Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie routera i AP. Linksys wag54g. Czy Sinus 154 umożliwi połączenie?

01 Dec 2008 14:28 1619 6
Tespol
    User removed account
    Level 1  
  • Tespol
    seba_666
    Level 15  
    Jest to do zrobienia moim zdaniem ale czy kupno routera z ap np takiego edimax-a nie jest lepszym rozwiązaniem?
  • Tespol
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    seba_666
    Level 15  
    Panowie, wszystko da się tylko kwestia tego "jak". Jutro przejrzę swoje źródła i napiszę wieczorem. myślę że rozwiązanie jest w zasięgu ręki. EdiMax jest dobry i zdałby egzamin ale jeśli mamy działać na tym sprzęcie to polecam lekturę instrukcji obsługi. Jedno pytanie: czy w twoim routerze gniazda są ok? Jeśli tak to techniczna możliwość jest a jedynie konfiguracja pozostaje do ustalenia. W jakim systemie działasz?
    seba_666
    Level 15  
    Jasne, że da się to zrobić na tym sprzęcie choćby z zastosowaniem sinus 154 (ok 60zł). Podłączamy sinus-a do internetu, mamy wtedy już sieć W-Fi na 50-500m. Sygnał z sinus-a podłączamy do routera a do niego resztę komputerów po kablu (skrętka) i po sprawie. Kwestia tylko konfiguracji. Powodzenia w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam
    tandi5
    Level 1  
    Witam
    Podepne sie pod temat.
    Za bardzo nie jestem biegly w temacie.
    Mam internet WiFi od kumpla (antena kierunkowa + karta WiFi w PC-ecie) - to działa.
    Chcialbym miec w domu + ogrod internet radiowy do laptopa.
    Co musze kupic zeby to zrobic (chcialbym to zrobic na drugiej (innej) antenie + ruter lub AP.
    Dodam ze ogrod mam po przeciwnej stronie domu niz mieszka kolega. Myslalem o Ovislinku WL 54-70 AP + antena kierunkowa ale ten AP odbiera i nadaje sygnal przez te sama antene wiec z tylu (za antena kierunkowa) bedzie raczej kiepski sygnal. Moze na antenie dookolnej??? Lub jakies inne urzadzenie?
    Prosze o pomoc i sugestie.
    Pozdrawiam