Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator funkcyjny AVT5155 Czy warto skladać?

kamil22011 01 Gru 2008 13:15 6362 13
  • #1 01 Gru 2008 13:15
    kamil22011
    Poziom 18  

Witam,

Jak w temacie chodzi mi o to czy warto inwestować w taki generatorek? Koszt to 157zł ale nie wiem jak z przebiegami? Generator będzie potrzebny do ogólnego zastosowania, głównie cyfrówka. Najbardziej niepokojące jest to że dają zaprogramowany układ. W razie jakiejś kolizji trzeba odsyłać itd ale tak czy siak warto czy nie? Niestety znikomy opis na stronie AVT ale może ktoś posiada numery EP z tym generatorem.

0 13
  • #2 02 Gru 2008 13:53
    kamil22011
    Poziom 18  

Czy nikt z kolegów nie wie czy jest on godny zainteresowania? Czy nikt nie ma artykułów z EP gdzie był on opisany? Próbując się czegoś więcej dowiedzieć od pracowników AVT dostałem jedynie odpowiedź że jedyne informacje które mogą mi udzielić o produkcie są na stronie:

http://sklep.avt.com.pl/p/pl/484526/generator+dds+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

Według mnie to trochę mało. Czy ma ktoś jakie kolwiek większe informację na temat tego sprzętu niż na stronce i PDF-ie z tej strony?

Dodano po 12 [minuty]:

W numerze Elektroniki Praktycznej 10/08 część 1 i 11/08 część 2 czy może ktoś mógłby zeskanować i na maila lub pw wysłać, lub wstawić za punkty to pobiorę.

0
  • #3 21 Sty 2009 22:49
    mosfet2sk
    Poziom 11  

Witam .
    Zamierzam zakupić zestaw do samodzielnego montażu tego właśnie generatora DDS. Czy ktokolwiek z kolegów mógłby się wypowiedzieć w kilku zdaniach czy warto zainwestować w niego ?

Proszę o jakiekolwiek opinie ...

0
  • #4 22 Sty 2009 14:29
    kamil22011
    Poziom 18  

Witam,

Kolego mosfet2sk, generator według mnie jest dobry. Pracuje stabilnie. Przebiegi użyteczne w przedziale 25Hz-5MHz, dalej już trudno określić co tak naprawdę jest generowane. Niestety kiedy ja kupowałem ten zestaw to na płytce było parę błędów ale co do tego to na PW. Według mnie brakuje na wyjściu jedynie jakiegoś wzmacniacza np. AD811 który sam mam ochotę wstawić jak będę dysponował lepszym funduszem. Co do przebiegów powyżej 5MHz do tych 25MHz jest teoretycznie możliwość ich uzyskania ale informacje też na PW. W tej cenie i tak wydaje mi się że warto. W razie co cały opis na stronie Elektroniki Praktycznej w dziale czytelnia(płatne). W razie co więcej informacji na PW.

0
  • #5 05 Mar 2009 17:17
    rysiek673
    Poziom 11  

kamil22011 napisał:
    Witam,

Kolego mosfet2sk, generator według mnie jest dobry. Pracuje stabilnie. Przebiegi użyteczne w przedziale 25Hz-5MHz, dalej już trudno określić co tak naprawdę jest generowane. Niestety kiedy ja kupowałem ten zestaw to na płytce było parę błędów ale co do tego to na PW. Według mnie brakuje na wyjściu jedynie jakiegoś wzmacniacza np. AD811 który sam mam ochotę wstawić jak będę dysponował lepszym funduszem. Co do przebiegów powyżej 5MHz do tych 25MHz jest teoretycznie możliwość ich uzyskania ale informacje też na PW. W tej cenie i tak wydaje mi się że warto. W razie co cały opis na stronie Elektroniki Praktycznej w dziale czytelnia(płatne). W razie co więcej informacji na PW.

Witam kolegów,

Właśnie polutowałem ten zestawik ale mam problem.
    Na schemacie jak i na zdjęciu: http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/484526/generator+dds+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

klawiatura jest połączona z główną płytką generatora 7 przewodami.
    W zestawie otrzymałem klawiaturę z 5 przewodami.
    Z analizy zdjęcia wygląda że główna płytka generatora jest połączona bezpośrednio z "płytką klawiszy". Natomiast w otrzymanej klawiaturze "płytka klawiszy" jest połączona z układem elektronicznym wewnątrz i dopiero od niego wyprowadzone jest te 5 przewodów.

Jakieś pomysły ?

