Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lutownica do wosku

ch3cooh 30 Nov 2008 20:18 1901 1
    ch3cooh
    Level 1  
    witam ...

mam pytanie dotyczące budowy urządzenia jakim jest lutownica do wosku. Jak takie coś samemu wykonać? tzn w moim projekcie chcę aby był wyświetlacz LCD, który będzie pokazywać temperaturę grota. Czy zastosowanie jakiegoś termostatu elektronicznego będzie miało jakiś sens?
    shadow0013
    Level 34  
    Nie znam się na lutownicach do wosku, ale po przejrzeniu ofert na internecie mogę przypuszczać że Twoje oczekiwania może spełnić prawie każda stacja lutownicza z elektroniczną regulacją temperatury którą da się ustawić na temperaturę poniżej 100 stopni C, jest jedno ale -wyposażenie dodatkowe typu nożyki, szpatułki itd. Trzeba by zacząć od znalezienia kolby lutowniczej z czujnikiem (lub stacji) która by pasowała do tego wyposażenia. Schematy stacji lutowniczych bez problemu znajdziesz na elektrodzie, była też kiedyś wydrukowna w Elektronice Praktycznej, ale nie wiem czy warto robić ze względu na ceny (oczywiście nie porównując do cen orginalnych lutownic do wosku). Był/jest dostępny kit do składania stacja lutownicza na mikroprocesorze.