Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transmiter FM czyli Si4711 + Atmega8 + BASCOM

medicb 01 Dec 2008 23:33 2696 1
    medicb
    Level 28  
    Witam! Posiadam układ Si4711 (3x3mm) który jest na raz generatorem RF, syntezerem, cyfrowym koderem stereo, koderem RDS, przetwornikiem A/C, cyfrowym limiterem audio, posiada wejścia audio analogowe i cyfrowe. Możliwa jest komunikacja za pomocą SPI, 2wire i 3wire. Do tej pory w mojej praktyce korzystałem tylko z 1wire bawiąc się zazwyczaj DSem do pomiaru temperatury a o pozostałych powiem szczerze nie mam pojecia. Z tego co pamiętam 2wire to chyba to samo co I2C? Chciałbym wykorzystać do uruchomienia tego scalaczka atmegę8/48 + mały LCD do wyświetlania częstotliwości pracy i do tego programik w BASCOM-ie. Widziałem jak pracuje si4711 w praktyce, zdecydowanie kładzie na łopatki wszystkie podróby transmiterów z "alle dro go". Śmiało można by go wykorzystać do budowy serca nadajnika FM z RDS! Może macie jakieś pomysły na wykonanie, jeżeli będziecie zainteresowani to jutro wkleję kilka linków, dziś idę spać! Pozrawiam :D
    mawalach
    Level 11  
    Witam, też jestem zainteresowany tym układem, może ktoś już robił coś na tym znalazłem coś takiego może będzie ktoś zainteresowany. Pozdrawiam :)
    Attachments: