Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zasilacz qtec ?

Kaz K 20 Mar 2004 22:16 3244 5
    Kaz K
    Level 20  
    co sadzicie ozasilaczach qtec , czy warto toto kupowac czy nie - jest w sklepie 500W za 200zł . Co o tym sadzicie
    Karoluss
    Level 21  
    Witam
    Ja mam 300W za 75 zeta , kupiłem 4 miechy temu i jest oki. Napięcia sa bardzo stabilne. Nie wiem jak u innych użytkowników ??
    TONI_2003
    Moderator
    Witam ! Ja znam gościa który załatwił już dwa zasilacze z tej firmy osobiście i je sprzedawał ale w tej chwili już je nie sprzedaje .Więc nic dodać nic ująć . Nie mniej na jego rozkładzie jest już kilka takich awarii ( jest maniakiem podkręcania ) Ostatnio załatwił zasilacz serwerowy 2x400Wat .Proponowałbym jednak CHIEFTEC model HPC-420-302DF lub lepszy. Pozdrawiam
    kazik70
    Level 28  
    Qtec to sajz wielki nie kupujcie tego.
    Te 500W to chyba namalować se trzeba :lol:
    Najmocniejszy zasilacz że złotej seri 550W
    tak naprawde ma 380W. A napięcia na początku
    może nawet ładnie trzymać, ale to i tak się
    zmieni, jak we wszystkich tanich zasilaczach.

http://forum.tweak.pl/viewtopic.php?t=61642&highlight=qtec
    http://forum.tweak.pl/viewtopic.php?t=55532&highlight=qtec
    Volf 359
    Level 1  
    Najmocniejszy 550? Dziwne bo ja tydzień temu kupiłem 650W i działa świetnie (199zł) . Tanie zasilacze tanie zasilacze, z tego co się naczytałem to właśnie te najlepsze zasilacze są tanie, 60zł (najtaniej za Fortrona koło 300W), Fortron 400W, Amacrox400, Amacrox45 również poniżej 200zł. Zaglądałem już pod maskę mojemu q tecowi i w konstrukcji niczym się nie różnił od Seasonic S12 380, a tu musicie przyznać że to zacny sprzęt. I nie chcę słyszeć więcej argumentów typu "te tanie badziewie to się składa tylko z 2-3 transformatorów i kabelków" Nie wiem, może trafiliście na jakiś lewy model mój ma wszystko od bezpiecznika topikowego przez regulator obrotów z czujką ciepła i podwójne dławiki po takie bajery jak radiatory na Mostkach Gretza no i ma się rozumieć uziemienie. Jedyne dwie wady to rozmiar (musiałem trochę przesunąć nagrywarkę i cd oraz to że nie ma pstryczka z tyłu, też mi wielkie aj waj). Obecnie zasilacz napędza (nagrywarke, dvd rom, 2 dyski 80gb, floppy (sentyment), duronka 1ooo, gf Q4 700 GXL, Sund Blastera live 5.1, 512 MB dimm, karte sieciową, a do tego 4 dodatkowe wiatraki chodzące na 12V (póki nie zrobię regulatora). I napięcia nie zmieniły się ani o 0.3V. A dla tych co lubią kręcić dodam że wcześniej używał go mój brat do kręcenia athlona i jakoś się nie spalił a braciszek ma teraz 400mhz do przodu.

A tu coś dla tych co nie wierzą w 650 Q Tec
    zasilacz qtec ?
    Moderated By TONI_2003:

Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej!
    Firmy takie czy siakie co jakiś czas kasują fotki czy coś w tym stylu i już nic nie zostaje dla potomnych....
    Sądzę że jest to zrozumiale dla wszystkich.
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

prosiak_wej
    Level 38  
    Ja mam QTec niby 500W, waży sporo, niezbyt głośny. Pracuje z Sempronem, 3000+, 512MB DDR, 250GB HDD, napędem DVD, DVD-RAM, poza tym flopp, druga k. dźwiękowa, karta USB, k. sieciowa. Pod USB: Klawiatura, mycha, kamera, ze dwa pendrajwy, IrDa. Chodzi należycie i miejmy nadzieję, że długo :) Po całym dniu pracy (włączam maszynerię ok 9tej, wyłączam ok 1 lub 2 w nocy) powietrze z niego nie jest gorące, nawet nie ciepłe. Po prostu takie letnie ;)

Dodano po 5 [minuty]:

No i grafika Radeon 9200 64/64 ;)

Aktualizacja:

Cały czas ten sam zasilacz a pod nim:
    MSI K9N, Athlon64 x2 5000+ (2x2,6GHz), 2x2GB DDR2 800MHz (dual ch.), Radeon x550 256MB, 1TB Seagate + 500MB Seagate, dwie nagrywarki DVD LG, karta TV 7134, Karta dźwiękowa SB Audigy (na stuningowanych sterach co robią z niej X-Fi), pod USB: Pinnacle 510, czytnik kart, bluetooth, mysz i pierdoły typu pendrajw...

Cały czas napięcia stabilne, grzeje się może ciut bardziej, ale dałem mu większe obroty wiatraka (wstawiony Fander 120) i żyje stabilnie. Dodam, że komputer pracuje 24/7 głównie przy montażu wideo. Jest wsparty UPS-em APC Smart UPS700.