Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prąd pętli zwarcia w jaki sposób zrobić by spełniał normy

Karol12be 01 Gru 2008 10:27 3595 5
  • #1 01 Gru 2008 10:27
    Karol12be
    Poziom 2  

Witam!
    w jaki sposób policzyć prąd w pętli zwarcia ? mam sieć nN od stacji trafo do miejsca przyłącza jest jakieś 200 mb ( 4xAl35mm) przyłącze ma 30 mb (AsXSn 4x35mm) no i prąd zwarcia wychodzi mi mniejszy od prądu wkładki. Co w takich przypadku zrobić ? Słyszałem o uziemieniu lokalnym, no i jeśli uziemiać to jako policzyć pętle ? czy od stacji trafo do końca przyłącza? czy może od miejsca uziemiania do końca przyłącza ?

0 5
  • Katalog Megger
  • Katalog Megger
  • #3 01 Gru 2008 13:13
    Karol12be
    Poziom 2  

widziałem tą stronkę i jeżeli ja mam obliczyć pętle zwarciową od trafo ( uziemione) do ZK (uziemione) to jeśli uziemię lokalnie to liczę ją od trafo czy od miejsca uziemienia?

0
  • #4 02 Gru 2008 19:49
    sq9jjh
    Specjalista elektryk

Witam. Tak naprawdę to liczy się od elektrowni do miejsca zwarcia. Pobierz Sobie wersję demo programu obl2002. Będzie Ci łatwiej. Pozdrawiam.

0
  • #5 23 Cze 2009 20:41
    morab
    Poziom 10  

:arrow: witam z tego co robilem to mierzy sie rezystancje uziemienia na koncowym slupie oczywiscie z bednarka za pomoca np miernika MRU z sondami w ukladzie sondy od siebie 20m i bednarka wyjdzie nam opor np 1.5 ohma nastepnie obliczamy I z prawa ohma gdzie I=U/R czyli np w stacji zabezpieczenie na obwodzie ma 63A I = 230/1,5 = 153A ......w stacji mamy 63A a skutecznosc musi byc taka Izwarciowy musi byc >lub rowny I wylaczajacemu i warunek wtym przypadku jest spelniony :idea:

0
  • #6 24 Cze 2009 00:00
    retrofood
    Moderator

Karol12be napisał:
    Witam!
    w jaki sposób policzyć prąd w pętli zwarcia ? mam sieć nN od stacji trafo do miejsca przyłącza jest jakieś 200 mb ( 4xAl35mm) przyłącze ma 30 mb (AsXSn 4x35mm) no i prąd zwarcia wychodzi mi mniejszy od prądu wkładki. Co w takich przypadku zrobić ? Słyszałem o uziemieniu lokalnym, no i jeśli uziemiać to jako policzyć pętle ? czy od stacji trafo do końca przyłącza? czy może od miejsca uziemiania do końca przyłącza ?

Człowieku, piszesz jak poeta. Nie bujaj w obłokach, tylko napisz porządnie: gdzie mierzysz petlę zwarcia w czym, jakie sa zabezpieczenia, co to w ogóle jest... itp. itd. etc. Coś ci wychodzi mniejsze od twojego, ale ile twój ma to nie napisałeś...
    Bo guzik piszesz i guzik masz w odpowiedzi.

0