Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 2004 autoalarm czy blokada skrzyni biegów

cyber.iceman 01 Dec 2008 09:00 4089 4
IGE-XAO
 • #1
  cyber.iceman
  Level 2  
  Witam !
  Proszę o sugestie rady ;) co założyć do ww auta i ewentualnie jaki alarm ;) jaka blokada, które zabezpieczenie skuteczniejsze ? Dzięki za wszelkie rady.
 • IGE-XAO
 • Helpful post
  #2
  andrzej lukaszewicz
  Level 39  
  Przed prawdziwym zawodowym złodziejem NIC cię nie zabezpieczy.
  Alarm z dobrym odcięciem (polecam jeszcze własne dodatkowe niezależne od alarmu) jest to wygoda w użytkowaniu(sterowanie centralnym zamkiem, klapą , domykanie szyb, itd)- blokada to upierdliwe czynności,żeby za każdym razem użyc pojazdu, które nadają "prowincjonalne" cechy użytkownikowi (szczególnie śmieszne blokady kierownicy)- Auto sie po prostu ubezpiecza i tyle, a alarm (poprawnie zamontowany) to wygoda i jakaś namiastka poczucia bezpieczeństwa- bo nie bezpieczeństwo...
  Ale można tak i tak...
 • IGE-XAO
 • #3
  cyber.iceman
  Level 2  
  Dzięki serdeczne !
  Czyli raczej alarm :). Nadmienię, że nie ma centralnego zamka i nie ma elektrycznych szyb. Jaki ewentualnie alarm byś polecał. Zielona jestem w temacie a nie chciałabym by mi wcisnęli jakieś ...., zwłaszcza, że nie mam doświadczenia

  Dodano po 3 [minuty]:

  aa i jeszcze jakie są patenty na "własne dodatkowe zabezpieczenie" ;) dzięki z góry
 • Helpful post
  #4
  andrzej lukaszewicz
  Level 39  
  Jeśli nie ma centralnego zamka to niekoniecznie polecam alarm- bo bedzie to ciągle wyć. Wtedy ludziska najpierw otwierają z klucza no i wyje , a potem wyłączają alarm .
  Jeśli alarm, to proponuję założyc od razu zamek centralny.
  Alarmy są przeróżne, sam montuje mało znane, ale niezawodne, a są znane i takie sobie co do funkcjonalności. Pożądny warsztat ma w ofercie wiele alarmów z atestami, homologacją itd. Czasem to płacimy tylko za te właśnie w/w atesty, bo alarmy są przeciętne. W tańszych chińczykach też trafiają sie dobre, ale za kilka lat jak przyjdzie do naprawy,wymiany pilota to bedzie problem.
  Przyzwoity alarm ze sterownikiem centr.zamka+ siłowniki to koszt 250-350 zł+ conajmniej drugie tyle robocizna, ale to nie alarm jest najważniejszy , tylko jego montaż.
  A patenty własne instalatora to przeróżne odcięcia obwodów elektrycznych auta uruchamiane w niekonwencjonalny, znany tylko jemu i właścicielowi .
  Ważna uwaga : każde odcięcie MUSI mieć dodatkowe obejście - czyli możliwośc awaryjnego odpalenia auta po załączeniu na stałe tegoż odcięcia.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Jeśli ma być na oryginalnych częściach do skody- siłowniki ,alarm CAN, itd to będzie na pewno 2-3 razy drożej, bo zwykły alarm (a szczególnie zamek), zeby dobrze działał, to wymaga to sporego doświadczenia w tych autach.Ja osobiście nie lubię fabii do montażu alarmu i zamków.
 • #5
  cyber.iceman
  Level 2  
  We Wrocławiu zakrzyknęli sobie 1500zł za sam zamek centralny + tzw."wichurant" za alarm 400zł troche dużo w sumie. Chyba niestety będzie trzeba założyć blokadę skrzyni biegów.. no nic dzięki serdeczne za podpowiedzi