Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z drukarką

Drag 26 Paź 2002 23:13 4467 5
  • #1 26 Paź 2002 23:13
    Drag
    Poziom 16  

Mam problem z zainstalowaniem drukarki 24-igłowej Panasonic KXP2130.Nie drukuje mi polskich znaków np.ć,ń,ł itp.Używam Windows 98,sterownik drukarki jest oryginalny na dyskietce,strona testowa drukuje się poprawnie.Mam również zainstalowaną drukarkę Lexmark i tutaj wszystko jest O.K.I jeszcze jedno,igłówka w miejsce polskich znaków drukuje kratki.Nie jestem zbyt obeznany z komputerami,dlatego proszę o wskazówki co i jak ustawić,a może inny sterownik ?Pozdrawiam wszystkich,Drag.

0 5
  • #2 26 Paź 2002 23:15
    mgim
    Poziom 29  

Tych znaków nie drukuje pewnie z DOS-a ?

0
  • #3 26 Paź 2002 23:24
    Drag
    Poziom 16  

Nie drukuje polskich znaków we wszystkim co napisze się w Word i WordPad,w tych miejscach robi kratki.Lexmark,jak pisałem drukuje wszystkie teksty poprawnie.DOS-a nie używam w ogóle.

0
  • #4 27 Paź 2002 07:32
    DWAserwis
    Poziom 29  

drukarka jest ustawiona do drukowania w trybie teXtowym zamiast w graficznym.

0
  • #5 27 Paź 2002 08:30
    kodd
    Poziom 32  

tryb graficzny obowiązkowo.Niektóre drukarki igłowe zachowują się nieprzewidywalnie jeśli w Bios-ie ustawiona jest inna opcja niż "NORMAL", w jednym ze starszych numerów Chipa opisano dokładnie sposób rozwiązania tego problemu łącznie z listingiem drukarek.Podano też sposób zmian w rejestrze (chyba lata 98-99)

0
  • #6 27 Paź 2002 09:11
    Drag
    Poziom 16  

Dwaserwis - serdeczne dzięki,po raz kolejny mi pomagasz.Faktycznie,to starsza drukarka,nie akceptowała czcionek typu True Type,ustawiłem tak,aby drukowała je jako grafikę i jest O.K.Człowiek ciągle się uczy,nawet w tak prostych sprawach.Dziękuję wszystkim,Drag.

0