Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z inwerterem matrycy w notebooku HP Xe3

thomass22 21 Mar 2004 14:29 819 1
  • #1 21 Mar 2004 14:29
    thomass22
    Poziom 2  

Komputer ma tylko ok. 2 lat, a matryca jest w idealnym stanie. Problem polega na tym, że po nieokreślonym czasie używania notebooka ( czasami 5 min. a czasami 10 godzin ) wyłącza się podświetlenie matrycy i żeby ją zpowrotem zapalić należy restartować komputer lub go zahibernować (jeżeli sprzęt jest podłączony do zasilacza trzeba go w momencie restartowania odłaczyć aby podświetlenie się zapaliło). Po wykonaniu kilku telefonów do serwisów ustaliłem, że problem tkwi najprawdopodobniej w przegrzewającym się inwerterze (faktem jest, że robi się dość ciepły :-) ). Obawiam się jednak, że wymiana może nic nie zmienić i mogę wydać niepotrzebnie kilkaset złotych :? . Czy może wystarczy przeanalizować luty na inwerterze, wszystkie połączenia? A może to nie jest wina inwertera? Proszę o jakąś poradę ludzi, którzy się na tym znają. Pozdrawiam

• #2 21 Mar 2004 18:20
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    W prawdzie nie mam doświadczenia w notebookach, ale jeśli Ustaliłeś prawdopodobną przyczynę - przegrzewania się inwertera to może warto go schłodzić zmrażaczem?
    Ponadto Zobacz z czego jest to zasilane - (jeśli np z jakiejś przetwornicy - to w pierwszej kolejności wymieniłbym elki w zasilaniu).
    Pozdrawiam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo