Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie subwoofera w głosnikach easy touch, jak zlikwidować

Pawlo_j23 01 Gru 2008 18:11 2072 4
  • #1 01 Gru 2008 18:11
    Pawlo_j23
    Poziom 13  

Witam, mam problem z moimi głośnikami do kina domowego/ komputera. Głośniki to Easy Touch 5.1 wersja chyba theatre dokładniej pod tym linkiem: http://zoltarsystems.pl/product_info.php?products_id=45&manufacturers_id=11 , głośniczki działają wyśmienicie, zrobiłem do nich obudowy drewniane, części elektroniczne wsadziłem do osobnej obudowy co wyeliminowało buczenie transformatora.
    Niestety po włączeniu zestawu, w głośniku subwoofera słychać dosyć nieprzyjemne buczenie, na pozostałych głośnikach tego nie ma, jest czysto i nic nie buczy, wzmacniacz zbudowany na tranzystorach w obudowie to220. Zasilanie standardowe z transformatorem z podwójnym napięciem, osobne do przedwzmacniacza i osobne do wzmacniacza, mostek na 4 diodach i zdaje się dwóch kondensatorach. Czy jest możliwe żeby transformator generował aż tak duże zakłócenia biorąc pod uwagę fakt że z pozostałych głośników nie wydobywa się buczenie? Czy można zastosować jakiś filtr do głośnika z suba? myślałem o tym żeby zrobić osobny subwoofer ale wtedy nie będę miał sterowania nim z pilota głośników... chciałbym coś zrobić by to nie buczało... liczę na Waszą pomoc forumowicze :)]Link[/url]

0 4
  • #2 01 Gru 2008 18:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Gru 2008 13:39
    Pawlo_j23
    Poziom 13  

Dzisiaj wymieniłem kondensatory na nowe, niestety nic to nie dało... dodałem jeszcze 2 kondensatory ale poprawa jest minimalna, prawie nie zauważalna.. ma ktoś jakieś pomysły? chciałem wymienić transformator ale nie wiem czy to coś da... przypominam że dźwięk z satelit jest idealny, tylko sub daje buczenie i trzeszczenie...

0
  • #4 13 Gru 2008 15:38
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Zwykle w tanim dziadostwie buczą transformatory.

-1
  • #5 13 Gru 2008 18:37
    Pawlo_j23
    Poziom 13  

Czyli najlepiej bedzie go wymienić na jakiś porządny.. mam nadzieje ze to coś da :P

0