Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do lampy, jaki zamiennik zastosować?

30 Lis 2008 15:14 3631 2
  • Poziom 2  
    witam,
    Mój ojciec naświetlał sobie blizny pożyczoną lampą BIOPTRON, niestety stary zasilacz padł, wszystko wskazuje na transformator (po rozebraniu nie podaje dalej napięcia). Wg. danych z nalepki miał parametry 12V/1670mA.

W domu mam stary zamiennik o podobnych parametrach (12V 20W), po podłączeniu lampa działa, ale jak oddawać pożyczony sprzęt to w stanie nie gorszym! Dlatego szukam jakiegoś dobrego zasilacza, na allegro znalazłem taki:

http://www.allegro.pl/item484573925_zasilacz_stabilizowany_impulsowy_12v_2500ma.html

Szukam czegoś o podobnej budowie jak ten z allegro, niestety ma inne parametry(1.67a vs 2.5a). Nie jestem ekspertem w dziedzinie zasilaczy, czy taki zasilacz będzie ok? Czy koniecznie musi mieć tyle samo A?

Czy może kupić tylko sam transformator?

Czy w przypadku zasilacza o większym natężeniu lampa nie straci czasem swoich właściwości lub nie będzie świeciła mocniej?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi!
  • Poziom 43  
    michalkom napisał:
    witam,
    Mój ojciec naświetlał sobie blizny pożyczoną lampą BIOPTRON, niestety stary zasilacz padł, wszystko wskazuje na transformator (po rozebraniu nie podaje dalej napięcia). Wg. danych z nalepki miał parametry 12V/1670mA.

W domu mam stary zamiennik o podobnych parametrach (12V 20W), po podłączeniu lampa działa, ale jak oddawać pożyczony sprzęt to w stanie nie gorszym!
    Kombinujesz jak przysłowiowy "koń pod górę" ...
    Powiedz to wprost pożyczkodawcy - toć to tylko urządzenie techniczne i może popsuć się - i poproś go o dokumenty zakupu tej lampy - za "bajońską sumę" - a następnie staraj się reklamować ten oczywisty bubel u producenta.
    Dobre pismo przewodnie 'wjeżdżające' na ambicje sprzedawcy - tylko wysyłaj bezpośrednio do zarządu BIOPTRONa - często czyni cuda ... :idea: :D
  • Poziom 2  
    Pożyczkodawca wie o wadzie, wcześniej sama we własnym zakresie nieco "zmodyfikowała" zasilacz przedłużając kabel od niego. Do tego jest już po gwarancji. Że bioptron jest przewartościowany to nie musisz mi tego mówić :)

Prosiłbym o odpowiedź na temat zasilacza, imo łatwiej i szybciej będzie kupić nowy zasilacz niż bawić się w serwisowanie, wysyłkę itd. Więc kto mi odpowie jak jest z tymi zasilaczami? :)