Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestam głośnomówiący bluetooth

rafal13n7 30 Lis 2008 23:59 1286 2
  • #1 30 Lis 2008 23:59
    rafal13n7
    Poziom 2  

Witam

Dostałem niedawno w prezencie przenośny zestaw głosnomówiący SonyEricsson HCB-120 http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=hcb+120.. Zestaw jak na moje potrzeby jest idealny (zgrabny, mały, mobilny, funkcjonalny) ale niestety akurat ten model notorycznie się zawiesza. Wpadłem niedawno na pomysł, żeby zrobić coś podobnego ze starej słuchawki bluetooth. Aby to poprawnie działało trzeba:

1. "flaki" ze słuchawki trzeba zamontować w jakiejś małej obudowie,
    2. wyprowadzić na zewnątrz obudowy mikrofon, przyciski i głośniczek
    3. zasilanie byłoby z samochodowej ładowarki telefonicznej
    4. może by się dało podłączyć inną większą baterię litowo-polimerową zamiast tej malutkiej wlutowanej na stałe w słuchawkę. Mam jakąś starą od samsunga A50. Czas ładowania takiej baterii przez elektronikę ze słuchawki pewnie by się wydłużył do 10-12 godzin, ale jeśli by to ruszyło miałbym mobilny zestaw, który mógłby działać na własnym zasilaniu - właśnie coś jak SonyEricsson HCB-120

Niestety dosyć dużo rozmawiam przez służbowy telefon. Od słuchawek (czy to na kabelku czy bluetooth) już mnie boli często głowa i uszy. No i bateryjka w słuchawce trzyma bardzo któtko. Między innymi z tego powodu zależy mi na zestawie głośnomówiącym.

Czy moglibyście mi polecić jakiś wzmacniasz audio zasilany niskim napięciem w granicach 3-4 V - najlepiej jakiś gotowy i sprawdzony kit do samodzielnego montażu.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 01 Gru 2008 02:52
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Zanim moderator wrzuci ten post do kosza ( nie to forum)
    Kup lepszy zestaw.. a nie konbinuj z jakąś mieszaniną drucików i pudełekk
    Nie mów ze Cie niestac..

0
  • #3 01 Gru 2008 06:43
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Ja myslę,żeby dodatkowo utrudnić problem można by dodać do tego jakąś centralę telefoniczną z wielopoziomowym AVR ;)
    Nie ten dział Kolego ;) ;)

0