Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6000 - artefakty podczas grania

bigwz 01 Gru 2008 18:35 4520 7
  • #1 01 Gru 2008 18:35
    bigwz
    Poziom 9  

Mam problem z laptopem HP pavilion dv6000. Mianowicie problem wystepuje nastepujaco: gdy włączam jakąs gre wykorzystujaca karte graficzna komp mi sie zawiesza ale nie robi tego w sposob zwykly czyli zawiecha bo to normalne, na ekranie wsytepuja pasy nachadzace na siebie. Dzieje sie tak po 5min dzialania gry. Mam win xp, i zainstalowalem wszystkie sterowniki ze strony producenta do mojego modelu a zwlaszcza do karty graficznej. W czym tkwi problem prosze o rade?

0 7
  • #2 02 Gru 2008 15:32
    jasiek89
    Poziom 17  

Mam również laptopa z tej serii. Na samym wstępie powiem że jest to mój pierwszy laptop marki hp i mam nadzieję że ostatni. Coraz częściej się słyszy o tym że HP przestaje produkować dobre i solidne produkty.
    Moja rada co do twojego problemu.
    Jeżeli występuje to tylko w grze to może być to wina gry. Jak pewnie domyślam się nie jest to oryginalny nośnik.
    Spróbuj potestować grafikę jakimiś programami. I podziel sie wynikami.

0
  • #3 02 Gru 2008 16:19
    bigwz
    Poziom 9  

Zawężę swoją wypowiedź. Dodam, że dzieje się to nawet podczas próby reinstalacji systemu, po prostu obraz zachodzi na siebie i koniec, nie chodzi o gry ponieważ dzieje się to przy każdej grze, a posiadam nośniki oryginalne więc nie tu tkwi problem. Nie wiem co mam robić? Proszę o rady.

0
  • #4 02 Gru 2008 18:09
    jasiek89
    Poziom 17  

1. Jeżeli laptop jest na gwarancji no to hm... rozwiązanie myślę jest proste.
    2. Jeżeli jednak nie jest, to masz 2 wyjścia. Albo tani serwis - gdzie naprawią to w miarę dobrej cenie, albo sprzedaż części które działają i inwestycja w nowego laptopa (choć wiem że pewnie ta opcja wyprowadza cię z równowagi)
    Co mogę ci powiedzieć, zapewne czeka cię wymiana płyty głównej, bo chyba w tym modelu grafika jest zintegrowana z plytą główną.
    Zastanawia mnie jeszcze czy nie próbowałeś podkręcić karty jakimiś programami. Układy w laptopach nie nadają się na podkręcanie. jeżeli podkręcałeś wydajność to zobacz czy w biosie możesz to odkręcić. Takie objawy jak mówisz mogą wynikać z wielu powodów. Np. uszkodzenie pg, lub uszkodzenie grafiki. Narazie nie będe sie rozwodził bo może laptop jest na gwarancji.

0
  • #5 03 Gru 2008 20:14
    bigwz
    Poziom 9  

Dzieki Jasiek za rady, ale musze stwierdzić ze nie skorzystam z tych podpowiedzi, mam dziwne przeczucie ze jednak chodzi o soft a nie hardware, karty niepodkrecalem zadnymi programami poprostu zaczelo sie to dziac po przeinstalowaniu visty na xp wiec mysle ze bardziej chodzi o soft choc oczywiscie moge sie mylic i wtedy zostanie mi serwis, acha gwarancji tez nieposiadam. Jak sprawdzic czy pg jest uszkodzona lub karta? Jest jakis program do tego? Pozdrawiam

0
  • #6 07 Sty 2009 10:47
    walilek
    Poziom 1  

Hej!
    Obecnie też mam Laptopa dv6000 lecz jest on w serwisie. Robiło mi sie dokładnie to samo co napisałeś, lecz po pół roku, dokładnie tydzień temu wcale sie nie włączył:-(
    Oddałem do serwisu i powiedzieli mi że to grafika. Powodem zepsucia grafiki było jaj przegrzanie co w tym typie często sie zdarza. Koszt naprawy to 250zł (ale nie gwarantują czy będzie ok), a nowa 500zł i 4 miesiące gwarancji.

0
  • #7 18 Sty 2009 13:52
    kamils115
    Poziom 2  

Witam, otóż jakiś czas temu zakupiłem Lapka HP dv6000 i przeszłem z Visty na XP i problem mój jest taki że komp nie widzi w ogóle grafiki, instalowałem różne sterowniki próbowałem je aktualizować ale to nic nie dało, Instalator pisze że Program Instalacyjny nie może znaleźć sterowników zgodnych aktualnym sprzętem. Proszę o POMOC

0
  • #8 20 Sty 2009 12:43
    Sylwester
    Poziom 19  

Witam :)

Kamils115 jakie sterowniki instalowałeś ( tzn próbowałeś zainstalować ) ? Te ze strony HP czy może Nvidia ? Koniecznie muszą to być sterowniki do układów kart grafiki mobilnych czyli zalecam pobranie ze strony HP - pod spodem laptopa masz na białym tle dokładny model tego DV...... w/g tego znajdziesz precyzyjnie dobrany sterownik.

Bigwz a Ty jakie sterowniki stosujesz ? Niestety co do grafiki to niekoniecznie musiałbyś podkręcać żeby padła w tych HP i podobnych -kiepskie lutowanie BGA i za słabe chłodzenie . Pozdrawiam

0