0
  • #6 07 Mar 2009 02:13
    kamil22011
    Poziom 18  

Kolego rysiek673 pewnie nie dorzucili Ci o zestawu opisu połączenia tej klawiatury. Najpierw musisz odłączyć od "płytki klawiszy" układ elektroniczny który ma wyprowadzone te 5 przewodów. Następnie rozkręcić klawiaturę dalej aż będziesz widział ścieżki między stykami przycisków. Z samej klawiatury powinny (jak wcześniej zauważyłeś) wychodzić przewody w liczbie siedmiu. Jednak wyprowadzeń jest dziewięć. Dlatego musisz prześledzić połączenia między stykami przycisków i zewrzeć ze sobą styki jednej rozłączonej linii chyba pionowej. Jeśli będziesz miał problemy z tym tematem daj znać spróbuję poszukać jak powinno być to połączone. Ja niestety zrezygnowałem z tej klawiatury i wykonałem sobie swoją sam, dlatego nie sprawdzę tego empirycznie. Pozdrawiam.

0
  • #7 07 Mar 2009 17:48
    rysiek673
    Poziom 11  

kamil22011 napisał:
    Kolego rysiek673 pewnie nie dorzucili Ci o zestawu opisu połączenia tej klawiatury. Najpierw musisz odłączyć od "płytki klawiszy" układ elektroniczny który ma wyprowadzone te 5 przewodów. Następnie rozkręcić klawiaturę dalej aż będziesz widział ścieżki między stykami przycisków. Z samej klawiatury powinny (jak wcześniej zauważyłeś) wychodzić przewody w liczbie siedmiu. Jednak wyprowadzeń jest dziewięć. Dlatego musisz prześledzić połączenia między stykami przycisków i zewrzeć ze sobą styki jednej rozłączonej linii chyba pionowej. Jeśli będziesz miał problemy z tym tematem daj znać spróbuję poszukać jak powinno być to połączone. Ja niestety zrezygnowałem z tej klawiatury i wykonałem sobie swoją sam, dlatego nie sprawdzę tego empirycznie. Pozdrawiam.

Dzięki wielkie. Prawda, schematu podłączenia klawiatury nie dali.
    Tak podejrzewałem 3 kolumny i 4 wiersze.

Pozdrawiam,

0
  • #8 28 Maj 2009 18:00
    zuberix
    Poziom 2  

witam wszystkich Tez złożyłem do kupy taki generator Tylko wyświetlacz mi się nie podświetla Czy funkcja podświetlania jest włączana w menu generatora czy wyświetlacz powinien się włączyć zaraz po włączeniu zasilania generatora

0
  • #9 29 Maj 2009 19:41
    kamil22011
    Poziom 18  

Kolego zuberix prawdopodobnie masz problem z z masą na wyświetlaczy. Musisz dokładnie prześledzić płytkę względem schematu i gdzieś zrobić zworę. Powinno pomóc.

0
  • #10 26 Wrz 2009 12:13
    andrew2u
    Poziom 12  

Witam. Generalnie odradzam!!! układ sprzedawany bardzo różni sie od opisywanego w gazetce. Z opisu jaki został zamieszczony w gazecie nie mozna wykonac tego generatora . Pomoc ze strony avt jest lekko mowiąc denna . I tak po krótce: Te opisywane zabawy z klawiaturka to po prostu ignoracja sprzedawcy i wciskanie układu tonowego, cześć telefonu, aby sobie samemu odzyskać . Poza tym brak w opisie wartości wszystkich elementow, brak sciezek , brak kompletnego zestawu elementow , wymienionych w spisie, a poza tym niema wszystkich funkcji jakie są w opiesie, niema sensu montować wielu złącz i tranzystora T1 wielu funkcji niema . po prostu można sie czuc oszukanym . Jesli ktoś naprawde musi złożyć ten generator życzę dużo cierpliwości, szczęścia i nerwów .

0
  • #12 10 Wrz 2010 23:33
    dipol
    Poziom 33  

Moje zdanie o AVT-Trzeba samemu po głowie zarobić żeby więcej bubli u nich nie kupować.
    Po mojej uwadze telefonicznej odnośnie zasilacza na L200 że są błędy ( ataki zasilacz mam zrobiony do radiostacji i pracuje doskonale 25V-10A) odpowiedziano mi że są w celach edukacyjnych bo rozwijają myślenie praktyczne, hihihi. Było to ponad 10lat wstecz od tamtej pory nie biorę tego pisma do ręki
    73!

1
  • #13 11 Wrz 2010 23:57
    Simon79
    Poziom 17  

Też mam niezbyt dobre zdanie o AVT. Projekty nie są dobrze weryfikowane, zdarzyło mi się kilka razy, że elementów brakowało lub ich wymiary nie pasowały pod płytkę.

0
  • #14 01 Cze 2017 09:33
    quicksilver232
    Poziom 2  

zuberix napisał:
    witam wszystkich Tez złożyłem do kupy taki generator Tylko wyświetlacz mi się nie podświetla Czy funkcja podświetlania jest włączana w menu generatora czy wyświetlacz powinien się włączyć zaraz po włączeniu zasilania generatora

Wystarczy, że połączysz emiter tranzystora T1 z masą płytki głównej. Bo ścieżka od emitera tego tranzystora dolatuje tylko do pinu 4 złącza ICP (tego pomiędzy R8 a R16 i R17) i tam się kończy chociaż według schematu powinna być jeszcze pociągnięta niteczka do masy.

0