Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Berlingo 2003 2.0HDI - problem z wyświetlaczem LCD

JohnCTN 30 Nov 2008 23:54 6698 2
    JohnCTN
    Level 17  
    Witam

Mam taki maly problemik, wymienilem sobie wyswietlacz komputera pokładowego i radia. mialem wyswietlacz EMF A Sagem i wymienilem go na wyświetlacz EMF B Sagem (zdjecie podaje by bylo dokladnie wiadomo jaki mam wyswietlacz) wyswietlacz posiada gniazdo 18 pinowe i czy ktos moze mi powiedziec czy mam pelny CAN czy tez VAN-CAN ???. Wyświetlacz dziala dobrze, pokazuje mi graficznie otwarte drzwi, srednie i chwilowe spalanie, ilosc km do nastepnego tankowania i ilosc przejechanych kilometrow, radio tez ladnie sie pokazuje radio jakie mam to RD-3 wiec tez pokazuje mi jak odtwarza CD.

Problem polega na tym, ze wyświetlacz kupilem na allegro i nie wiem z jakiego byl auta i jakie to auto mialo silnik, zastanawiam sie czy nie trzeba takich rzeczy ustawic w wyswietlaczu poniewaz wartosci sredniego i chwilowego z uzycia paliwa jak i ilosc przejechanych kilometrow do nastepnego tankowania w ogole sie nie zgadza z moim obliczeniami.

podam przyklad:
    tankuje za 50,00 zl i pokazuje mi ze przejade na tym 245km, srednie z uzycia paliwa ... jak dla mnie jest za wysokie i to o pare litrow ... na trasie pali mi przy jezdzie ekonomicznej (max 110 km) 5,2l/100km a w miescie okolo 8,0l/100km a pokazuje mi srednio 11,0l/100km.

Wymienilem tez przelacznik zespolony na taki z pzyciskiem komputera pokladowego wiec moge sobie te funkcje przelaczac aby mi pokazywalo te dane. Termometr mi nie dziala ale mozliwe ze nie mam go w lusterku (pozniej to sprawdze)

Ogolnie prosze o rade jak ustawic wskazania komputera pokladowego???

pozdrawiam

JohnCTN

Citroen Berlingo 2003 2.0HDI - problem z wyświetlaczem LCD

Proszę uzupełnić tytuł tematu - Regulamin, p.11 [MS]
    zi.ko
    Level 26  
    Liczeniem wyświetlanych danych zajmuje się BSI a nie wyświetlacz. Wyświetlacz tylko wyświetla to co mu każe BSI lub radio. Wartości komputera są przybliżone i nie należy na ich podstawie np. rozliczać się z paliwa. Wyświetlacz komunikuje się na szynie VAN.
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    BSI liczy te dane w charakterystyczny sposób. Po kolejnym tankowaniu samochodu średnie wyliczenia zapewne będą inne.