Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmak i skrzynia do Alpine CDA-9886R i Infinity Kappa 64.7CS

02 Gru 2008 08:18 3037 12
  • Poziom 9  
    Witam. Proszę o poradę co lepiej zakupić do radia Alpine CDA-9886R i przodu Infinity Kappa 65.7CS, samochód to passat b5 sedan, cena jaką planuje przeznaczyć na wzmacniacz i sub to około 1000pln, muzyka rock/metal i dance/club. Od zestawu wymagam 3 rzeczy: 1-jakość, 2-jakość, 3-moc. Co waszym zdaniem nadaje się najlepiej dla mnie:
    nówki:
    Magnat RX-44
    Carpower 4/400
    Helix DB 4
    Hertz EP 4
    Ground Zero GZTA 4.120MK2
    Ground Zero GZTA 4000TX
    uzywki:
    Alpine MRV-F345
    Audison Lrx 4.300
    Audison Srx 3
    Audison VR404 XR
    Crunch Px4800
    Dls CA 41
    Helix B4 Precision
    Helix H40X
    Helix H400 Esprit
    Helix HXA 400
    Helix HXA 40X
    Hifonics Txi 6406
    Hifonics Zeus Z4400
    Hifonics Zeus Zxi 6400
    JL Audio 300/4
    Rockford P4004
    Rodek R4100A
    Rodek R4100N
    u-Dimension Glow 4075
    Może macie jakieś lepsze propozycje z rynku allegro? (chyba ze ktos ściągnąłby dla mnie cos zza oceanu, to możemy się dogadac)

Sub w skrzyni zamkniętej, prawdopodobnie nowy Infinity 1250 lub JL Audio 12w1v2, chyba za znajde cos z uzywek DLS lub JL Audio. I tu pytanie: co lepsze? Jakie macie zdanie na temat Intertechnik MDS-10, zagra to lepiej od wspomnianego JL czy Infinity? Ewentualnie co innego polecicie?
  • Poziom 21  
    Skoro zależy Ci podwójnie na jakości to poleciłbym Ci suba RAINBOW HAMMER 12 a do napędzenia RAINBOW iPAUL 2.400. Moje 5 groszy.
  • Poziom 35  
    Popieram kolege przedemna z tym ze chyba nie ten budzet przynajmniej ja swojego RAINBOW iPAUL 2.400 kupilem za 1200zł jezeli masz taniej to chetnie dokupie drugiego :)
  • Poziom 21  
    Ja akurat nie mam ale na Alledrogo jest za niecałe 1000PLN nówka.
  • Poziom 9  
    Sprawa z wzmacniaczem rozwiązana, Helix B4 Precision :D c myslicie o tym wzmaku?
    W temacie jest mała literówka, głośniki to Infinity Kappa 65.7CS, a nie 64.
    Kable mam juz Dietza 20mm.
    Pytanie jakie maty? Wystarczą APP? Czy jest zauważalna różnica miedzy App a Dynamatem?
    No i sub... zna ktoś może stronke z testami subwoferów?
  • Moderator CarAudio
    B4 to bardzo fajny i dynamiczny wzmacniacz ale z mocą suba nie przesadzaj , bo to nie monoblock . Po co Ci stronka z "papierowymi" i często przepłaconymi testami ? Zamontuj wzmacniacz podjedź do kilku zakładów CA i "ładuj" skrzynki do auta na odsłuchy . W taki sposób wybierzesz najlepszy DLA SIEBIE subwofer .
  • Poziom 9  
    1. Chodziło mi o jakis zbiór wyników testów kilku/kilkudziesięciu subwoferów.
    2. Co z matami? Czy warto dopłacać sporo kasy do firmy Dynamat? APP za metr kwadratowy wychodzi około 37zł, a Dynamat... 210zł :( Może znacie jakieś inne, lepsze od APP, ale tansze od Dynamat :)

Dodano po 6 [minuty]:

3. Zapomniałem o subie... B4 ma w mostku 180W, więc sub powinien mieć jakies 270W (dobrze mówię?) Myślałem nad JL 10W1V2 lub 12W1V2, ale one mają tylko 150W, czy w takim razie jestem wrecz zmuszony do rezygnacji z nich i poszukania czegos w granicach 250-300W?
  • Moderator CarAudio
    Jakość wytłumienia jest adekwatna do kasy ... tak jak we wszystkim . Są jeszcze produkty Stingera , czy też Standardplast (dystrybutorem jest Bariera Dźwięku) , trochę tańsze niż Dynamat . Co do suba , to właśnie musisz poszukać sobie głośnik 4 ohmowy (lub 2x2) o mocy do 250w rms . Helix ma wysoki współczynnik DF i pomimo mniejszej mocy świetnie da sobie radę z takim głośnikiem.
  • Poziom 9  
    "do 250w"...? wyczytałem gdzieś ze moc głośnika powinna być około 1,5 razy większa, czyli dla mostka 180w wychodzi 270w, wiec wydawało mi się że powinienem szukac suba w granicach 250-300W, a nie "do 250", jesli się myle, to wyprowadzcie mnie z błędu...
  • Moderator CarAudio
    Właśnie błędnie myślisz, a dlaczego, to poszukaj sobie na forum, bo już nawet kilka "wojen" o to było :) .

PS: polecam FAQ Nazara
  • Poziom 9  
    Czy stosował ktoś, lub ma jakies doswiadczenia z matami firmy Soudal? Na allegro 10mx22,5cm za 105pln...
  • Poziom 9  
    A więc.. poczytałem troszkę na forum (FAQ Nazara tez przeczytałem, choć nie znalazłem tam odpowiedzi na temat doboru mocy, a swoją drogą FAQ pierwsza klasa), i wg części z was dobrym rozwiązaniem byłoby zastosować sub o mocy nieco mniejszej niż wzmak, ale trzeba mieć wtedy dobre ucho i głowę na karku :) Chodzi niby o dożo wiekszą kontrole wzmacniacza nad ruchem bezwładnościowym membrany głośnika. Skoro wartość zniekształceń jest najmniejsza przy około 70-90% mocy wzmacniacza, po tej zaś granicy gwałtownie wzrasta, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby aby wzmak pracował właśnie na takim poziomie mocy. B4 precision w mostku ma 180W, wiec przy 80% mocy otrzymujemy około 145W, i taki też sub mi polecono, dokładnie JL 10W1V2. I tu pytanie do was: czy to dobre rozwiązanie? Jakoś nijak ma się to do
    powalla napisał:
    Co do suba , to właśnie musisz poszukać sobie głośnik 4 ohmowy (lub 2x2) o mocy do 250w rms

Jeśli zastosowanie suba 150W do wzmacniacza 180W przy zdrowym rozsądku użytkownika to dobry pomysł, to może zamiast JL dać Rockforda P1S410, co wg was powinno zagrać przyjemniej w sedanie? A może któryś z ich 12” braci?
  • Poziom 9  
    No i jak panowie, odpowie mi ktoś? Może lepszy bedzie RE Audio RE-10 S4 (175W) lub DLS W612 (210W)?