Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo V50 stacjka za stacyjką do wymiany

Bunny82 02 Dec 2008 13:43 13961 3
Relpol
 • #1
  Bunny82
  Level 16  
  witam jutro ma klient przyjechać z tym cackiem rocznik 2004 2,4l automat ,klient już trzecią stacyjkę wymienił w serwisie volvo i powiedzieli mu że komputer pokładowy jest do wymiany :) . a problem polega na tym : wkładasz kluczyk elektroniczny w stacyjkę przekręcasz w pozycje1, 2,3 i zapalasz .wyłączasz silnik i z pozycji 3schodze do 2 potem do pozycji pierwszej a w pozycje 0 nie przekręce kluczyka i nie wyjme klucza bo blokuje sie w poz.1 (klient twierdzi że dzieje sie to przy wyższych temp.otoczenia a gdy jest normalna temp.to wszystko działa)cdif się nie łączy.pożyczyłem od gostka tą wyjętą stacyjkę i spróbowałem przekręcić kluczykiem tak jak wyżej opisałem tylko że przy wyłączaniu kluczyk zatrzymuje sie na pozycji 1 i nie można przekręcić w pozycje 0 bo jest tam mały bolec który jest chyba elektromagnesemi to właśnie on blokuje przekręcenie klucza w pozycje 0 . Jak nie moge wyciągnąc tego klucza to na wyświetlaczu pojawia sie komunikat że trzeba wykasować serwis a on był kasowany 8 tyś.km.temu.a dźwignia zmiany biegów jest w pozycji P czy może to być problem z elektroniką???? potrzebuje schemat automatycznej skrzyni biegów .
 • Relpol
 • #3
  charlie13
  Level 12  
  Czesc. W s40 i v50 wyszla seria wadliwych scu zwroc uwage na to jakiego koloru jest tylna polowa stacyjki jesli czarna to ta wadliwa seria jesli szara to nowe rozwiazanie.
 • #4
  Bunny82
  Level 16  
  tą usterke naprawiłem poprzez dodanie małego przekaźnika który podaje mase na elektromagnes w stacyjce który nie blokuje stacyjki przy wyłączaniu silnika. i to wszystko.