Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam info o zwrotnicy do kolumn diora polaris 80

TomZna 30 Lis 2008 19:51 1128 1
  • #1 30 Lis 2008 19:51
    TomZna
    Poziom 9  

Niedawno nabyłem takie kolumny bez głośników niskośredniotonowych. Mam pytanie czy ktoś nie posiada schematu zwrotnicy do tych kolumn. Głośniki wysokotonowe po podłączeniu do wzmacniacza przez zwrotnicę grają bardzo, ale to bardzo cicho, prawie wcale ich nie słychać. Są to gdwk 8-11/120 15 Ω. Nie wiem może zacznę od wymiany kondensatorów, albo cewek w zwrotnicy tylko nie znam parametrów cewki podłączonej do tego głośnika. Głośniki niskośredniotonowe nie są wogóle jeszcze podłączone, ale to chyba nie ma wpływu na to, że w wysokotonowych prawie nic nie słychać. Przecież pasmo jest rozdzielane na zwrotnicy do konkretnych głośników i brak któregoś nie ma chyba wpływu na inny głośnik tym bardziej pracujący w innym przedziale częstotliwości. Jeszcze jakby ktoś podał model tej tesli, która powinna działać w torze niskośredniotonowym. Na pewno to arn 150 ..., ale widziałem co najmniej trzy modele różniące się dalszym oznaczeniem i nie wiem który ma tam być.

0 1
  • #2 12 Gru 2008 13:29
    TomZna
    Poziom 9  

Otóż nikt się nie odzywa, a ja jedną kwestię rozwiązałem tzn tych arn-ów. Długo szukałem i okazało się, że jest tam arn 150-03/8 8Ω. To jedyna wersja polarisów, które mają głośnik 8Ω. W pozostałych montowano 4Ω. Tu jest 8Ω, bo jest tylko jeden głośnik. Jakby ktoś szukał to wysokotonowy to GDWK 8-11/120 15Ω, ale są ponoć wersje z vifą. Tesle założyłem i grają ok. Wysokotonowe jeszcze nie, ale najpierw spróbuję wymienić cewki w głośnikach. Jedna nie ma przejścia, więc pewnie spalona, druga niby ma, ale coś tam było lutowane przy samej cewce, więc może w tym przyczyna. Mam nadzieję, że po zamontowaniu nowych w końcu wysokotonówki zagrają. Fajnie by było, bo wówczas okazałoby się, że zwrotnica byłaby ok. Jeśli jednak ktoś by znalazł info o zwrotnicy to bym prosił o zamieszczenie.

0