Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo V50 stacjka za stacyjką do wymiany

Bunny82 02 Dec 2008 13:43 13961 3
Relpol
    Bunny82
    Level 16  
    witam jutro ma klient przyjechać z tym cackiem rocznik 2004 2,4l automat ,klient już trzecią stacyjkę wymienił w serwisie volvo i powiedzieli mu że komputer pokładowy jest do wymiany :) . a problem polega na tym : wkładasz kluczyk elektroniczny w stacyjkę przekręcasz w pozycje1, 2,3 i zapalasz .wyłączasz silnik i z pozycji 3schodze do 2 potem do pozycji pierwszej a w pozycje 0 nie przekręce kluczyka i nie wyjme klucza bo blokuje sie w poz.1 (klient twierdzi że dzieje sie to przy wyższych temp.otoczenia a gdy jest normalna temp.to wszystko działa)cdif się nie łączy.pożyczyłem od gostka tą wyjętą stacyjkę i spróbowałem przekręcić kluczykiem tak jak wyżej opisałem tylko że przy wyłączaniu kluczyk zatrzymuje sie na pozycji 1 i nie można przekręcić w pozycje 0 bo jest tam mały bolec który jest chyba elektromagnesemi to właśnie on blokuje przekręcenie klucza w pozycje 0 . Jak nie moge wyciągnąc tego klucza to na wyświetlaczu pojawia sie komunikat że trzeba wykasować serwis a on był kasowany 8 tyś.km.temu.a dźwignia zmiany biegów jest w pozycji P czy może to być problem z elektroniką???? potrzebuje schemat automatycznej skrzyni biegów .
  • Relpol
    charlie13
    Level 12  
    Czesc. W s40 i v50 wyszla seria wadliwych scu zwroc uwage na to jakiego koloru jest tylna polowa stacyjki jesli czarna to ta wadliwa seria jesli szara to nowe rozwiazanie.
    Bunny82
    Level 16  
    tą usterke naprawiłem poprzez dodanie małego przekaźnika który podaje mase na elektromagnes w stacyjce który nie blokuje stacyjki przy wyłączaniu silnika. i to wszystko.