Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie Liveboxa i Routera wi-fi

01 Gru 2008 21:14 1566 9
  • Poziom 11  
    Witam mam w domu liveboxa i chciałbym podłączyć do niego router wi fi typu WRTR 141.
    Chcę podłączyć Liveboxa przez kabel do routera i router przez wi fi z moim komputerem gdzie mam kartE wi fi pod wejście PCmcia.
    Proszę o prostą i szczegółową instrukcję krok po kroku.
    Teraz neta mam podłączonego od liveboxa do karty sieciowej w laptopie i działa ale jak podłącze do routera i mój wi fi w kompie wykryje router i połączy sie z nim to wtedy nie działa. Co mam zrobić?
  • Poziom 18  
    musisz skonfigurować ten ruter wi-fi. w identyczny sposób jak masz skofigurowanego kompa. Czyli te dane co masz wpisane we właściwościach połączenia sieciowego (ip/tcp) trzeba wpisać ten ruter w odpowiedznie nmiejsca i będzie działać
  • Poziom 11  
    Dziękuje za zainteresowanie sie moim postem ale jak ja mam te dane wpisać do routera?bladego pojęcia nie mam..a w własciwościach mam wszystko na automatyczne czyli uzyskaj adres ip automatycznie oraz automatyczny adres ip
  • Poziom 18  
    to weź uruchom z menu start i wpisz cmd a w wierszu poleceń ip config
  • Poziom 11  
    OK :) wszedłem do konfiguracji routera lecz tam pełno zakładek typu
    Site contents:
    Status
    Setup Wizard
    Operation Mode
    Wireless
    Basic Settings
    Advanced Settings
    Security
    Access Control
    WDS settings
    Site Survey
    TCP/IP Settings
    LAN Interface
    WAN Interface
    Firewall
    Management

co dalej? w kompie w właściwościach połączenia sieciowego (ip/tcp) mam wszystko automat wiec co przepisać? chyba ze wejść na liveboxa i te dane skopiować o to chodzi?np
    Konfiguracja LAN i DHCP
    czy
    Sieć bezprzewodową ?
    Wiem co myślicie totalne dno wiedzy o sieciach ale temu pisze w początkujący:)
  • Poziom 21  
    Witam.
    Nie znam akurat tego modelu ale jeśli połączysz się z ruterem to masz opcję Setup Wizard i ten kreator
    poprowadzi Cię. W jednym z okien będziesz musiał wpisać użytkownika i hasło jakie dostałeś od dostawcy internetu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    to nie dostawca tylko router za routerem podłączyłem ten mój router do liveboxa pogłączyłem kablem i nie wiem co do czeho skonfigurować

Dodano po 31 [minuty]:

tak wygląda całe menu
    Site contents:
    Status
    Setup Wizard
    Operation Mode
    Wireless

Basic Settings
    Advanced Settings
    Security
    Access Control
    WDS settings
    Site Survey
    TCP/IP Settings

LAN Interface
    WAN Interface
    Firewall
    Port Filtering
    IP Filtering
    MAC Filtering
    Port Forwarding
    URL Filtering
    DMZ
    Management
    Statistics
    DDNS

Time Zone Setting
    Denial-of-Service
    Log
    Upgrade Firmware
    Save/Reload Settings
    Password
    WatchDog

ale co ja tam mam zrobić?
    i jak to już zrobie to liveboxa podłączyc pod wan czy lan?
    potem normalnie moj laptop wykryje mi przez wi-fi siec i połączy czy jak?
  • Poziom 21  
    Możesz ten ruter wpiąć bezpośrednio do lini (w miejsce liveboxa). Skonfigurować zgodnie z powyższymi
    podpowiedziami i powinno działać.
  • Poziom 11  
    On musi być podpięty do liveboxa..
    Inaczej nie mogę.a w routerze nie ma miejsca na linie tylko 4 lan 1 wan i wi-fi.
    Nie rozumiem tego gdyż z neostrada przez wi fi jak i przez kabel łączy mi sie, z routerem wi fi tak samo wystarczy podpiąć do 220v i mogę się łączyć wi fi jak i kartą ale jak podłącze kabel od liveboxa do wejscia wan czy lan w routerze to nie działa?? co mam zrobic 2 dzień nad tym siedzę.
  • Poziom 11  
    Wiecie co w lan przełączyłem na DISABLE i wszystko gra jak narazie:)jak bedzie problem to znowu kogoś poproszę dziekuje WSZYSTKIM!!!