Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powermikser do drobnych zastosowań

pkraw 01 Gru 2008 12:37 695 0
 • #1 01 Gru 2008 12:37
  pkraw
  Poziom 1  

  Witam,

  Stanęliśmy ostatnio przed decyzją zakupu nowego powermiksera, staremu przyda się już emerytura.

  Dlaczego powermiksera, a nie zestawu mikser + końcówki mocy? Otóż, sprzęt ma służyć głównie parafialnej kapeli (parę mikrofonów dla wokalistek, gitarki elektryczne i basowa, czasem trzeba do tego podłączyć jakiś odtwarzacz), która potrzebuje szybko śmignąć jakąś próbę w tygodniu i móc szybko się zainstalować w przerwie między jedną mszą a drugą. Nie ma więc chyba sensu ładować się w stertę skrzynek i kabli - tym bardziej, że są to prości muzycy nie znający się zbytnio na nagłaśnianiu (:

  Zastosowanie nie jest więc wyrafinowane, ale chcielibyśmy zainwestować w coś, co mogłoby sporo posłużyć. Nie wykluczam też, że parafia z czasem zechce poszerzyć swój inwentarz sprzętu muzycznego, więc i zainwestować w coś "przyszłościowego".

  Póki co jednak ten inwentarz nie zachwyca, są to 2 kolumny LDM C101 (RMS 150W / 8 Ohm) + 2 aktywne monitorki, trochę mikrofonów Shure'a, piec gitarowy (drugi w drodze).

  Jeśli trzeba, to jesteśmy w stanie wydać nawet w okolicach 3000 zł.

  Teraz do sedna. Biorąc pod uwagę całe to tło opisane przeze mnie powyżej, czy widzicie sens ładowania się w coś "wypaśnego"? Czy lepiej jednak sobie odpuścić, kupić coś tańszego?

  Póki co wpadło mi w oko parę gratów:
  - PHONIC Powerpod 1062 deluxe (ponoć da się jeszcze dostać), może Powerpod K12?
  - YAMAHA EMX (512? 312? 212?)
  - BEHRINGER PMP/PMH 1000/3000

  Jaką właściwie moc potrzebujemy do opisanych wyżej kolumn? I myśląc, że może kiedyś pojawią się nowe - czy można bezpiecznie kupić trochę mocniejszy powermikser, niż wynikałoby to z aktualnych potrzeb?

  0 0