Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektowanie dobrego systemu car audio do audi a4 b5.

01 Gru 2008 21:48 13364 9
  • Poziom 12  
    Witam,

Niedawno kupiłem audi a4 b5 i mam zamiar zrobic se w nim w miare dobry system audio i pisze tu narazie zabyscie mi doradzili co i jak bedzie najlepsze...
    Zacznijmy od poczatku jako jednoste sterujaca wybralem alpine cda-9886r lub cda-9887r(zalezy od ceny). Nastepnym krokiem jest wygluszenie przednich drzwi i zamontowanie odseparowanego systemy 2 droznego, i tu pojawia sie problem bo mam dylemat czy wstawic se glosniki takiej srednicy jak seria czyli 13cm czy troche pozezbic i zsadzic juz 16 lub 16,5 ( czekam na wasze propozycje co do wymiaru i firmy głosników jakie mozecie mi polecic do 500-600zl za komplet).
    Kolejnym krokiem ma być wymiana tylnich glosnikow na polce ktore o ile dobrze spojzalem maja seryjnie srednice 13cm i tam planuje wsadzic takie same tylko nie wiem czy same midbasy czy moze jakies 2-3 drozne (tak za 300zl). System przedni i tylni bede zasilal jakims pieczykiem 4 kanalowym ( jakims do 500-700zl ).
    Teraz to co tygryski lubia najbardziej czyli zabudowa bagaznika bo chcialbym wsadzic jakas skrzyneczke o budowie BR lub PB pewnie firmy JBL tylko nie wiem czy z pojedynczym glosnikiem 12 cali czy dwoma ( ktore mi sporo osob odradza). Skrzynka alezy czy podwujna czy pojedyncza bedzie zasilania wzmacniaczem na ktorego moge przeznaczyc 800-1500zl no i do tego chyba jakis kondensatorez z 1F by sie przydal. Do tego milo by bylo jak byscie mi doradzili przekroje przewodow do tego systemu CA.
    Czekam na wasze propozycje co mozecie mi doradzic za glosniki i wzmacniacze bo wypadlem troche z obiegu i nie wiem co teraz ladnie gra, bo w sumie z tego co sie orientuje to radia dobre robi alpina i clarion, glosniki JBL, PB, Hertz, Helix moze jestem w bledzie wiec dlatego tu pisze i prosze was o rady ;)

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc ;)
  • Poziom 12  
    Tez mi sie wydaje ze 16 tylko wtedy bede sie musial bawic w pasowanie, dystanse i jakies przedubki boczka pewnie :/ no ja mam zamiar wsadzic se sprzecik z troche wyzszej poleczki nie boshmann ;)
  • Poziom 11  
    przy takich funduszach celował bym w focale nawet serii utopia czyli najwyższa półka.Jednak z drugiej strony do audi montowany był sprzęt bose i ja bym się tego trzymał.Miałem okazję kilka razy już dodawać suba do fabrycznie wsadzonego nagłośnienia i powiem jak na moje ucho grało to naprawdę bomba.Odpowiednio poprawić montaż czyli wygłuszenie i dokręcenie (wymiana ) luźnych elementów tapicerki
  • Poziom 21  
    Jeśli chodzi o głośniki z przodu to tylko 16,5mm, natomiast głośniki z tyłu sobie odpuść i dołóż te 300PLN do czegoś innego. W tym budżecie co posiadasz poleciłbym Ci tylko i wyłącznie firmę Rainbow. Na przód wrzuciłbym Rainbow SLX 265 Deluxe (500PLN) lub jeszcze lepsze RAINBOW SAX 265.20 Test. Do bagażnika najlepiej BR, bo w sedanie musisz postawić na skuteczność skrzyni, aby czuć bas. Jeden głośnik 30cm spokojnie wystarczy. Polecam Rainbow Hammer 12, z którego według producenta możesz wycisnąć aż 146dB w odpowiedniej skrzynce BR. Osobiście nie mierzyłem ciśnienia ale sub jest miażdżąco głośny a do tego świetna jakość basu. Całość zasiliłbym CARPOWER POWER-4/600 lub BULL AUDIO AMP 4.600. Jeśli chodzi o kondensator to przydałby się jakiś 1Farad do tego dobre kable i jednostka sterująca i gra muzyka!!!
  • Poziom 12  
    No seria gra naprawde dobrze ale to dla mnie troszeczke za malo :) zobaczymy jak bedzie gralo jak wymienie radyjko :) Musze wymyslec jakies dobre glosniczki na przod odseparowane i z tylu chyba calkiem zrezygnuje... A co mozecie mi polecic co do subufera, wiem jedno obudowa napewno bedzie typu BR ale jakies firmy subik itd???
  • Poziom 11  
    najpierw wsadź suba i dopiero słuchaj co jest do bani.Cały zestaw zagra tak jak najgorszy element.Jeżeli już masz zamiar ulepszać to tylko na dobrych elementach i tutaj Jl wpasuje się jak ulał do tego dobra 4 kanałówka żeby zostało coś na przód
  • Poziom 12  
    Na przod postanowilem ze wsadze jakies PB z wyzszej poleczki oczywiscie 165mm( no wyba ze ktos podsunie mi pomysl na cos lepszego a w podobnej cenie) i to zasile jakims piecykiem 2 kanalowym. Do tego osobny wzmacniacz bedzie pod glosnik wysykotonowy chyba jednak firmy JL-audio tylko jeszcze nie wiem jaki model( slucham waszych rad), wiem ze napewno do otwartej skrzyneczki.
  • Poziom 12  
    Dzisiaj zakupilem radyjko al[ine cda-9887r :D

teraz do wyplaty i musze wymyslecz cos na system przedni i powoli kupowac ...
  • Poziom 12  
    Wczoraj zakupilem suba w otwartej skrzyni JBL Power 1222 napedza go Lanzar Vibe 241 i powiem ze jak narazie jestem zadowolony tylko sciszylem troche suba bo przod jest jak narazie za slaby bo seryjny ale za jakis czas jak wszystko pokupuje bede robil system przedni, zobaczymy co mi z tego wyjdzie.
  • Poziom 12  
    Wstawiłeś już 165 w przód? odradzam przykręcanie głośników do boczków, a polecam do ramy drzwi i konkretne wygłuszenie. Ja tego nie zrobiłem i mam ten sam dźwięk co seryjnie :/ jak bedzie cieplej to przerabiam wszystko i wygłuszam...