Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford focus 1.6 eec-V problem z wysterowaniem cewki

30 Nov 2008 23:29 2933 4
 • Level 10  
  witam
  Mam nastepujacy problem ostatnio sie zgłosił do mnie znajomy któremu auto chodziło na 2 cylindry, okazało sie ze jedna cewka nie miała kluczowania. Rozebrałem sterownik i okazało sie z tranzystor końcowy (mosfet) ma przebicie. Wiadomo jak to jest ciężko znaleźć jakiś zamiennik ponieważ producenci maja swoje oznaczenia elementów. Dobrałem tranzystor irf840, przez to ze ten układ jest sterowany ok 7 voltami a procesor steruje 4.5V dołożyłem układ na tranzystorach bc547 i bc557 aby uzyskać wymagane ok 7 V. I teraz do rzeczy ECU ładnie kluczuje jest iskra równo chodzi ale po przejechaniu ok 5km silnik zgasł,daje sie odpalić ale po czasie znowu gaśnie. Ogólnie iskra nadal jest ale ECU wywala błędem cewki 1 i cewki 2. Wygląda na to jakby ECU dostawało jakiś sygnał ze strony cewki który rozłącza zapłon. Najlepsze jest to ze jak sie trzyma 5tys/obr to silnik nie gaśnie a do ten wartości komputer po prostu odłącza zapłon. Jak to dokładnie jest zrobione. Co można zrobić aby usunąć ten problem?. Moze ktoś miał podobny przypadek?

  Pozdrawiam

  Proszę uzupełnić tytuł tematu - Regulamin, p.11 [MS]
 • User removed account  
 • Level 10  
  a ma ktoś zna jakiś układ który jest najbardziej zbliżony do tego oryginalnego układu?aby niepowodowalo odcięcia zapłonu?
 • User removed account  
 • Level 10  
  a niema możliwości dostania tej części w sklepie elektronicznym? zostaje tylko inny sterownik? bądź inne urządzenie? przecież coś takiego musi do kupienia być