Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car audio- Fiat Uno 0.9

michalkl1 30 Lis 2008 13:27 4907 14
  • #1 30 Lis 2008 13:27
    michalkl1
    Poziom 13  

Witam. Mam już wszystko skompletowane do nagłośnienia - nic tylko zamontowac ale jedno ale:
    W moim uno jest standardowo miejsce na 100mm głośniki w desce zaraz przy nogach kierowcy i pasażera. Wiem, że jak ma to grac to napewno nie będzie dobrego efektu z tak małych przetworników i zastanawiam się jak zaadaptowac tam 165mm ? Dodam, że w drzwi są że tak powiem cieńkie i nie wiem jakim sposobem da się tam zamontowac dystanse i panele specjalne do tego celu. Jest to rocznik 2001 z silnikiem seicento 899cm. Z tyłu w standardzie jest taka jakby fabryczna zabudowa na głośniki - nie free air tylko będa grac w obudowie i nie wiem czy nie wykorzstac tych miejsc? Dodatkwo głośniki wysokotonow są skierowane ku kierowcy i pasażera czyli w przód. Są jacyś szpece od Car audio w Uno?

Jadę dzisiaj do NorAuto Zabrze może tam coś mi doradzą.

0 14
  • #2 30 Lis 2008 15:08
    Dotyksmoka
    Poziom 14  

Proponuje Ci poszukac na allegro czegoś takiego jak "panele glosnikowe fiat uno". Tylko przed zakupem musisz dobrze wytlumic drzwi, tylko pamietaj żeby nie zaslonic kanalikow, ktorymi odplywa woda w drzwiach

0
  • #3 30 Lis 2008 18:50
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Montowałem 165mm w drzwi Uno i wystarczą dystanse 25-36mm z MDF-u zamocowane poprzez tapicerkę do wnętrza drzwi.
    Dystanse pokryłem wykładziną (tą od subwooferów)
    Wizualnie kiepsko, ale tanio i skutecznie.

0
  • #4 01 Gru 2008 23:37
    michalkl1
    Poziom 13  

Hej. Jeśli chodzi o dystanse lub cokolwiek żeby zaadoptowac 165mm to nic na allegro nie widziałem. Do uno praktycznie nie ma nic. Przy okazji jeśli mam miejsca fabryczne to wykorzystam je napewno nie wyjdzie mi to na złe.
    Następnie kwestia podłączenia zasilania wzmacniacza: kabel + podprowadzę bezpośrednio od akumulatora z bezpiecznikiem natomiast mam dylemat czy nie było by dobrze podprowadzic "-" też bezpośrednio od akku? Sprawa kolejna który kabel na kostce ISO(blaupunkt) jest kablem sygnałowym, którym załączę wzmacniacz? Przy zakupie odpowiedniej wtyczki do wyjśc z radioodwarzacza miałem do wyboru 2X RCA i 4X RCA oraz 4X RCA + RCA "subwoofer". Wybrałem tę wtyczkę co ma 4 x RCA bo nie za bardzo wiem po co mi ten piąty RCA "subwoofer"...

Kable sygnałowe prowadzic jednym bokiem samochodu a zasilanie wzmacniacza po przeciwnej stronie tak? Jakiej grubości nadadzą się kable pod subwoofer ?Infinity Kappa 120w. ib? (200W rms)? 4.5mm styknie? Czy, najlepiej wygłuszyc drzwi(taśma dekarska, watolina, gąbka, może kartoniki po jajach(tak w radio węźle wytłumili pomieszczenie akustyczne)

Radio Blaupunkt MP 28 San diego, Wzmacniacz Carpower HPB 1502, głośników brak. Czy da radę podpiąc na jeden kanał system przedni a na drugi subwoofer? Oczywiście zwrotnica -> wiadoma sprawa dla przodu.

0
  • #5 02 Gru 2008 01:05
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

to powinno cie uleczyć:

Polski Car Audio FAQ by Nazar

polecam dokładnie przeczytać

0
  • #6 03 Gru 2008 12:02
    michalkl1
    Poziom 13  

Dziękuje Panie Dan za pomoc. Pytałem tylko dla pewności. Jednak mam problem. Jak puścic kable zasilające wzmacniacz? Samochód nie dawno kupiłem a jednak nie chciał bym uszkodzic, urwac czegokolwiek i ponosic dodatkowe koszta. Kable mają średnicę bodajże 12mm ale nie jestem pewien(fest gruby kabel) i napewno trzeba je dac w jakiś peszel ale jak przebrnąc do wnętrza samochodu do bagażnika? Szczególnie kieruję pytanie do użytkowników Uno. Wątpie, że takie kable da się schowac gdzie kolwiek...Z kalblami RCA i sygnałowym sobie poradzę.

