Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie subwoofera do wyjścia słuchawkowego wieży?

02 Gru 2008 14:49 4134 13
  • Poziom 10  
    Witam chciałbym sie dowiedzieć czy można podłączyć, skrzynie basową z wbudowanym wzmacniaczem, pod wieżę poprzez wyjście słuchawkowe i ta końcówka czy może być do końca nie włożona, bo jak jest tak w połowie to normalnie sygnal dochodzi do wzmacniacza i do kolumn. Jeszcze chciałbym podłączyc do tej wieży kolumny, żeby grało z tą skrzynią, mogę tak zrobić i czy nic sie jej nie stanie?
  • Poziom 16  
    możesz, potrzebujesz jednak zewnętrznego zasilania i końcówki mocy.
    rozkręć wieżę i pokombinuj , żeby włożenie styku do gniazda słuchawek nie odcinało sygnału na głośniki , potrzebujesz także filtr dolnopasmowy
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    ale jak do końca tej końcówki nie włoze to normalnie sygnal idzie na ten subufer i na glosniki dopierp odcina sygnal jak do konca ją docisne
  • Poziom 12  
    Jeśli jest to typowa aktywna kolumna niskotonowa możesz ją podłączyć do wyjścia głośnikowego stosując odpowiednio dobrany rezystancyjny dzielnik napięcia. Jeśli kolumna nie zawiera regulacji wzmocnienia to za dzielnikiem dołącz potencjometr. jest to często stosowane w car audio, jeśli ktoś chce podłączyć suba do radia samochodowego bez wyjścia liniowego audio. Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Możesz owszem ale sygnał podany w ten sposób subwooferowi będzie za wysoki - a sam filtr w subwooferze nie bedzie w stanie go na tyle obciąc aby subwoofer mógł zagrac pełnym pasmem i prawidłowo
  • Poziom 12  
    Właśnie dlatego poleciłem potencjometr za dzielnikiem. A jeśli chodzi o pasmo to wogóle o czym rozmawiamy? 20-150Hz co tu ma ładnie grać?
  • Poziom 10  
    dzięki za rady ale nadal nie rozumiem jak to podłączyć może ja jeszcze raz to wytlumacze mam wieże sony mhc-2900 podlączone są kolumny uhera ladnie mi to gra nawet glośno ale brakuje basu wiem ze wieża jest za słaba ale szkoda mi jej zmieniać więc chce dokupić skrzynie basową i z wbudowanym już wzmacniaczem i chce to podłączyc pod tą wieże i żeby te kolumny grały razem. czyli jak mam to podłączyc? bo nie czaje
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dzimi005 napisał:
    Witam chciałbym sie dowiedzieć czy można podłączyć, skrzynie basową z wbudowanym wzmacniaczem, pod wieżę poprzez wyjście słuchawkowe...

Czy "skrzynia basowa z wbudowanym wzmacniaczem" to subwoofer aktywny? :D

Sztynort2009 napisał:
    ... sam filtr w subwooferze nie bedzie w stanie go na tyle obciąc aby subwoofer mógł zagrac pełnym pasmem i prawidłowo

Kolego, po to jest filtr dolnoprzepustowy (aktywny, bądź pasywny) aby subwoofer zagrał "prawidłowo". :idea:

A może najprostszym sposobem to przerobić gniazdo słuchawkowe tak, aby nie rozłączało kolumn. Jeśli samemu nie potrafisz/nie chcesz to za grosze zrobią to w każdym serwisie. :idea:
  • Poziom 10  
    czyli mam przerobic to wyjscie sluchawkowe? i dokupic filtr dolnoprzepustowy??? a moze bez przerobek sie obejdzie poniewaz jak do konca nie wloze tej koncowki to wychodzi sygnal do skrzyni i nie odcina do kolumn
    dzimi005 napisał:
    czyli mam przerobic to wyjscie sluchawkowe? i dokupic filtr dolnoprzepustowy???

1. Tak.
    2. Jeśli masz subwoofer aktywny, to twoje urządzenie posiada takowy.
  • Poziom 12  
    Mam pytanie : Dlaczego uczepiliście się tego wyjścia słuchawkowego? Przecież łatwiej jest pobrać sygnał z wyjścia głośnikowego, niż przerabiać słuchawkowe ingierując we wnętrze wieży. Pozdrawiam!
    Moim zdaniem lepsze jest rozwiązanie, które nie obciąża końcówki mocy. Tym bardziej, że w sposób nie symetryczny. :idea: