Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drgania kierownicy, bicie kół.

marianek22 30 Nov 2008 13:50 3502 4
 • #1
  marianek22
  Level 10  
  Witam serdecznie wszystkich.
  Mój problem polega na tym że kupiłem w tym roku nowe felgi aluminiowe na które założyłem takie letnie opony ( tyle że bieżnikowane). i tu pojawił się problem. Po wyważeniu i założeniu przy 120kmh zaczyna mi drżeć kierownica w w miare przyspieszania jest gorzej. teraz założyłem zimówki na stalowych felgach i jest ok. Nie wiem teraz czy problem tkwi w złym wyważeniu czy w samych oponach. Dodam że gościu przy wyważaniu założył mi dużo odważników. Czy może to być też wada felg choć są nowe??
  Proszę o pomoc
 • #3
  Marek_jaw
  Level 13  
  Opony bieżnikowane niestety tak mają, guma przy procesie wulkanizacji nie zawsze dobrze wszędzie się "wkleja" co właśnie skutkuje takimi objawami i nawet odwarstwieniem się warstwy wulkanizowanej od "prawidłowej" opony. Ja osobiście odradzam bieżnikowane opony każdemu...lepiej trochę dołożyć i kupić najtańsze opony ale nowe.

  Pozdrawiam
 • #4
  WoŹnY
  Level 28  
  Nie wiem dokładnie jak to jest, ale takie opony powinny być wycofane z obiegu. Dobrze wykonane opony najczęściej mają znacznik prędkości do 180km/h a jak to jest z nalewkami? Ktoś w ogóle daje jakąkolwiek gwarancję na trwałość takiego cuda? Sam osobiście bałbym się na takich szybciej jak 100km/h pojechać.
 • #5
  ZGG
  Level 27  
  A czy one nie skaczą do góry, i na dół. Na wyważarce. Wtedy żadne wyważanie nie pomoże. Bo z jednej strony opona jest wyższa niż z drugiej.Można podnieść koło na lewarku włączyć bieg i zobaczyć co się dzieje, po jednej, potem po drugiej stronie.