0
  • #7 03 Gru 2008 13:13
    Dotyksmoka
    Poziom 14  

Jak otworzysz maskę to po obu stronach znajdują się plastikowe zaślepki - miejsce koło zawiasów od maski pod tym plastikiem od co zakrywa silnik od wycieraczki(kratki). Wystarczy tylko zrobić dziurki w tych zaślepkach, kabel wyjdzie bezpośrednio pod deską rozdzielczą. Proponuje potem zdjąć tą środkową osłonę(tą pod radiem i lewarka zmiany biegów) i tam środkiem poprowadzić kable. Dalej powinno być już łatwiej

0
  • #8 12 Gru 2008 15:28
    michalkl1
    Poziom 13  

Ok dzięki. Dzisiaj zabieram się za rozkręcanie samochodu. Jeszcze przydało buy się to w jakiś peszzel dac "+"i"-"?

0
  • #9 13 Gru 2008 20:04
    michalkl1
    Poziom 13  

Hej. Opanowałem poprowadzenie zasilania wzmacniacza i kable są już podłączone do wzmacniacza wraz z kablem remote z radia i mam następujący problem - wzmacniacz nie załącza się wraz z załączeniem radia. dodam, że owym kablem remote powinien byc kabel niebieski? Mam jeszcze do dyspozycji pomarańczowy i żółty z kostki iso ale je polączyłem wszystkie razem tzn czerwony, pomarańczowy i żółty razem do +12V natomiast czarny do "-". czy problem tkwi w tym, że kabel remote to inny kabel niż ten niebieski? Może mi ktoś narysowac który kabel w kostce iso to remote?

0
  • #10 13 Gru 2008 20:13
    powalla
    Moderator CarAudio

Kabelek Remote wychodzi z radia i czasem nie jest doprowadzany aż do ISO . Najczęściej ma kolor biało-niebieski ale to nie ma znaczenia, bo bierzesz miernik i sprawdzasz na którym kablu pojawia się +12V po włączeniu radia i znika po jego wyłączeniu.

0
  • #11 13 Gru 2008 20:31
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Pomarańczowy kabelek, to illumination, nie powinien być połączony z czerwonym i żółtym.
    Podłącza się go do instalacji auta tam, gdzie pojawia się +12V z chwilą włączania świateł.

0
  • #12 14 Gru 2008 00:33
    michalkl1
    Poziom 13  

Hej. Dzięki za podpowiedzi jutro poszukam jeszcze raz kabla remote. Wepnę nową kostkę Iso gdzie mam wyprowadzne 8 kabli a nie jak to ma miejsce w tej tylko 5 - reszta nie wyprowadzona. Dzisiaj pierwsze próby odsłuchu. Aku padł po około 20 min słuchania, teraz się ładuje... Mam wrażenie, że alternator nie wydoli z ładowaniem aku. Wzmacniacz Carpower hpb 1502, radio Blaupunkt MP 28, subwoofer Infinity Kappa 120w. ib ok 250W rms(moc szacowana), kable zasilające o przekroju 12mm(fest grube)

0
  • #13 14 Gru 2008 16:19
    michalkl1
    Poziom 13  

Dzisiaj próbowałem podłączyc i szukac w jakikolwiek sposób tego sygnału( +12V) za pomocą miernika i nie ma nigdzie napięcia w ISO prócz kabla czerwonego,k pomarańczowego i żółtego(razem podłączone do +). Myślałem, że z kostki MINI ISO OUTPUT da się poprowadzic sygnał ale też lipa nic tam nie ma. Na kablu niebieski napięcia brak(ISO). Czy to radio w ogóle posiada taką możliwośc? Nie chcę załączac wzmacniacza ręcznie?

0
  • #14 11 Sty 2009 15:36
    michalkl1
    Poziom 13  

Cześc...Do tej pory nie poradziłem sobie z kablem remote w tym radiu. Na kostce iso nie ma kabla remote i nie ma żadnego kabla na którym mogło by się pojawic +12V z chwilą włączenia radia. Czy to radio posiada taką opcję? W takim razie po co mi wyjście na wzmacniacz....

0
  • #15 11 Sty 2009 15:50
    sanders156
    Poziom 35  

to podlacz sobie pod stacyjke ten kabelek jezeli w iso n ie mozesz znalesc :) wtedy jak przekrecisz kluczyk i bedziesz w stanie czuwania wzmak sie zalaczy

0