Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alkomat drager 7410 plus-RS

02 Gru 2008 12:49 4302 7
  • Poziom 12  
    Witam mam problem z alkomatem, mianowicie przestał wskazywać poprawnie zawartosc alkoholu, dodatkowe objawy są takie że diody led będące na druku w czasie pracy mrugają.
    Podejrzewam że uszkodził się sam czujnik. Ale nigdzie nie mogę wyszukać informacji jaki to czujniczek
    Jesli ktos posiada jakies informacje na temat takiego alkomatu to prosze o pomoc
    Pozdrawiam

• Poziom 19  
    Był "dmuchany" zaraz po wypiciu alkoholu?
  • Poziom 12  
    Był ,,dmuchany'' na kilka sposobów zaraz po i po odczekaniu np: 20 minut

Przykład wypiłem 1 piwo odczekałem 20 minut alkomat wsazuje 0.08 po od czekanu kolejnej 1 MINUTY wskazuje 0.00

Przykład wypiłem ze znajomym mocniejszy trunek (0.7) odczekałem około 3 godzinki alkomat wskazał 0.00

Wszystkie testy porównywałem z innym alkomatem tamten pokazywał przewidywane wartosci zupełnie różne od dragera
  • Poziom 19  
    Jeżeli był dmuchany zaraz po wypiciu (kiedy to stężenie jest najmocniejsze) mógł zostać uszkodzony czujnik. I tutaj następna kwestia to cena urządzenia. Jeżeli było tanie lepiej kupić nowe. Jeżeli droższe to poszukać zamiennika.
  • Poziom 20  
    Mogło wystąpić przekroczenie zakresu wskazań.
  • Poziom 12  
    Jest to Alkomat używany przez policje i cena nowego raczej nie jest niska
    Więc wolał bym go naprawić ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji co to za typ czujnika ( oznaczenie na obwodzie PSW1) Na czujniku niema żadnego kodu jest po prostu cały czysty :cry:
    Jesli ktos ma jakis pomysł to proszę o odpowiedź
  • Moderator
    Post przenoszę do odpowiedniego działu. Proszę pamiętać że dział "Diagnoza" jest poświęcony uszkodzeniom wraz ze sposobem ich naprawy i nie szuakmy pomocy w naprawie.[dzimi]
  • Poziom 7  
    Witam

Tak się składa ze jestem w posiadaniu takiego Alcotestu przyjechał on z zachodu, sprzęt po wypiciu piwa i odczekaniu 10 min pokazuje około 0.25 promila, wartość ta utrzymuje się w moim przypadku przez około godzinę do 0.2 po czym spada po kolejnych testach.