Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z założeniem telefonu stacjonarnego

02 Gru 2008 14:29 6061 9
  • Poziom 11  
    witam
    mam taki problem ponieważ mieszkam na wsi i chciałbym założyć telefon stacjonarny głownie chodzi mi o internet bo posiadam bezprzewodowy i jest to jedna wielka porażka. tylko niewiem jak to wygląda z tym przyłączeniem linii. już kilka lat minęło jak zakładali nam ale ja zrezygnowałem a sąsiedzi mają . i teraz jest promocja że przyłączenie kosztuje 10zł ale przecież ja niemam kabla pociągniętego a na wsi jak to na wsi dom od domu 200m i co oni przyjadą do mnie i za 10zł przyłączą mi telefon a jak skrzynke może jest kilometr od mojego domu to mi tyle kabla pociągną czy im chodzi o te 10zł za przyłączenie linii jakbym miał już kabel pociągnety a takto niemogę tego pojąc . niewie ktoś jak to wygląda . chodzi o tą ofertę tp tylko że w mojej sytuacji to jakieś dziwne by było ............
  • Poziom 37  
    Pewnie jak napiszesz podanie o podłączenie telefonu stacjonarnego dostaniesz odpowiedz "brak możliwości technicznych".
    Ale może się mylę warto spróbować.
  • Moderator
    Wszystko zalezy od konfiguracji sieci. Może sie oakzać, że niepozornu słupek stojacy pod twoim płotem jest zakończeniem kablowym. Jeżlei sasiedzi maja to zapewne jakies możliwości jednak istnieja...
    Ale bez wniosku sie nie obędzie..... Jak bedziesz składał to zaznacz od razu że chcesz łącznie z usługą neostrady na czas określony, masz wieksze szanse....
  • Poziom 11  
    tylko że ja do tego słupka ma chyba trochę dalej.......niemam go pod płotem....
    a chciałem inaczejj
    bo abonament 28zł socjalny i do tego netia internet
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    A może do tego bezprzewodowego trzeba jakąś sensowna antene kierunkową postawić.
    To jest od jakiegos operatora GSM czy jakis lokalny operator ??
  • Poziom 11  
    blueconnect
    tu nic więcej nie wymyśli czaem jak dobrze zawieje to chyab edge działa ale to już musi być....
    na wsi tylk ostacjonarny wchodzi w grę.....
  • Moderator
    Operator "bezprzewodowy" pewnie wisi na jednym DSL-u 1 Mb i ma 150 klientów.... A przepływnośc jak krew z nosa, zerowe bezpieczestwo przekazu i wolna amerykanka w pasmie szalejacych kuchenek mikrofalowych i badziewiastych akcesoriów do telefonów komórkowych... Jednym słowem samo zycie....
    Z tym zaznaczaniem że chodzi o neostrade to nie musi wcale tak byc ze nie ma DSLAM-u. Ostatnio telekomuna robi takie numery, ze stawia w takiej wiosce czy na przedmiesciach szafe ONU i kazdemu podłączaja internet. A potem co niektórzy sobie mysla ze za psie pieniadze przejdą do innego operatora internetowego a to GUCIO; zgodnie z przepisami TPSA ma obowiazek udostepnic petle abonencką a ta ma długośc np 100 metrów (od posesji do szafy ONU) a operator "tańszy' juz takiej szafy ONU nie ma i nie stac go na jej postawienie. Więc TPSA w majestacie prawa nie może uwolnic CAŁEJ petli abonenckiej na trasie od abonenta do centrali bo takiej po prostu nie ma. A nawet jeżei jest, to na tyle długa że nawet 128 kbs nie działa...
    Dlatego przy zamówieniach trzeba zaznaczać że na czas określony i z neostradą.....
    Z doswiadczenia własnego wiem, że amerykanie poszli jeszcz dalej; koncentratory instaluja niemal na słupach pod domem i "petle abonenckie' sa naprawde śmieszne. I wcale nie ma się czemu dziwić, ze np "ichnia neostrada" ma np. 56 Mbs....
  • Specjalista od telefonów
    Antek! Daj im szanse! Złóz ten wniosek!!
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    antek2828 napisał:
    blueconnect
    tu nic więcej nie wymyśli czaem jak dobrze zawieje to chyab edge działa ale to już musi być....
    na wsi tylk ostacjonarny wchodzi w grę.....

Nie wiem czy masz antene kierunkową ,z którego BTSa korzystasz ect ...;) i jaki masz limit na Bluconecta.
    zajzyj tu
    http://www.bez-kabli.pl/
    Kopalnia wiedzy ;)