Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Możliwość współpracy nagrywarki zodbiornikiem DIGIT MF4-KCXV

30 Lis 2008 19:52 1700 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam pytanie dotyczące możliwości współpracy odbiornika DIGT MF4-K CXV TechniSat z nagrywarką RDR-HX 950 Sony.Odbiornik włączony jest do sieci telewizji kablowej VEKTRA. Problem polega na tym ,że nie wiem jak dokonywać nagrań z innych kanałów bez użycia taimerów w czasie rzeczywistym tj.w czasie oglądania programu.Według instrukcji można nagrywać tylko to co sie ogląda,ale to jest opcja dla tych co archiwizują oglądane programy.Ja do nich nie należę.Czy jest nadzieja ,że można z tym coś zrobić? Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Kol mylisz się dokładnie poczytaj instrukcję.Musisz zaprogramować swą nagrywarkę na poszczególne kanały twojej kablówki i wtedy możesz nagrywać jakiś program a oglądać inny lub w ogóle nic nie oglądać.Proponuję poczytać instrukcję i to naprawdę kilka razy.Pozdro
  • Poziom 9  
    Niestety, mimo wielokrotnej uważnej lektur instrukcji niczego o możliwości nagrywania nie odkryłem.Punkt dotyczący nagrywania mówi wprawdzie o możliwości nagrywania zaprogramowanych audycji w czasie nieobecności pod warunkiem ich zaprogramowania i to jest oczywiste.Jednocześnie informuje, że każda próba zmiany kanału powoduje przerwanie poprzednio nagrywanego programu.Z tego wnioskuję ,że nie ma takiej opcji ,aby można co innego oglądać a co innego nagrywać. Dodam jeszcze to,że nagrywarka włączona jest tak jak pokazane jest na schemacie podłączenia.Kłaniam się
  • Poziom 10  
    Czytanie nawet wielokrotne nic tu nie da i na taką radę zapewne nie czekałeś. Odbiornik ma jeden tuner i nie ma możliwości pobrania innego sygnału niż ten, który się ogląda Pomyśl o innej konfiguracji niż ta, jaką proponuje instrukcja dekodera. Może wybierz opcję, jaką proponuje instrukcja rekordera DVD, jeżeli masz takową. Prawdopodobnie w instrukcji jest pokazany sposób podłączenia tunera cyfrowego i telewizora z wykorzystaniem przewodu SCART miedzy gniazdami LINE 1/DECODER i LINE 3- TV. Ewentualnie pobierz sygnał kablówki przed dekoderem i podłącz go do wejścia antenowego AERIAL IN nagrywarki natomiast jedno z wyjść ( COMPONENT VIDEO OUT, LINE 2 OUT,HDMI OUT ) podłącz do telewizora. Przełączając wejścia w TV będziesz decydował, co oglądasz. Powodzenia
  • Poziom 15  
    Niestety w tym tunerze nagrywasz tylko to co oglądasz, nie przeskoczysz tego. Nie ma możliwości nagrywania jednego kanału i oglądania drugiego. Jeśli tego dokonasz chylę czoło... powodzenia
  • Poziom 9  
    Dziękuję za wyczerpującą podpowiedz Niepoprawnemu.Rzeczywiście kombinacja z połączeniem nagrywarki dała efekt.Przychylam się do rady odnośnie czytania ze zrozumieniem ,choć w tym przypadku analiza tekstu instrukcji nic nie wnosiła i za taką pomoc z góry dziękuję.Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Ok.Czytać należy.Tytułem uzupełnienia to tylko dodam,iż masz szczęście ,że twój usługodawca nadaje również sygnał analogowy i tylko taki możesz nagrać.Gdyby było inaczej to jak napisał xsentro byłoby to niewykonalne.