Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Lodowka] Liebherr, Elektrolux czy moze Bosh?

Tai 30 Nov 2008 21:21 3368 2
    Tai
    Level 10  
    Prosze o pomoc w wyborze chlodziarko-zamrazaki. Przegladalem rozne i naprawde ciezko cos wybrac. Wydawalo mi sie, ze nie mam wygorowanych wymagan - tylko mi sie wydwalo. Na liebherra mnie nie stac - tzn taka z no frostem i 2 agregatami - 3-4k. Bosh - przejrzalem strone producenta - robia tylko jednoagregatowe. Czytalem, ze 2 agregatowe lepiej chlodza i sa mniej awaryjne. Zastawawialm sie tez nad elektroluxem ERB 36402 W.
    Mozecie cos polecic? Ewentualnie jaka z jednym agregatem. Na lodowki Bosha ludzie na ceneo narzekaja (te z no frost)
    wymagania:
    - lodowka wolnostojaca
    - inox (Elektrolux nie ma)
    - 2 agregaty mile widziane
    - no frost
    - w miare cicha praca
    Z gory dziekuje za jakies typy
    Gonzokrates
    Level 10  
    Heya,
    Z dwoma agregatami muszą być droższe, bo 2 agregaty kosztują więcej niż jeden. Jeden agregat, ma tę nieprzyjemną cechę, że jak Ci padnie, a kiedyś Ci padnie, to pada Ci i zamrażarka i chłodziarka. Jeżeli zamrażarkę masz załadowaną i jest ciepło na dworzu, to jest kłopot. Dwa agregaty będą Ci prawdopodobnie pobierały więcej energii, czyli będą nieco droższe w eksploatacji.
    Teraz wnętrze: jeżeli będzie Ci tam dmuchał w środku jakiś wentylator, to będzie wysuszał produkty, to nie zawsze jest fajne, szczególnie w przypadku jakichś warzyw i owoców.

Konkretnie to pewnie Ci nie uda się uzyskać decyzji od kogoś, bo różni ludzie zwracają uwagę na różne rzeczy. Powinieneś obejrzeć konkretny model na żywo. Półki - ilość, rozstaw. Energochłonność, skuteczność termoizolacji - czyli ile godzin może utrzymać chłód wewnątrz po zaniku zasilania/awarii. Gabaryty zewnętrzne. Pojemność wewnętrzna.

Pozdrawiam :-)