąć pokrywy jakie się da , czyli z góry , z tyłu , wziąć dobrą latarkę i po uruchomieniu patrzeć skąd , chociaż w jakiej okolicy woda się wydostaje .

0
  • #5 30 Lis 2008 13:55
    devilo6
    Poziom 10  

Problem rozwiązany, podczas odkręcania zaślepki( aby przeciścic filtr ) odkręciłem zaślepkę razem z pokrywą pompy, podczas wkręcania wkręcałem zaslepkę z pokrywą pompy i w tym momencie uszczelka od zaślepki nie dochodziła do obudowy. Trzeba osobno włożyc pokrywę pompy, ona zaskakuje na wirnik i wtedy mocno wkręcic zaślepkę. Uszczelka wtedy dochodzi i jest szczelna.
    Dziękuję wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia

0