Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy 1.9TDI - problem z rozrządem (brak znaków).

30 Lis 2008 20:30 25650 9
  • Poziom 25  
    Galaxy 1.9TDI 98rok.
    Wymieniam rozrząd, po zablokowaniu wałka rozrządu znak na kole zamachowym wychodzi jak na rysunku 1 (w lewym rogu). Niestety nie mogę znaleść znaku na obudowie do którego ma się on odnosić. Rysunek 2 przedstawia to co jest nad otworem koła zamachowego i tam też nie ma żadnych znaków. Jedynie po prawej stronie są jakieś dwie cyfry (ale one chyba nie mają nic wspólnego). Jak ustawić ten znak na kole zamachowym, gdzie on ma swoje odniesienie?.
    Na zdjęciu nr.3 zaznaczyłem strzałkami zielonymi linie które wyglądają jak jakieś natrasowane linie. Tylko nie wiem czy to natrasował sobie ktoś czy może to jest orginalnie i jest to jakaś wskazówka.
  • Poziom 25  
    Czyli ma być po środku jak na rysunku czy tak jak ja narysowałem czerwonym kolorem (mają się zgrać te znaki).
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    A jak pasują znaki z przodu.P
  • Poziom 25  
    Wałek rozrz. zablokowany, pompa wtryskowa też i na kole pasowym na wale wychodzi od przodu idealnie równo (jak zaznaczyłem na czerwono).

Tylko w okienku na wieńcu wychodzi w lewym rogu (jak na fotce ponożej).
    I to by pasowało, że znaki na poniższym rysunku mają się zgrać, czyli ma wyjść w lewym rogu (tak jak wychodzi mi na wieńcu).
    PS. Czy naprawdę nikt nie wie, czy znaki na wieńcu mają się pokrywać?.
    Przecież tylu tu fachowców jest...a może wszyscy ustawiają na markera...
  • Poziom 13  
    Proponuje sprawdzić czy nie jest poluzawana śruba od koła napędu paska rozrządu .Może to być efektem przesunięcia znaku na kole względem odudowy
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    daj pierwszy tłok górny martwy punkt, rozrzą zawory zamknięte na 1-szym leki luz cechy pokryją się same
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    dwoje19 napisał:
    Galaxy 1.9TDI 98rok.
    Wymieniam rozrząd, po zablokowaniu wałka rozrządu znak na kole zamachowym wychodzi jak na rysunku
    do ustawiania rozrządu popuszcza się górne koło rozrządu i blokuje wałek i dolne ustawiasz na znak i dopiero je przykręcasz i pasuje.
  • Poziom 25  
    Ustawiłem pierwszy tłok w GMP i wyszło na środku. Dzięki.