Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bęben poluzowany na piaście w pralkce siwamat 550

przemyslw 30 Lis 2008 20:49 1473 8
  • #1 30 Lis 2008 20:49
    przemyslw
    Poziom 13  

Witam , pralka Siemens WV 550000111 850 obr. wkład z boku .
    Poszło łożysko 6205 od strony koła pasowego , 2 (?) od strony bębna dobre (chyba lepiej wymienić).
    Uszczelniacz 40-62/78-10/15.5 chyba wargi trochę starte .Czy trudno kupić takie ?
    Zaglądając do bębna , widać że rusza się minimalnie w stosunku do piasty , czy da się to naprawić ?

Pralka nie wiem ilu letnia , pracowała świetnie ,trochę przeładowywana , ale wydaje się że trochę może jeszcze popracować , dzięki za zainteresowanie .

0 8
  • #2 30 Lis 2008 22:14
    malycmg
    Poziom 11  

Łożyska dostanie Pan napewno.Uszczelniacz nie jestem pewien ale też powinny być takie

0
  • #4 01 Gru 2008 14:17
    przemyslw
    Poziom 13  

Gdy ruszam piastą (ośką , wałkiem) od bębna a jednocześnie trzymając bęben , ( dwie osoby ) to patrząc na środek bębna (od wewnątrz ,gdzie jest wsad prania ), jest minimalny luz ( na 6 cm okręgu ) W Polarze dół bębna jest z litej blachy a u Siemensa osobno bęben nałożony na piastę i z stąd powstał ten okrąg .
    Po prostu czuję że poluzowały śruby na krzyżakach, i czy jest sens dalej to rozbierać i wyciągać bęben jak nie da się naprawić .

Myślę że da radę bo u rozsądnych niemców lepiej wyrzucić piastę , niż piastę i bęben .
    A tak w ogóle to konstrukcja rewelka w porównaniu z polarem 385 ,dianą , czy tatramatem , bo tylko takie naprawiałem .

Boję się czy nie trzeba wymieniać uszczelki między zbiornikiem a jego pokrywą ( są zatrzaski )
    Łożyska 9zł , simmering zaledwie 12zł , ma być 40-62/78-10/15,5 a jest w ofercie 40-62/78-10.2/15.5 czy można zamienić?

Dodano po 3 [godziny] 15 [minuty]:

Rozebrałem, łatwo poszło. Za szybko pochwaliłem niemców , bęben i piasta są nie rozbieralne , może by tak skasować luz , poprzez chociażby pospawanie 3-6 punktowe?

0
  • #5 01 Gru 2008 16:23
    malycmg
    Poziom 11  

A oś pod lozyskiem nie jest zardzewiała?bo moglo sie wyrobic to dlatego jest taki luz.siemeringu nie wymieniaj na inny,bo bedzie on mial inne wymiary.Powinien byc zastosowany taki sam

0
  • #6 01 Gru 2008 22:52
    przemyslw
    Poziom 13  

Luz jest tylko w bębnie , gdzie jest pranie a może tak ma być ?
    :?: Bęben jest z cienkiej blachy , to musi być więcej punktów spawania bo nierdzewka popęka?
    Oś jest ok. jedynie w miejscu pracy simmeringu min, wgłębienia i chyba simmering jakąś krople przepuścił ( 1 łożysko od strony bębna ma ślady rdzy) , i małe luzy , w 2 - koronka puściła i obydwa do wymiany

0
  • #7 01 Gru 2008 22:54
    malycmg
    Poziom 11  

jak jest luz pomiędzy osią a łożyskiem to nalezy to napawać i stoczyc do rownego.bo jak bedziesz mial tam luz to bedziesz co 2 tygodnie łożyska wymieniał:)Pozdro

0
  • #8 02 Gru 2008 00:01
    przemyslw
    Poziom 13  

oś naprawdę jest dobra :!:, spójrz na bęben przez okienko ( wsad prania ) i tam widać luz < Gdy ruszam piastą (ośką , wałkiem) od bębna a jednocześnie trzymając bęben , ( dwie osoby jak był zamontowany w pralce :D ) to patrząc na środek bębna (od wewnątrz ,gdzie jest wsad prania ), jest minimalny luz ( na 6 cm okręgu ) >
    Teraz wyciągnąłem bęben i ośka minimalnie wygina się w stosunku do bębna . Przy praniu na pewno bęben nie będzie pracował w jednej linii z osią i muszę to pospawać aby usztywnić.

0
  • #9 08 Gru 2008 21:53
    przemyslw
    Poziom 13  

A może jednak da się wybić wałek z bębna i jest między blachami bębna jakaś wąska tuleja i ona poluzowała?

0