Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie głośniczki do laptopa ??

wyrwiś 30 Nov 2008 15:01 2200 8
    wyrwiś
    Level 10  
    Hey, jakie głośniczki do laptopa moglibyście polecić ?? Dodam, że ma to być prezent dla kobiety wiec fajnie gdyby były jakieś gustowne. To jednak przeważnie nie idzie w parze z jakością dźwięku więc zależy mi aby znaleźć tutaj kompromis :)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Hucul
    Level 39  
    michald wrote:
    ...Z czystym sumieniem polecam kolumienki aktywne firmy FOSTEX 6301B...

Podobno o gustach się nie dyskutuje , ale trudno mi połączyć polecane przez kolegę kolumienki ze słowem gustowne :D
    Moim zdaniem głośniki Creative to dość dobry kompromis między jakością i ceną , co prawda gustowne to one nie są :I-Trigue 2300
    GigaWorks T40
    Posiadam T40 i jestem z nich bardzo zadowolony .
    michald
    Level 33  
    Hucul wrote:
    michald wrote:
    ...Z czystym sumieniem polecam kolumienki aktywne firmy FOSTEX 6301B...

Podobno o gustach się nie dyskutuje , ale trudno mi połączyć polecane przez kolegę kolumienki ze słowem gustowne :D
    Moim zdaniem głośniki Creative to dość dobry kompromis między jakością i ceną , co prawda gustowne to one nie są :I-Trigue 2300
    GigaWorks T40
    Posiadam T40 i jestem z nich bardzo zadowolony .

Chyba tylko z wygladu. Bo firma Creative to jeden wielki badziew. I nie mozna tu mowic nawet o jakosc Hi-Fi.

Dla przykladu jakosc odwarzaczy mp3 tej firmy w cenie do 200pln to taka jak odwarzaczy mp3 z telefonow komorkowych i niech mi nikt nie mowi ze oni cos potrafia w segmecie chociazby Hi-Fi
    Hucul
    Level 39  
    michald wrote:
    Chyba tylko z wygladu. Bo firma Creative to jeden wielki badziew. I nie mozna tu mowic nawet o jakosc Hi-Fi... i niech mi nikt nie mowi ze oni cos potrafia w segmecie chociazby Hi-Fi

Kolega wyrwiś nic nie wspominał o HI-FI .
    Dźwięk z komputera (laptopa) trudno porównać do dźwięku ze źródeł HI-FI , szczególnie przy odtwarzaniu mp3 czy wma , więc podłączenie głośników nawet o najwyższej wierności dźwięku pozwoli usłyszeć muzykę jedynie w jakości mp3 .
    Głośniki Creative są produktem dostosowanym cenowo do jakości i oczekiwań większości klientów , dla "audiofili" są inne firmy w zupełnie innych cenach .

michald wrote:
    Dlatego lepiej kupic jej dobre jakosciowo sluchawki niz wydawac pieniadze na badziewnie brzmiace zestawy

Brak mi słów ...
    michald
    Level 33  
    Dlatego lepiej kupic jej dobre jakosciowo sluchawki niz wydawac pieniadze na badziewnie brzmiace zestawy
    milanogirl
    Level 13  
    Chciałabym kupić jakieś głośniczki do laptopa jako prezent. Tak jak napisaliście - nie spodziewam się, że dźwięk będzie niesamowitej jakości, ale chcę, żeby dobrze się sprawowały i żeby obdarowany był z nich zadowolony. Prosty domowy użytek, tak, żeby coś grało przy zmywaniu talerzy ;P. Na co powinnam zwrócić uwagę? Jeśli już Creative, to czy Creative Inspire T6100 są ok? Będę wdzięczna za Wasze typy :)
    Hucul
    Level 39  
    W laptopie jest najprawdopodobniej karta dźwiękowa z wyjściem stereo , a głośniki Creative Inspire T6100 to zestaw 5.1 , więc będą grały tylko przednie głośniki .
    Do słuchania muzyki wystarczy zestaw dwóch głośników np. GigaWorks T40 lub GigaWorks T20 , albo zestaw 2.1 np. I-Trigue 3000i , I-Trigue 3220 lub Inspire T3000 .
    Polecam GigaWorks T40 z powodu dobrej opinii użytkowników i małej awaryjności tego zestawu .
    Sam używam takich głośników oraz zestawu GigaWorks ProGamer G500 .
    milanogirl
    Level 13  
    Dzięki. Zastosowałam się do Twojej rady i kupiłam GigaWorks T40. Mam nadzieję, że będą się dobrze sprawować :)